Skocz do zawartości

WiFiBox+ (Sagemcom DSIW74)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, jackpol napisał:

Witajcie. Czy zauważyliście u siebie, żeby dekoder ten miał dziwną wadę w postaci zaniku sygnału antenowego po ponownym włączeniu z trybu czuwania? Pomaga reset wtyczkowy, ale nie wyobrażam sobie robić go codziennie rano po nocy.

Witam. Pisałem o tej usterce wyżej.

 

Hey. Miałem to samo. Po każdej nocy brak sygnału. Ustawienia fabryczne nie pomogły. 

Mam 2 multi jeden wifi box ma początek numeru seryjnego ESCA019, Drugi ten zepsuty miał ESCA014. Wymieniłem w salonie na 019.

Jest ok.  Dodam, że takie objawy były od samego początku po dobraniu drugiego multi. 

Po tej wymianie ani razu braku sygnału z anteny nie miałem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się to samo działo na ESCA014. Ta seria była jakaś wadliwa. Wymieniłem dawno temu na ESCA017 i przy nieużywaniu funkcji PVR działa dobrze. Może wolno przerzuca kanały czy opcję w menu, ale nie zawiesza się.

 

Edit:

Mam nadzieję, ze zaoferują 4K UltraBOX+ jako dekoder do multiroomu, nawet bez dysku.

Edytowane przez przemek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@ircios

Teraz mam LG z 2016 roku i też wszystkie przyciski nie działają. Teściowie mają starą plazmę i u nich pilot od Wifi Boxa działa wzorowo. Widać funkcja sterowania jednym pilotem to taki gadżet, w instrukcji dekodera powinien być dopisek „być może zadziała z Twoim telewizorem” ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Mam starą umowę multiroom z dwoma osobnymi, niezależnymi kartami Cameleon, których używam w dwóch dekoderach Vu+. Mam też dekoder Cyfry+ Wifibox+, z którego nigdy nie korzystałem.

Krótko mówiąc, być może będę musiał przejść na 4K-Ultrabox+ z instalacją Wifibox+ multiroom. Postanowiłem więc dzisiaj przetestować nasz Wifibox.

Podłączyłem to, ale nie mogę wyjść poza menu instalacji. Mogę przejść do menu zaawansowanego, w którym mogę ustawić inną częstotliwość i zmienić „DVB-S” na DVB-S2”, co skutkuje zielonymi słupkami siły sygnału, ale kiedy naciskam OK, przeszukuje częstotliwość, ale mówi nie znaleziono kanały. Nie mogę wyjść z trybu instalacji.

Mam anteny do Hotbirda i Astry podłączone przez multiswitch, z Hotbirdem na Diseqc opcja A. Wydaje się, że zgadza się z ustawieniami, które widzę na Wifiboxie.

Jak mogę ustawić dekoder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się, że Hotbird to LNB 1. Stary soft wifibox'a nie ogarnie innej konfiguracji. Ogólnie zdarza się, że nieużywany tak długo dekoder może być nie do odratowania ze względu na stare oprogramowanie i niemożność aktualizacji. Ktoś tu zdaje się kupił przez internet Sagemcom'a z czasów Cyfry+ z "zielonym" softem. Nie był w stanie go skonfigurować. Można też spróbować zmienić parametr "operator". Wtedy pobierze inną listę (z innym ID), może to coś da. Przynajmniej na tyle, by pobrać nowy soft, zrobić factory reset i ustawić już poprawnie.

Edytowane przez przemek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróbowałem wszystkie oferowane numery operatorów: 2020, 2021, 2022, C022, C023 i C024 bez powodzenia.

Skrzynka jest ustawiona na Hotbird 10719 vertical i 27500, zmieniłem z DVB-S na [beep]-S2, a siła sygnału jest dobra (75%, zielony).

Nie wiem, co to jest „zielone” soft, ale wersja oprogramowania w tym pudełku to 1.0.0.23 / 2014.0607.

 

Jak mogę przywrócić ustawienia fabryczne? Czy jest gdzieś tajny przycisk?


Czy dekoder może aktualizować oprogramowanie przez satelitę? Nie chcę łączyć go z Internetem z powodów geograficznych.

Edytowane przez Catmatix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, może się aktualizować przez satelitę. Trzeba wejść w ustawienia. O ile możesz tam wejść w ogóle (przechodzisz konfigurator)."

 

"Zielony" soft był Sagemcom'ach z czasów Cyfry+ (ok. 2011 roku). Zielony był dominującym kolorem w menu. ;)

Dekoderów na tym sofcie w zasadzie się w dzisiejszych czasach już nie odratuje (za stary soft).

Edytowane przez przemek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Catmatix Oddaj wifi szrota i weź moduł CI+ z kartą Cayman. Użyjesz go w swoim dekoderze. Z drugim Cameleonem możesz to samo zrobić.  Chyba,że Ci zależy na marnej ofercie 4k od operatora, to wtedy dekoder 4k i moduł. Sprzęt w MR nie będzie musiał być w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, ircios said:

Ale na święta pewnie przyjedzie :-D

Nie takie proste. Nie jestem Polką, ale moja żona jest. Mamy PC+, żeby moja żona mogła oglądać polską telewizję, a ja mam te wszystkie kanały z angielskim dźwiękiem. Nie jeździmy do Polski na Święta. Ale jedziemy tam za kilka tygodni, więc chcę uporządkować nasze pudełka i karty, ponieważ teraz straciliśmy zbyt wiele kanałów z naszymi starymi kartami.

(Tak, używam Google Translate do publikowania postów na tym forum)

2 hours ago, przemek1234 said:

"Zielony" soft był Sagemcom'ach z czasów Cyfry+ (ok. 2011 roku). Zielony był dominującym kolorem w menu

Jak dotąd jedyne, co widzę na moim Wifiboxie, to strona początkowej instalacji, która nie jest zielona. Numer oprogramowania 1.0.0.23 / 2014.0607 wydaje się wskazywać rok 2014, więc może nie jest to zielone soft.

Ale nadal nie mogę wyjść poza stronę instalacji. Czy jest jakiś sposób na flashowanie nowego oprogramowania za pomocą USB?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...