Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu, pewnie po którejś aktualizacji zniknęły mi z chromecasta z ekranu "dom" propozycje filmów z poszczególnych aplikacji oraz opcja kontynuuj oglądanie. Widoczny jest tylko Prime Video i czasami po dłuższym czasie pokaże się AppleTV i Filmy Google.

Wcześniej pamiętam, że były Canal+, Polsat Box Go, Skyshowtime, TVP VOD, CDA.

W ustawieniach konta mam wyłączona aplikację Prime Video, a pokazuje ją. Pozostałych aplikacji, które można włączyć w ustawieniach nie mam zainstalowanych.

Można to jakoś włączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kkk napisał(a):

Jakiś czas temu, pewnie po którejś aktualizacji zniknęły mi z chromecasta z ekranu "dom" propozycje filmów z poszczególnych aplikacji oraz opcja kontynuuj oglądanie. Widoczny jest tylko Prime Video i czasami po dłuższym czasie pokaże się AppleTV i Filmy Google.

Wcześniej pamiętam, że były Canal+, Polsat Box Go, Skyshowtime, TVP VOD, CDA.

W ustawieniach konta mam wyłączona aplikację Prime Video, a pokazuje ją. Pozostałych aplikacji, które można włączyć w ustawieniach nie mam zainstalowanych.

Można to jakoś włączyć?

U mnie ale na Realme 4K podobnie. Tylko Prime Video i Filmy Google. To chyba większa sprawa a nie tylko konkretnego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2024 o 14:04, Gizior89 napisał(a):

Śledzę długo temat przystawek i jedyne co mogę Ci w skrócie napisać to to że nie ma idealnej przystawki, na której działałyby bez problemów wszystkie najpopularniejsze serwisy VOD; albo inaczej- być może jest to lenistwo programistów. Ogólnie to chyba najlepsza jakość jeżeli chodzi o bitrate to jest na przystawkach Apple (nie jestem fanboyem) ale ta przystawka ma także wady - nie ma 4k w canal+online u nas a np we Francji jest i bądź tu mądry  😀 a na APV HDR nieprawidlowo działa. Na google chromecast 4k canal+online coś się zaczął ciąć. Na viaplay obraz też klatkuje bo nie ma wsparcia dla AV1 ale zainstalowanie pluginu viaplay na KODI rozwiązuje ten problem. Jeżeli oglądasz tylko netflixa i APV to nie ma co się bawić w przystawki moim zdaniem - na Apple tv jest niewiele więcej mbps względem tizena np wiele filmów 4k ma ok 18mbps a na APV 15 (Pierścienie Władzy mają 20+)

Nie wytrzymałem, kupiłem Apple TV 4K z 2022 64 GB - o klasę lepszy sprzęt od mojego Tizena, od systemu przez jakość obrazu, po pilota, ani razu jakiegokolwiek zacięcia czy innego problemu. Nie mam Canal+ online tutaj się nie wypowiem, bardzo dobrze działa Netflix, Disney, HBO, Skyshowtime, CDA, Amazon. Jedyny minus to że nie mogę zainstalować SmartTubeNext i mieć YouTube bez reklam (na Androidzie można). Za to cała reszta wyraźnie na plus dla Apple. Może pójdę za ciosem i wymienię niedługo smartfona na Apple : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Balrog306 napisał(a):

bardzo dobrze działa Netflix

Nie masz problemów z jakością obrazu na Netflixie? Ja generalnie nie mam zastrzeżen do Apple TV ale mam jeden mankament z Netflixem. Mianowicie część filmów czy seriali ma coś w rodzaju "ziarna" w obrazie i te pozycje bardzo źle wyglądają. 

Kwestia internetu tutaj odpada bo Apple TV jest połączony kablem LAN, wszystko inne działa bardzo dobrze. Netflix na Chromecast 4K też działa bez zastrzeżeń więc to ewidentnie wina czegoś na przystawce od Apple. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na razie nowe filmy/seriale w 4K, z Atmos czy poprawnie wszystko widzi / steruje / wykorzystuje w pełni sprzęt (TV + Soundbar) - na nowych pozycjach jest na pewno wszystko ok, sprawdzę wieczorem więcej filmów, może jakieś starsze filmy, z różnymi szumami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Balrog306 napisał(a):

Nie mam Canal+ online tutaj się nie wypowiem, bardzo dobrze działa Netflix, Disney, HBO, Skyshowtime, CDA, Amazon.

