Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Peja88 napisał(a):

Mam "głupie" pytanie. Czy jak na laptopie mam transmisje w 1080 p i podłącze kabel HDMI pod tv to czy obraz na tv będzie 1 do 1 czyli Full HD ? Czy będzie widać różnicę na niekorzyść telewizora. 

Tak, będzie 1 do 1, ale bez sensu się bawić w kabel. Lepiej bezprzewodowo przez AirPlay lub Chromecast, ewentualnie poprzez klonowanie ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gale freakfight oglądam na TV przez AirPlay z laptopa lub smartfona i nie ma straty jakości. Zapomniałem wcześniej dodać, że oprócz AirPlay i Chromecast jest jeszcze Miracast. To właśnie przez Miracast jest strumieniowanie z Windows lub Linux na TV.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To mało ważne że akurat Tobie działa, zacznij porównywać sprzęt a nie powoływać się na swój. Ktoś zawsze może mieć inną konfigurację i działać mu będzie inaczej. Niestety taki urok pierdylionów chipsetów, producentów  i aplikacji. :/  

 

Sam mam do TV podłączone jeszcze 2 boxy i staram się zwykle dobrać właściwy do odtwarzania jeśli TV nie spełnia oczekiwań. Zwykle jest problem z aplikacjami jeśli chodzi o dźwięk ( głównie problem z prawidłowym dekodowaniem  Atmos bo załącza tylko DD+ czasami nawet z 5.1 )  ale co do jakości i bitrate to boxy działają  zwykle lepiej niż standard w TV i z tym się zgodzę można osiągnąć to maksymalne bitrate bez problemu.  Jakość kosztuje i potrzeba  na to trochę czasu poświęcić by mieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z odbiorem treści 4K na tv LG z roku 2019. Po kilku minutach działania apka się zawiesza lub wyskakuje błąd o problemie z dekodowaniem treści. Tylka ja tak mam czy to raczej częsty problem?

Dotyczy  canal+online

Edytowane przez lokutus2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 10.01.2024 o 10:01, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Rok temu było 150 mln aktywnych urządzeń z Google TV i Android TV. Aktualnie jest 220 mln.

Google pochwalił się na CES.

Natomiast Samsung pochwalił się liczbą 224 mln aktywnych urządzeń Samsung Smart TV, czyli jest po równo.

https://news.samsung.com/pl/224-miliony-samsung-smart-tv-w-internecie

Tzn. nie do końca po równo, bo mają w użyciu jeszcze ten drugi system.

Już go nie rozwijają, ale jest w starych TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszystkie tego typu urządzenia będą na HDMI oczywiście. Co to rozdzielacza, to nie wiem, bo nie używałem żadnego nigdy. Baseus  AirJoy wygląda spoko, porządna marka. 

Edytowane przez adnage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...