Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Serdeczne gratulacje dla techników z canal + !!! Od jakiegoś czasu nie było problemów z przycinaniem się obrazu na canal + on line ( Chromecast 4) od 3 dni wszystko wróciło do stanu sprzed naprawienia problemu 

Najzabawniejsze że jest chyba jeszcze gorzej  bo przycinki występuje nie tylko na transmisjach live sportowych ale także na materiałach filmowych 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polemizował bym z kolegą ja mam zablokowane aktualizacje i systemowe i aplikacji wszytko robię ręcznie po uprzednim sprawdzeniu czy takowe się pojawiły 

Więc zostaje przy swoim zdaniu 

Ps z drugiej strony może masz rację duże pliki mogę są zadecydować ale jakieś korekty mniejsze systemu mogą wysyłać bez naszej wiedzy ...

No to skorygowali niech ich .....piiiii

A tak na marginesie to tak jakby lepiej działal mi skyshowtime heheh ( ta platforma na chromcast też pozostawia wiele do życzenia) czyżby to ta aktualizacja ?:) tu psuje tam poprawia 

Edytowane przez michuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie aktywację Developer Mode na Tizen i webOS.

 

https://developer.samsung.com/smarttv/develop/getting-started/using-sdk/tv-device.html
 

https://webostv.developer.lge.com/develop/getting-started/developer-mode-app
 

Ja tego nie sprawdzałem, więc nie wiem czy są tam takie rzeczy.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym ze nie każdy Developer Tool oferuje wgląd w parametry, kodeki itd.

Zainstalowałem parę apek które znajdują się w sklepie google na Chromecascie 4K ale niestety nie oferują takich możliwości jak "amazonowy" Developer Tool Menu.

Tam można wszystko sprawdzić w łatwy i prosty sposób.

 

 

 

Edytowane przez dominikkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic ))) 

Odpaliłem po prostu mecz ( odświeżanie ustawione na 50 Hz)

Ale wiesz co ? Włączyłem chromcast wyłączyłem ( nie z prądu tylko z opcji systemowej )

Jednak myślę że to nie miało żadnego wpływu na prawidłowe działanie , po prostu wysłali jakaś aktualizacje

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, michuk napisał(a):

Jednak myślę że to nie miało żadnego wpływu na prawidłowe działanie , po prostu wysłali jakaś aktualizacje

Pozdrawiam 

Ja myślę że to nie miało wpływu. U mnie przycinało, natomiast przed danym meczem włączam 60 Hz i ponownie 50 Hz i wtedy faktycznie obraz działa prawidłowo 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG zmienia politykę aktualizacji. Wszystkie telewizory tej firmy sprzedawane z systemem operacyjnym webOS 24 (czyli modele z 2024 r.) otrzymają aktualizację do webOS 25 w 2025 r., do webOS 26 w 2026 r., do webOS 27 w 2027 r. oraz do webOS 28 w 2028 r. Aktualizacje będą opcjonalne.

LG rozważa też dodanie wybranych starszych modeli do list, ale raczej tych z górnej półki jak QNED 8K z 2022 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka polityka zapewne się podoba fanom LG, ale jednego można być pewnym, że jeżeli tak zapowiedzieli to tak zrobią. Dodam od siebie choć trochę nie na temat, że do teraz są wydawane aktualizacje na stare telefony mimo, że już od dobrych paru lat LG nie produkuje smartfonów; na mojego ok 3.5letniego LG Velvet 5g wydał jakiś czas temu androida 13 i potem poprawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mingo napisał(a):

U mnie niestety nic nie pomaga, obraz cały czas jest "szarpany". 

Poprawka, wyłączyłem w ustawieniach aplikacji C+ tunelowanie audio i szarpania brak. A więc jednak coś poprawili bo pamiętam że kilka tygodni temu sprawdzałem przy włączonej i wyłączonej tej opcji i nie było różnicy. 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...