Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, lukis90el napisał(a):

Nawet jeśli, to jak najbardziej można to zinterpretować jako zachęcanie do oglądania poprzez KODI.

I co w tym złego jeśli ogląda się z legalnych źródeł mając subskrypcję? 

6 godzin temu, lukis90el napisał(a):

A o dozwolonym użytku prywatnym

Czyli jakieś piraty po prostu przez to USB chcesz oglądać, do tego atakujesz Kodi, które ma cały wachlarz legalnych zastosowań, o innych nawet nikt tu na forum nie pisze.

Zresztą nawet gdyby Apple TV miało USB (przyznaję, że jego brak to duży minus) to problem byłby z odtwarzaniem napisów z odrębnego pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że (pomimo wpisywania prawdziwych danych logowania z legalną, opłaconą subskrypcją) kwestia legalności sporej części wtyczek jest pod znakiem zapytania - nawet większym niż kwestia legalności treści w CDA (gdzie pomimo promowania istniejącej oferty Premium czy hostowania przez twórców treści zdjętych z YouTuba ze względu na brak monetyzacji wciąż jest dużo piratów). Owszem, są legalne wtyczki (spis na stronie https://kodi.tv/addons/nexus/), ale z dużych serwisów streamingowych dostępnych w Polsce bez VPN są tam tylko YouTube, TED i Arte (zresztą dostępne też jako aplikacje na Android TV). No może są jeszcze serwisy od nadawców publicznych z Zachodniej Europy, ale tu dostęp w Polsce jest możliwy tylko z VPN. Inne wtyczki są nieoficjalne i są na razie tolerowane przez właścicieli serwisów streamingowych (tak jak do niedawna było tolerowane wspóldzielenie kont), nie wiadomo co przyniesie przyszłość.

 

I teksty o piratach można sobie darować, bo tu pisałem w zasadzie wyłącznie o faktycznym użytku własnym - plik ściągnięty za pomocą legalnie nabytego programu (np. Audials) z legalnie nabytego źródła (np. aktualnej subskrypcji HBO MAX) przeznaczony dla nikłej grupy odbiorców (czyli najbliższej rodziny) o charakterze niezarobkowym. Jakby co, to tutaj jest to fajnie wytłumaczone - https://www.legalnakultura.pl/pl/strefa-edukacji/strefa-dla-uczniow/warto-wiedziec/dozwolony-uzytek#gsc.tab=0. I naprawdę nie chcę wracać do tego tematu, bo już go wyczerpałem.

 

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, lukis90el napisał(a):

Sęk w tym, że (pomimo wpisywania prawdziwych danych logowania z legalną, opłaconą subskrypcją) kwestia legalności sporej części wtyczek jest pod znakiem zapytania - nawet większym niż kwestia legalności treści w CDA (gdzie pomimo promowania istniejącej oferty Premium czy hostowania przez twórców treści zdjętych z YouTuba ze względu na brak monetyzacji wciąż jest dużo piratów). Owszem, są legalne wtyczki (spis na stronie https://kodi.tv/addons/nexus/), ale z dużych serwisów streamingowych dostępnych w Polsce bez VPN są tam tylko YouTube, TED i Arte (zresztą dostępne też jako aplikacje na Android TV). No może są jeszcze serwisy od nadawców publicznych z Zachodniej Europy, ale tu dostęp w Polsce jest możliwy tylko z VPN. Inne wtyczki są nieoficjalne i są na razie tolerowane przez właścicieli serwisów streamingowych (tak jak do niedawna było tolerowane wspóldzielenie kont), nie wiadomo co przyniesie przyszłość

Jeśli chodzi o dostawców treści, potrafią skutecznie zablokować korzystanie z ich usług za pomocą zewnętrznych aplikacji jeśli tylko chcą, a skoro nie blokują, to nie widzę powodu bardziej się tym przejmować niż oni sami.  To, że nie ma czegoś w oficjalnym repozytorium Kodi nie znaczy, że jest to nielegalne. Na ich oficjalnym forum dopuszczone są dyskusje/wsparcie dla wtyczek wielu serwisów (w tym używanych w Polsce), ale za to zabronione i szybko usuwane, to co właśnie jest nielegalne. Jak to się ma do Apple TV i USB. Kodi będzie działać, ale żadnej wtyczki nie zainstaluje się ręcznie tylko ze zdalnego repozytorium (oficjalnego lub nieoficjalnego). Natomiast jeśli idzie o odtwarzanie plików wideo, to kiedyś znajomym posiadającym Apple TV musiałam scalać napisy, bo osobnych nie dało się odtwarzać. Były to jak najbardziej legalne materiały pochodzące z serwisu BBC (abonenci mają opcję pobierania na dysk).

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzień dobry.

 

Od miesiąca używam przystawki Xiaomi Mi TV Stick. Bardzo ładnie i bez problemów działa mi Netflix, HBO Max, Prime Video, Disney+, SkyShowtime. Niestety z aplikacją Canal+ mam problemy. Praktycznie codziennie (czasami kilka razy dziennie) urządzenie się restartuje. Testowałem już chyba wszystko - rozdzielczości 1080p, 1080i, 720p i mniejsze, Wi-Fi 2,4 GHz i 5 GHz, wymuszenie dźwięku stereo, sprawdziłem kilka zasilaczy/ładowarek (nawet 65 W), kilka kabli USB i nic.

