Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, mingo napisał(a):

Poprawka, wyłączyłem w ustawieniach aplikacji C+ tunelowanie audio i szarpania brak. A więc jednak coś poprawili bo pamiętam że kilka tygodni temu sprawdzałem przy włączonej i wyłączonej tej opcji i nie było różnicy. 

Nic nie poprawili.. Dodam że nawet na kodi we wtyczce Viaplay obraz szarpie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycofuje wszystko  co pozytywnego napisałem o naprawieniu szarpania obrazu na canal + on line poprzez chromcast 4

Te barany z Googla wysłały jakaś aktualizacje która całkowicie rozlegoluwuje temat odświeżania obrazu na przystawce 

Już tłumaczę o co chodzi ...

To wszystko aktualnie bazuje na loterii włączam sobie jakiś meczyk i Chromcast " wbija " się w odpowdni klatkaż ( brak szarpania ) wychodzę z aplikacji wchodzę w ten sam mecz ....szarpie ...wychodzę włączam szarpie ....znowu wchodzę obraz bez przycięć ....czysta loteria!!!!

To trzeba być zdolnym żeby takie coś odwalić...

A żeby tego było mało to dodam że to samo mam na prime video ...na Disney + ... niezłe jaja 

Kiedyś ustawiło się Chromcast na powiedzmy 1080p/24 Hz i puściło film w formacie kinowym i miało się pewność płynnego obrazu ...a teraz ? Gdzież tam zapodaje film z Disney + w 24 klatkach szarpie )))) 

Totalny odpał

Dopóki tego nie naprawią przerzucam się na Kodi gdzie zainstalowałem aplikacje Disney+ ( oczywiście opłacam abonament tylko nie oglądam przez org )

W Kodi wszytko śmiga jak powinno 

Tylko nasuwa się pytanie ...czy po to kupujemy sprzęt by tak kombinować ? No chyba nie ....

 

I na koniec wstyd poprostu wstyd 

Gigant generujący miliardowe zyski a nie potrafią wydać  dobrze działającego  softu na ich sprzęt 

Jak rozumiem sprawa niewykonalną dla nich jest zaimplementowanie takiego rozwiązania jak w Kodi gdzie perfekcyjnie system wykrywa format w którym nadawany jest film 

No cóż za trudne ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest jakiś absurd, że w 2023 (zaraz 2024) sprawa odświeżania w aplikacjach nadal jest tak problematyczna. Naprawdę to jest aż taki problem stworzyć w pełni automatyczne dostosowanie odświeżania do treści? Ja używam Xiaomi Box i ustawiam  odświeżanie poprzez tvQuickActions - dla mnie to nie problem, ale są osoby, które bladego pojęcia nie mają o takim kombinowaniu. I wcale nie powinny mieć, bo po to się kupuje taki sprzęt, żeby go podłączyć, uruchomić i niczym więcej się nie przejmować.

Edytowane przez adnage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, adnage napisał(a):

Ja używam Xiaomi Box i ustawiam  odświeżanie poprzez tvQuickActions - dla mnie to nie problem, ale są osoby, które bladego pojęcia nie mają o takim kombinowaniu.

Tyle tylko że na wielu przystawkach nawet wymuszenie odpowiedniej wartości odświeżania i tak nie eliminuje szarpania obrazu. Np. viaplay na Chromecast 4K na każdym ustawieniu odświeżania szarpie. 

 

17 godzin temu, adnage napisał(a):

po to się kupuje taki sprzęt, żeby go podłączyć, uruchomić i niczym więcej się nie przejmować.

Dokładnie. Tym bardziej dziwi mnie taka sytuacja skoro np. na telefonach z androidem mogę odpalić viaplay, c+ czy inna apke i szarpania nie ma. A na przystawkach do tej pory jest chaos. Nawet jak działa dobrze to lada moment może przestać. Tak jak jest w przypadku c+ na wspomnianym Chromecast 4k. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marek52 napisał(a):

Prosilbym o opinie na temat canalplus box 4KCzy ma wszystkie popularne aplikacje?

