Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

@LorDx to kodeki z różnych epok, więc nie ma co porównywać udziału.

A jednak h264 króluje i jeszcze będzie panował kolejne 10 lat, jest sprawdzony w boju na wszystkich polach.

Już patenty na niego niebawem wygasają, będzie darmowy.

 

To zależy kto płaci za transfery, może okazać że taniej postawić na większą ilość punktów styku lub huby lokalne, zlinkowane w chmurze, niż wprowadzać nowy kodek masowo dla garstki pokazowo.

Kodowanie równoległe kilkoma kodekami zabiera sporo miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Treści 4k niema aż tak wiele, do wyboru AV1 albo HEVC, w zależności u kogo i komu w kieszeni siedzi.

Plany z 4k będą droższe i to sporo żeby HD królowało, za wszystkie zachcianki zapłaci klient własnym portwelem.

Nie każdy serwis jednak 4k oferuje, ze względu na koszta i możliwości polskiego nabywcy.

 

Podstawą nadal jest HD w H264, za dużo urządzeń trzeba by wymieniać (na kogo koszt ?) aby coś innego wprowadzić jednolicie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4K jest coraz więcej, a przez 10 lat to już będzie od groma, więc AVC skazany jest na wymarcie. Nawet telewizory z 2015 r. mają HEVC, więc tutaj nic nie trzeba wymieniać, bo HEVC jest w użyciu od dawna w serwisach streamingowych.

To HEVC zostanie jeszcze na długo, a AV1 i VVC będą się popularyzować przez te 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Android TV: tanie przystawki są niebezpieczne.

 

Cytat

przystawki smart TV występujące na rynku pod nazwami T95, T95Z, T95MAX, X88, Q9, X12PLUS oraz MXQ Pro 5G, w których od nowości zainstalowany jest malware Badbox służący do pobierania innego szkodliwego oprogramowania.

 

https://www.dobreprogramy.pl/android-tv-tanie-przystawki-sa-niebezpieczne-jest-jedno-rozwiazanie,6950679934458720a

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma gorszej jakości. Możesz nawet sztywno wybrać daną wartość bitrate. Lipną opcją  dźwięku dla mnie jest pojawiająca się nieraz audiodeskrypcja francuska, która daje efekt takiego pseudo Dolby Sorround - moje ucho nie znosi tego ale jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś użytkuje tablet Huawei bez dostępu do usług Google, jako sprzęt do odbioru telewizji internetowej, VOD z odtworzenia itp? Raz, instalacja dedykowanych aplikacji jako apk, dwa, najważniejsze, dostępna rozdzielczość zależna od zabezpieczeń DRM. Są problemy? Przykładowo, C+ online w Full HD? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś z Was posiada boxa od Xiaomi (chodzi o ten nowy model 2 generacji) ?. Kupiłem rodzicom i sprzęt nie wyszukuje żadnej nowej aktualizacji oprogramowania (ostatnie poprawki bezpieczeństwa są z stycznia 2023). Jak na Xiaomi, to trochę dziwne, że do tej pory nic nowego się nie pojawiło tym bardziej, że w aktualnym oprogramowaniu nawet nie przetłumaczyli niektórych ustawień na język polski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adnage napisał(a):

@electro69 ja mam Boxa 2. generacji i miałem już dwie czy trzy aktualizacje. Aktualnie poprawki bezpieczeństwa mam z września '23. Może wydawać się głupie, ale jak wejdziesz w sprawdzanie aktualizacji i Ci nic nie znajdzie, to wyjdź i wejdź w sprawdzanie ponownie. 

Dzięki za informacje. Minęło z 5 dni od kupna i dalej nie mam aktualizacji. Wydaje mi się, że chyba już tak raz zrobiłem jak to opisałeś ale jak będę miał dostęp do boxa, to jeszcze raz spróbuje. Nie wiem co jest grane często mam takiego pecha do sprzętu, że coś musi być z nim nie tak jak powinno ;), a specjalnie kupiłem tego boxa od Xiaomi bo oni przynajmniej w miarę regularnie go aktualizują co w świecie boxów z androidem jest raczej rzadkością. Czytałem też zagraniczne forum gdzie ktoś 2 miesiące temu wrzucił posta z ostatnią aktualizacją, że ją dostał, a później ktoś inny miesiąc później napisał, że ja też dostał, ale tydzień po kupnie boxa. Także ani ładu, ani składu w tych aktualizacjach nie ma. Pozostaje czekać, ale jak nic nie dostanę w ciągu maks. 2 miesięcy, to chyba oddam go na gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa dobrze ponieważ "na sztywno " ustawiasz Hz , niestety wiele platform streamingowych ma filmy w 24 klatkach , 50 , oraz 60 ..

Wersję kinowe filmu nadawane są w 24 klatkach na sek a ustawianie na sztywno 60 już nie daje optymalnej płynności 

Jedynym sensownym rozwiązaniem jest oglądanie przez Kodi który idealnie dostosowuje się do wariantu w którym film jest emitowany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...