Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Jeśli chodzi o AV1 na Netflix, to jest on jak Yeti, bo wszyscy o nim mówią, tylko nikt go nie widział.

Jest, ale nie wszędzie. Dostępny np. dla serialu "Ozark", "Półtora dnia", "The Crown". Jak ktoś ma sprzęt z obsługą AV1 może zerknąć na te pozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

To akurat wina C+. 

Na Androidzie i innych systemach jest 4K, a błąd jest tylko na Apple i to wina C+. Ty wszystko napiszesz, żeby usprawiedliwić ten sprzęt albo doskonały obraz na Viaplay. Dla mnie Twoja wiarygodność jest zerowa, bez urazy oczywiście. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Arkon napisał(a):

Na Androidzie i innych systemach jest 4K, a błąd jest tylko na Apple i to wina C+. Ty wszystko napiszesz, żeby usprawiedliwić ten sprzęt albo doskonały obraz na Viaplay. Dla mnie Twoja wiarygodność jest zerowa, bez urazy oczywiście. 

A ty bezmyślnie bronisz C+. We Francji mają 4K na Apple TV 4K, a w Polsce nie. Żebyś ty chłopaczku wiedział chociaż 1/1000 tego co ja 😂 Bez urazy oczywiście 😀

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cię chłopaczkiem nie nazywam, ale czego się spodziewać po istocie wszechwiedzącej. Ty nawet jakość Viaplay chwaliłeś, to o czym my mówimy. Ale co ja się będę z "ekspertem" spierał. Potem nic dziwnego, że jak tacy eksperci, to potem taka jakość w tym kraju. C+ nie bronię, bo sam ich krytykowałem, ale akurat 4K u nich wygląda rewelacyjnie. Bez odbioru, chłopaczku.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wszystko można sprawdzić i zobaczymy kto wie więcej 😂 Ty nawet nie wiedziałeś, że we Francji mają 4K, a u nas olali i bezmyślnie zwalasz winę na sprzęt. Nawet gdyby we Francji nie mieli, to też nie można zwalać winy na sprzęt, bo w innych aplikacjach jest 4K, nawet w tym niby gorszym Polsacie i LM w jakości ponad 20 Mbps, ale skąd ty „ekspercie” możesz o tym wiedzieć 🤣

Bez odbioru, „ekspercie”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Androidzie i innych systemach jest 4K, a błąd jest tylko na Apple i to wina C+. Ty wszystko napiszesz, żeby usprawiedliwić ten sprzęt albo doskonały obraz na Viaplay. Dla mnie Twoja wiarygodność jest zerowa, bez urazy oczywiście. 
Apka francuskiego Canal+ jest taka sama. Nawet ikonke na Apple masz MyCanal, dopiero najeżdżając zmienia się w Canal+, do tego przy pierwszym uruchomieniu spośród kilku regionów wybierasz Polska, i dopiero wtedy jest brak treści 4K. Więc jaki cudem do wina Apple, a nie Canal+? Poza tym, uruchom 4 streamy w multiview równocześnie na dedykowanej przystawce Canal+ a później na Apple. Życze powodzenia i miłego oglądania na sprzęcie Canal+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.09.2023 o 22:56, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Zawsze wszystko można sprawdzić i zobaczymy kto wie więcej 😂 Ty nawet nie wiedziałeś, że we Francji mają 4K, a u nas olali i bezmyślnie zwalasz winę na sprzęt. Nawet gdyby we Francji nie mieli, to też nie można zwalać winy na sprzęt, bo w innych aplikacjach jest 4K, nawet w tym niby gorszym Polsacie i LM w jakości ponad 20 Mbps, ale skąd ty „ekspercie” możesz o tym wiedzieć 🤣

Bez odbioru, „ekspercie”.

Jest 4k tylko na tym modelu który sami oferowali, reszta olewka.

