Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, michuk napisał(a):

Nie działa dobrze ponieważ "na sztywno " ustawiasz Hz

Pisząc, że działa ok miałem na myśli to, że aplikacja zmienia odświeżanie dokładnie tak jak ustawisz. Wiem, że na wielu przystawkach nie potrafi tego robić. 

 

To, czy obraz jest idealnie płynny czy nie to inna kwestia. Netflix np. od niedawna na Chromecast 3.0 sam dopasowuje Hz do liczby klatek filmu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyła mi się pamięć masowa w tv próbowałem podpiąć pod tv pendriva ale niewiele to dało bo niektóre aplikacje nie działają na zewnętrznym pamięci masowej i teraz pytanie czy lepiej kupić chromecast 4K ze względu na najnowszą wersję androida czy może c+ box ze względu na 8GB i dodatkowe urządzenie w c+ online ATV 4K nie chce bo niestety polscy deweloperzy ulewają tą platformę a shield jest za drogi i za stary :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Nokię box  8010 ? 

Pojemność pamięci masowej‎ 32 GB

 

https://www.amazon.pl/Nokia-Streaming-8010-Android-Chromecast/dp/B0BGLD6XNS/ref=sr_1_1?crid=17GN4DLHFOT4C&keywords=nokia%2B8010%2Bstreaming%2Bbox&qid=1702068443&sprefix=nokia%2B801%2Caps%2C137&sr=8-1&th=1

 

Warto polować na promocje . Jest często  oferowana dużo niżej ponad obecną kwotę. 

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bardzo dobra jako sprzęt do streamingu, serwer domowy multimediów  albo czasami do gier. Lepiej czasami zainwestować w droższy jeśli ma być multimedialny w domu i do użytku przez kilku użytkowników np. Nvidie Shield. 

Shield wcale nie jest stary, mimo kilku lat ma zawsze uaktualnienia przynajmniej na 10 lat od produkcji. Wadą jest raczej zawsze cena. :/  

 

W prostych do odtwarzania  wystarczy mieć Chromecast albo Amazon Stick,  C+ boxa sobie odpuść ma swoje wady i mimo że dostępny dosłownie za grosze  jest nawet niezły jeśli chodzi o możliwości podstawowe odtwarzania. 

 

Osobiście nie jestem zwolennikiem hercowania , nawet się w to nie bawię kombinując z ustawieniami. Dopiero jeśli odtwarzanie sprawia problemy zmieniam na inną  szukając rozwiązania . 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem rynek i wiecie co mi wyszło..... że najlepszym urządzeniem do stramingu cena/jakość jest obecnie XBOX series S :D co za czasy....... a wystarczyłoby żeby taki chromecast miał np 16GB zamiast 4. i nikt nic innego już by nie kupował. 

Edytowane przez _Artek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, _Artek_ napisał(a):

Przejrzałem rynek i wiecie co mi wyszło..... że najlepszym burządzeniem do stramingu cena/jakość jest obecnie XBOX series S :D 

Zgadzam się ,Nawet Enigma 2 tam ma swoje wtyczki .  A w Store jest multum innych apek

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam Homatics Box R 4K (kupiony przez krakowski Hollex na Allegro - pod nazwą użytkownika hollex1), bo wcześniejszy box (Kaon KSTB6077 od T-Mobile) się przycinał i w losowych momentach przerywał odtwarzanie ekranem logowania do konta T-Mobile. Mogę powiedzieć, że obecnie jest to najbardziej opłacalny sprzęt do streamingu - tam nawet słynne z niezoptymalizowanej aplikacji SkyShowtime działa płynnie (gdzie nawet w telewizorze Sony XG8096 sporadycznie przycina).

 

Co do innych ostatnio polecanych sprzętów:

  • Amazon Sticka sobie odpuść - ma zbyt zmodyfikowaną wersję Android TV, może nie być dostępna część aplikacji;
  • Google Chromecast (podobnie Amazon Stick) domyślnie nie ma portu Ethernet oraz USB do odtwarzania filmów z pendrive - choć teoretycznie można podłączyć nawet hub USB-C - USB-A, to jednak dodatkowy wydatek na akcesoria (co najmniej 50 PLN; jeżeli skusimy się na oryginalne [które w Polsce są słabo dostępne] to co najmniej ze 150 PLN);
  • Nokia jest za droga - w cenie zbliżonej do wspomnianego Homaticsa jest wersja z pamięcią 8 GB (podczas gdy Homatics ma 16 GB), a ta z pamięcią 32 GB kosztuje 200 PLN więcej;
  • Nvidia Shield - tańsza wersja nie ma USB do odtwarzania filmów i ma 8 GB pamięci (jeszcze do tego ok. 200 PLN droższy od Nokii); droższa jest po prostu sporo droższa od Homaticsa, a różnic w specyfikacji sprzętowej nie za wiele jak na ponad 650 PLN różnicy;
  • Xbox Series S ma z kolei inną wadę (i być może nieoczywistą dla tych, co chcą sobie odtwarzać tylko w streamingu oraz tych, co nie mieli do czynienia wcześniej z konsolami) - brak napędu; a konsola bez napędu to mimo wszystko żaden kombajn multimedialny (a Series X, który napęd ma, kosztuje 2499 PLN). Do tego brak sporej części oficjalnych aplikacji (np. HBO Max czy SkyShowtime), nawet na PC z Windows 10/11 da się to podejrzeć poprzez Microsoft Store.
Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam PC z windowsem, póki co po prostu odinstalowałem dwie aplikacje z tv i zalogowałem się do nich przez dekoder satelitarny  c+. Niestety jednak wygląda na to, że nowy rok rozpocznę od powrotu do Apple TV 4k... Dobre, stabilne z dużą pamięcią i długim wsparciem, a że zaniedbane przez polskich deweloperów...No cóż jak widać nie ma idealnego rozwiązania. Dzięki @lukis90el za dobre zestawienie. 