A co z tych serwisów Ci zacinało na tizenie? Może masz 5letniego samsunga to lekkie zacinki mogą występować np na HBO MAX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem, kupiłem Apple TV 4K z 2022 64 GB - o klasę lepszy sprzęt od mojego Tizena, od systemu przez jakość obrazu, po pilota, ani razu jakiegokolwiek zacięcia czy innego problemu. Nie mam Canal+ online tutaj się nie wypowiem, bardzo dobrze działa Netflix, Disney, HBO, Skyshowtime, CDA, Amazon. Jedyny minus to że nie mogę zainstalować SmartTubeNext i mieć YouTube bez reklam (na Androidzie można). Za to cała reszta wyraźnie na plus dla Apple. Może pójdę za ciosem i wymienię niedługo smartfona na Apple : )
Też tak zrobiłem, wytrzymałem kilka miesięcy. Teraz mam odłączone Apple TV, bo wszystko mi lepiej działa na Tizenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Balrog306 napisał(a):

Sprawdzałem na razie nowe filmy/seriale w 4K, z Atmos czy poprawnie wszystko widzi / steruje / wykorzystuje w pełni sprzęt (TV + Soundbar) - na nowych pozycjach jest na pewno wszystko ok, sprawdzę wieczorem więcej filmów, może jakieś starsze filmy, z różnymi szumami.

Dokładnie. Ziarno na Netflix zdarza się tylko w starych pozycjach jak np. Breaking Bad, ale to na każdym systemie. W nowych pozycjach obraz jest czyściutki 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem czemu u mnie jest ten problem w nowszych pozycjach. Obraz wygląda fatalnie. 

 

E: Poszperałem trochę w internecie i znalazłem info, że tak się dzieje na przystawce podpiętej do TV Full HD, a u mnie właśnie tak jest. Na TV 4K nie ma tego problemu. Aż sprawdzę wieczorem. 

 

Jeśli ktoś miałby podobny problem to poniżej link do dyskusji:

https://discussions.apple.com/thread/254484661?answerId=258469007022&sortBy=best#258469007022

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem na Netflixie dokładnie Apple 4K, obojętne czy wybiorę materiał HD, czy 4K, z HDR czy bez, z różnymi wersjami dźwiękowymi, nie ma problemów żadnych, obraz jest na tym poziomie co na Tizenie lub lepszym. Ogólnie wydaje mi się że Apple stosuje jakiś filtr, nie zmieniałem żadnych ustawień na TV, cały czas te same osobno dla pozycji SDR osobno dla HDR, a na ekranie w obu jakby zwiększony kontrast, ale może mi się zdaje. Filmy z CDA w 1080 lub 720 też jakoś lepiej wyglądają, inny upscaling stosuje niż ten z TV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego filtra, tylko pewnie na stałe masz włączone HDR.  Ustaw tak:

Format – 4K SDR.

HDMI Output – YCbCr.

Chroma – 4:4:4.

Match Content – obie pozycje, czyli Range i Frame Rate, włączone (On).

Przy takich ustawieniach HDR będzie się włączał tylko tam gdzie powinien.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Nie ma żadnego filtra, tylko pewnie na stałe masz włączone HDR.  Ustaw tak:

Format – 4K SDR.

HDMI Output – YCbCr.

Chroma – 4:4:4.

Match Content – obie pozycje, czyli Range i Frame Rate, włączone (On).

Przy takich ustawieniach HDR będzie się włączał tylko tam gdzie powinien.

A rzeczywiscie pomogło w filmach bez HDR-u, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bez VPN się nie obędzie. A spróbuj z telefonu ze sklepu play wybierając chromecasta. Oczywiście najpierw musisz sparować go. Ewentualnie powinno dać się castować z telefonu

Screenshot-20240212-080740-Google-Play-S

Edytowane przez Gizior89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to kupno konta w jakimś serwisie VPN, potem tylko aplikacja czy konfiguracja połączenia  vpn, załączyć i działa. 

 

Aplikacje zwykle mają  też możliwość wybrania aplikacji która będzie korzystałz z VPN a która nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...