Nie będą dotować komuś biznesu, by urządzenia lepiej się sprzedawały, szczególnie Apple które samo kasuje za wszystko :D certyfikacja słowo klucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej to błąd programistów. Poza pustym kafelkiem C+4, jest jeszcze pusty kafelek z 2 filmami w środku, pusty folder Love Nature i z Eleven, do którego jak się wejdzie można klikać w nieskończoność w następny, zresztą tak samo jak na sprzęcie z Androidem. Podsumowując... ostatnio jak się patrzy na apke na tvOS czy też Android, to wygląda jakby to Canal+ wychodził z Polski a nie Viaplay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wodnik Szuwarek

 

Shield ma swój chipset Tegra, kosztuje 1000 zł, a mimo to wykłada się na Viaplay - przynajmniej tak tutaj zostało napisane kilka postów wyżej.

 

Dla porównania Mibox 2gen kupiłem za 249 zł (chipset S905X4) i Viaplay działa perfekcyjnie, podobnie jak na Realme TV Stick 4k (chipset S905Y4), który nabyłem za około 220 zł :) Mało tego. Chromecast HD na chipsecie S805X2, przewidzianym dla budżetowych przystawek do streamowania treści w HD, Viaplay również działa perfekcyjnie. Chromecast HD kosztuje już poniżej 200 zł.

 

Co łączy te trzy chipsety? Wsparcie dla AV1.

 

Mediateki, dostępne w telewizorach z Android TV to zupełnie inna bajka.

 

Mam taki telewizor i tutaj faktycznie streamy live na Viaplay działają dobrze. Niestety retransmisje klatkują (typowo dla matryc 60Hz, wyświetlających kontent w 50 fps).

 

Tutaj apka Viaplay zachowuje się podobnie jak C+ Online po aktywowaniu opcji "Tunelowanie audio" w ustawieniach aplikacji. Funkcja ta sprawia, że kanały linearne nadające w 50 fps idą płynnie (np C+ Sport). Myślę, że Viapaly ma domyślnie "zaszytą" te funkcje w kodzie aplikacji, lub parametrach streamu live. W obydwu przypadkach charakterystyczną rzeczą jest to, że jak się przewinie stream live np wstecz, lub do przodu, to przez chwilę (przez około 2-3 sekundy) obraz jest nienaturalnie przyspieszony względem dźwięku.

 

Problem jest z przystawkami, które chodzą na chipsetach niewspierających kodeka AV1 i pisząc wcześniejszego posta o definitywnym potwierdzeniu miałem na myśli właśnie przystawki. Mam na tapecie Firestick HD (2021) z oficjalnej sprzedaży na amazon.pl i Viaplay klatkuje. Firesticki też są na chipsetach Mediatek.

 

Ktoś kiedyś pisał, że wszystko śmiga elegancko na Firestick 4k Max. Tak się składa, że ten model jako jedyny (póki co) z rodziny amazonowych Firesticków ma wsparcie dla AV1 (jest to chipset Mediatek, ale inny niż ten zastosowany w wersji HD). Dodatkowo chyba Fire Cube również takowe posiada, ale tym sprzętem aż tak się nie interesuję. Prawdopodobnie jutro lub w piątek będę miał tego sticka, bo chce go przetestować pod kątem aktywowania afr przez apke Refresh Rate (na wersji HD mi się to udało), więc przy okazji dam znać jak się sprawa ma z Viaplay.

 

Dlaczego Viaplay zachowuje się w ten sposób na chipsetach bez AV1? Jest to zapewne bug w aplikacji. Tak jakby apka sprawdzała wszystkie dostępne kodeki w urządzeniu i gdy wykrywa brak AV1 (którego i tak nie używa), to po prostu najzwyczajniej w świecie głupieje. Dla ogarniętego developera, jest to pewnie robota na 10 minut i jedna linijka kodu. Ale Viaplay to Viaplay...

 

Edytowane przez Emilio1985
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...