Edytowane przez Kiler
Popraw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukis90el napisał(a):

 do wad Apple TV (pomimo większej pamięci) jednak doliczyłbym brak USB do odtwarzania filmów

to rzeczywiście taka wada, która dyskredytuje wszystkie w/w sprzęty - w tym Apple czy nVidia Shield 😂 w dzisiejszych czasach chyba tylko piraci oglądają filmy z pendrive`a więc takie wady zachowaj dla siebie a jeżeli już faktycznie wymieniasz wady to podawaj te, które są istotne jak np brak wsparcia 4k w c+online na Apple TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukis90el napisał(a):

 

Co do innych ostatnio polecanych sprzętów:

  • Amazon Sticka sobie odpuść - ma zbyt zmodyfikowaną wersję Android TV, może nie być dostępna część aplikacji;

Przecież Amazon Fire Stick nie jest oparte o Google a ma swój autorski system FireOS, jako jedyny inny, obok Apple'owskiego IOS. Cała reszta działa na Androidzie Google na bazie Linuxa mówiąc krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, _Artek_ napisał(a):

Przejrzałem rynek i wiecie co mi wyszło..... że najlepszym urządzeniem do stramingu cena/jakość jest obecnie XBOX series S :D co za czasy....... a wystarczyłoby żeby taki chromecast miał np 16GB zamiast 4. i nikt nic innego już by nie kupował. 

Brak c+online, transmisje live viaplay w 25 FPS, brak możliwości przewijania. Nie, to zdecydowanie nie jest najlepsze urządzenie do streamingu 😉

3 godziny temu, lukis90el napisał(a):

Do tego brak sporej części oficjalnych aplikacji (np. HBO Max

HBO max jest na series 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gizior89 napisał(a):

to rzeczywiście taka wada, która dyskredytuje wszystkie w/w sprzęty - w tym Apple czy nVidia Shield 😂 w dzisiejszych czasach chyba tylko piraci oglądają filmy z pendrive`a więc takie wady zachowaj dla siebie a jeżeli już faktycznie wymieniasz wady to podawaj te, które są istotne jak np brak wsparcia 4k w c+online na Apple TV

A o dozwolonym użytku prywatnym to słyszałeś? A jakimś dziwnym trafem Kodi już twoim zdaniem jest cacy 🤣 (choć to pod względem prawnym bardziej kontrowersyjne rozwiązanie niż film na pendrive) . Zresztą Nvidia Shield ma wejście USB na pendrive - tyle że w droższej wersji urządzenia. Do tego z tej listy taką funkcję ma jeszcze Nokia i Homatics, a w przypadku Google Chromecast potrzebny będzie hub USB-C - USB-A.

 

2 godziny temu, bredny napisał(a):

Przecież Amazon Fire Stick nie jest oparte o Google a ma swój autorski system FireOS, jako jedyny inny, obok Apple'owskiego IOS. Cała reszta działa na Androidzie Google na bazie Linuxa mówiąc krótko.

System FireOS nie jest tak całkowicie autorski, bo jest mocno zmodyfikowanym Androidem.

 

@mingo - dzięki za uzupełnienie informacji. Xboxa nie mam i raczej mieć nie będę - 3 czy 4 szafa do grania przy telewizorze to już trochę za dużo🫤

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gizior89 napisał(a):

Jak już to snujesz to podaj cytat gdzie tak twierdzę

Choćby ten (a propos off-topu):

W dniu 3.12.2023 o 15:30, Gizior89 napisał(a):

w KODI VP pokazuje mecze PL  1080p 8mbps 50fps na windows 11 a na przeglądarce jest w SD na tym samym PC 🥲 i weź tu zrozum walkę z niecertyfikowanymi urządzeniami 🙃

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli, to jak najbardziej można to zinterpretować jako zachęcanie do oglądania poprzez KODI.

I nie ma się co zżymać na odtwarzanie filmów z pendrive (które jest zdecydowanie mniej kontrowersyjne prawnie niż KODI), zwłaszcza uwzględniając istnienie komercyjnego oprogramowania do pobierania na użytek własny multimediów z wykupionych aktualnie streamingów (np. Audials) oraz coraz dziwniejsze rotacje w zawartości serwisów streamingowych (gdzie w tym prym wiedzie HBO MAX, choć u innych też to jest widoczne); o możliwych problemach z łączami/zasięgiem nie mówiąc. I tyle w materii tego off-topu, bo już nie ma co więcej dodawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...