Wszystko działa,  c+4k, apki netflix, hbo max, viaplay itp ma możliwość i inne też.  Moim zdaniem też fajnie zainstalować downloader i pobierasz wszystkie apki. Tuner działa całkiem ale ten z play moim zdaniem lepszy intuicyjnie.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2024 o 19:53, blaugrana18 napisał(a):

Wszystko działa,  c+4k, apki netflix, hbo max, viaplay itp ma możliwość i inne też.  Moim zdaniem też fajnie zainstalować downloader i pobierasz wszystkie apki. Tuner działa całkiem ale ten z play moim zdaniem lepszy intuicyjnie.

Kupilem tego boxa aby ogladac C+5K ale caly czas mrozi mi obraz na tym kanale.

Czy ktos z uzytkownikow kto ma ten dekoder ma takie same problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawa jest banalna - mam Entry+Sport, rodzice mają Extra+. O ile w salonie mam moduł CI+ w TV a poprzez apke oglądam zawartość Extra+, o tyle w sypialni mam Chromecasta podłączonego do starego TV. I wkurza mnie przepinanie kont ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić sobie lepszy box do TV, zastanawiam sie nad jakimś z Amlogic S9505x4 w środku (4 GB x 64 GB, AV1, 1 GB Ethernet, Dolby Vision i Atmos), ale gdzieś poczytałem że są lepsze: Amlogic S928X-J (tutaj znalazłem np. Ugoos AM8, drogi) albo Amlogic S9505x5 (chyba dopiero mają wyjść jakieś boxy, bo nie znalazłem na razie żadnego). Zależy mi najbardziej na upscalingu, w 928 chyba nie ma żadnego niezwykłego, w 9505x5 może być coś na wzór Nvidii Shield - tak gdzieś reklamowali że też upscaling realizowany przez układ AI. 

Ten układ 9505x5 może się znaleźć w Chromecast 5 podobno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z Amazon Cube 3? Nie wiem czy jest lepszy od urządzeń z S9505x4, niby ma mniej pamięci (2 GB zamiast 4 GB), ale procek wygląda na lepszy no i ma jakiś upscaling (choć gorzej oceniany od tego z Nvidii Shield). Chwalą Cube 3 za jakosć obrazu (tutaj to wogóle nie wqiem czym się kierować przy porównywaniu jednego urządzenia z drugim, jak obsługuje niby te same standardy, 4k, wszystkie HDRy, AV1), ganią za system (reklamy Prime na oknie startowym) i za brak możlliwości prostego instalowania niektórych aplikacji, bodajże HBO Max i SkyShowtime, tylko poprzez dłuższą drogę.

Nie wiem jak porównać procek a zwłaszcza procesor graficzny w tym Cube 3 do innych urządzeń. Zależy mi tylko na jak najlepszej jakości obrazu w streamingu, bez źródeł zewnętrznych. Czy taki Homatics box R plus 4/32 będzie dawał lepszy obraz czy gorszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę długo temat przystawek i jedyne co mogę Ci w skrócie napisać to to że nie ma idealnej przystawki, na której działałyby bez problemów wszystkie najpopularniejsze serwisy VOD; albo inaczej- być może jest to lenistwo programistów. Ogólnie to chyba najlepsza jakość jeżeli chodzi o bitrate to jest na przystawkach Apple (nie jestem fanboyem) ale ta przystawka ma także wady - nie ma 4k w canal+online u nas a np we Francji jest i bądź tu mądry  😀 a na APV HDR nieprawidlowo działa. Na google chromecast 4k canal+online coś się zaczął ciąć. Na viaplay obraz też klatkuje bo nie ma wsparcia dla AV1 ale zainstalowanie pluginu viaplay na KODI rozwiązuje ten problem. Jeżeli oglądasz tylko netflixa i APV to nie ma co się bawić w przystawki moim zdaniem - na Apple tv jest niewiele więcej mbps względem tizena np wiele filmów 4k ma ok 18mbps a na APV 15 (Pierścienie Władzy mają 20+)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu wielu stron i wątków stwierdziłem, że poczekam na nowy Chromecast 5.0 czy jak tam się będzie zwał i porównam jego opinie na temat jakości obrazu i problemów z działaniem z Apple TV 4K - te 2 są chyba najbardziej obiecujące. I tu mam takie 2 pytania: czy coś wiadomo kiedy ma być premiera nowego Chromecasta od Google? I kiedy są najczęściej jakieś przeceny na te urządzenia? Wakacje? Grudzień? Black Friday? Czy jakieś inne serwisy sprzedażowe/sklepy internetowe zagraniczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...