Mam zatem ogromną prośbę.

Czy możecie polecić jakąś przystawkę, której od dłuższego czasu używacie, i która na 100% bezproblemowa działa?

 

Z góry pięknie dziękuję i pozdrawiam,

Bogdan

 

 

Edytowane przez Kiler
Proszę wyłączyć w Tapatalk opcję wyświetlenia modelu telefonu, z którego została wysłana wiadomość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bogdan_mr01 napisał(a):

Dzień dobry.
 
Od miesiąca używam przystawki Xiaomi Mi TV Stick. Bardzo ładnie i bez problemów działa mi Netflix, HBO Max, Prime Video, Disney+, SkyShowtime. Niestety z aplikacją Canal+ mam problemy. Praktycznie codziennie (czasami kilka razy dziennie) urządzenie się restartuje. Testowałem już chyba wszystko - rozdzielczości 1080p, 1080i, 720p i mniejsze, Wi-Fi 2,4 GHz i 5 GHz, wymuszenie dźwięku stereo, sprawdziłem kilka zasilaczy/ładowarek (nawet 65 W), kilka kabli USB i nic.

Wywal to i kup chromecast. Ja też miałem ten sam problem, po prostu się grzeje i nic nie zrobisz. Na chromecast zero problemów.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy sprzęt ma jakąś indywidualną wadę, jak byś się uparł to zajdziesz zawsze dziurę w całym. 

 

Zwykle winne są zawsze akacje, bezproblemowe działanie jest tylko na aplikacji dedykowanej do danego sprzętu a nie systemu jak to jest z większością aplikacji na Android. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2023 o 19:28, bogdan_mr01 napisał(a):

 

Dzień dobry.

 

Od miesiąca używam przystawki Xiaomi Mi TV Stick. Bardzo ładnie i bez problemów działa mi Netflix, HBO Max, Prime Video, Disney+, SkyShowtime. Niestety z aplikacją Canal+ mam problemy. Praktycznie codziennie (czasami kilka razy dziennie) urządzenie się restartuje. Testowałem już chyba wszystko - rozdzielczości 1080p, 1080i, 720p i mniejsze, Wi-Fi 2,4 GHz i 5 GHz, wymuszenie dźwięku stereo, sprawdziłem kilka zasilaczy/ładowarek (nawet 65 W), kilka kabli USB i nic.

Mam zatem ogromną prośbę.

Czy możecie polecić jakąś przystawkę, której od dłuższego czasu używacie, i która na 100% bezproblemowa działa?

 

Z góry pięknie dziękuję i pozdrawiam,

Bogdan

 

 

Nokia 8010. Ostatnio dogłębnie przetestowałem przy okazji konfiguracji dla kolegi i wszystkie najpopularniejsze aplikacje hulają jak rakieta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Artek_ czy wcześniej nie miałeś Apple TV 4K?

Nie lepiej było część dobrze działających apek wtedy  zostawić w telewizorze, a niektóre mieć na tej przystawce , bez np Canal+ Online. Nie  musiałbyś teraz szukać internetowej przystawki. Ja nie zamierzam rezygnować z Apple TV 4K, bo ma dużo wbudowanej pamięci i większość  aplikacji pięknie na nim śmiga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wersje z 2022 roku sprzedałem ją, bo myślałem, że zmieszczę się na TV, niestety nie jest łatwo zmieścić się na niecałych 4GB. Chciałem kupić coś na androidzie, bo w Polsce to lepsza platforma do streamingu. Kupiłbym shield tv pro, ale jest już "za stare", więc pewnie na urodziny kupie sobie apple tv 3gen 128GB i na google tv zostaną aplikacje, które są tylko tam a resztę przeniosę na ATV 4k 3gen.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, _Artek_ napisał(a):

Dla mnie nokia 8010 cenowo jest już za blisko sprzętu premium żeby warto było ją rozważać ale co kto lubi. :)

Sprzęt premium od Apple charakteryzuje się zamkniętym systemem. Nie dla mnie. Za dużo rewelacyjnego, nieoficjalnego softu na Android TV, by z niego rezygnować. Softu, dającego wymusić najwyższą możliwą rozdzielczość serwisów VOD, zablokować reklamy itd. Do tego potrzeby jest solidny box na Androidzie z dużą ilością RAM i pamięci na dane, i taka jest Nokia. 

Edytowane przez salva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2023 o 17:31, dawidek12390 napisał(a):

Wyłącznie tunelowanie audio w ustawieniach aplikacji canal plus. Obraz przestanie kalkować na kanałach sportowych 

Nic to nie daje. Szarpnięcią są mniejsze ale ciągle są. 

 

Co ciekawe, problem jest tylko na Chromecast 4k. 

Na Chromecast HD kanały chodzą płynnie. Czyli podobna sytuacja jak z Viaplay. 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...