Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest rówież wiele innych sposobów.
Więc niech nie pisze że nie ma apek.
Wystarczy zmienić w swoim amazonowym koncie lokalizację na USA i od razu masz wszystkie HBO MAXY, Disneye itd itp w amazonowym appstore.
Są wszystkie apki tylko trzeba wiedzieć co i jak.
A osoby które nie chcą nic zmieniać też mogą zainstalować każdą apkę.
Oficjalnie nie ma. Nie każdemu chce się kombinować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pawop napisał:
2 godziny temu, Dadam napisał:
Jest rówież wiele innych sposobów.
Więc niech nie pisze że nie ma apek.
Wystarczy zmienić w swoim amazonowym koncie lokalizację na USA i od razu masz wszystkie HBO MAXY, Disneye itd itp w amazonowym appstore.
Są wszystkie apki tylko trzeba wiedzieć co i jak.
A osoby które nie chcą nic zmieniać też mogą zainstalować każdą apkę.

Oficjalnie nie ma. Nie każdemu chce się kombinować.

Ale tu nie trzeba kombinowac tylko w swoich ustawieniach konta zmienic kraj i masz wszystkie najważniejsze apki w oficjalnym amazonowym appstore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2022 o 01:54, Tokić napisał:

mam wprawdzie chromcasta 4 od niedawna, ale nie ma z nim żadnych problemów. Używam netflixa, amazon prime, hbo max, viaplay,

Mógłyś napisać coś więcej o połączeniu chromecast 4 i viaplay? Szukam czegoś do oglądania następnego sezonu ligi angielskiej. Sporo użytkowników narzeka na jakość streamu z viaplay a jak to wygląda w Twoim przypadku gdy korzystasz z chromecasta 4? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Do samego Viaplay to tak średnio dobry wybór.

Jak zamierzasz często z tego korzystac i dodatkowo z innych apek, a zwykle jakość  jest lepsza to dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Apple TV można zyskać szczytowe bitrate ok. 5,9 Mb/s (dla 1080p to i tak jest wartość niska) oraz płynność, której niekiedy brak pod Android. Szanujące się serwisy zapewniają aplikację i parametry streamu na poziomie, który nie naraża klientów na dodatkowe wydatki. Ale Viaplay lekceważy pod tym względem nawet swój skandynawski rynek, sytuacja trwa od lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawop napisał:

Najlepsza jakość Viaplay jest na Apple TV, tylko on sporo kosztuje - ok 900 PLN

Czytałem temat o viaplay i właśnie większość pisze o Apple, że to najlepszy wybór. Z tym, że potrzebuje to tylko do tego, więc to razem z abonamentem to dość spory koszt oglądania najlepszej ligi świata. Stąd pytanie o chromecast, jeszcze wyczytałem, że nieźle ponoć spisuje się przystawka z androidem + kodi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem sporo postów i powiem szczerze, że zabiliście mi ćwieka :P

Jeszcze do niedawna planowałem kupić Chromecasta 4, a teraz zaczynam zastanawiać się nad Apple TV 4K. To jest prawda, że na tym drugim urządzeniu Viaplay będzie miał lepszy bitrate?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo jest 5 Mb/s. Apple ma wyższe (średnie ok. 5,4 Mbs/, peak ok. 5,9 Mb/s), ale moim zdaniem to nie są wartości, dla których warto robić inwestycje rzędu prawie tysiąca złotych. W ogóle zakup Apple TV pod Viaplay wydaje mi się dość osobliwym pomysłem. Samo urządzenie nawet ciekawe, ale posiadaczom telewizorów z Androidem radzę zainstalować Kodi, problem mikościnek rozwiązuje. Alternatywnie Premier League w przyzwoitej jakości Full HD/4K można dostać w Sky CH, ponoć płatność polską kartą przechodzi i działa bez VPN - wzmianka dla tych, których 720p nie zadowala. Jedyny minus to brak polskiego komentarza, ale można słuchać samych odgłosów ze stadionu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pawop napisał:

Bitrate to jedno, ale na Androidzie potrafi przycinać, czego nie ma na Apple TV i Tizenie

Dokładnie. Ja mam Chormecast 4 i oglądanie viaplay jest słabe, bo co kilka sekund są takie mikroprzycinki, jakby szarpnięcia obrazu. Słabo się to ogląda. 

 

To już jest chyba zależne od egzemplarza, bo niektórzy nie mają z tym problemu a u mnie występuje od początku posiadania Chromecasta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam : Amazon Fire TV Stick 4K Max, jeszcze nie trafiłem na ścięcia obrazu w aplikacji Viaplay.

Ktoś się pytał wcześniej kilka stron, że nie ma wszystkich aplikacji. Nigdzie nie znalazłem to napiszę jest Prime Video :) Viaplay, Disney+, Netflix, HBO Max, Canal+, Apple TV, UPC TV GO, Player, Pluto TV, YouTube, Spotify itd. HBO Max i Pluto TV normalnie nie ma w sklepie Amazon, ale wystarczy zmienić region w panelu ustawień konta na US w przeglądarce i wskakują aplikacje typu Hulu, Showtime, Paramount+ Discovery+

Używając aplikacji z innego regionu można powrócić do lokalizacji PL wszystko działa nic nie trzeba instalować i kombinować prosty jednorazowy zabieg.   

 

Cena  Amazon Fire TV Stick 4K Max jaką zapłaciłem to 259,- telewizor to stary Samsung z 2012 UE37ES6100 i tu niespodzianka bo w aplikacjach jakie posiada TV ma Viaplay i Netflixa ale działa to karygodnie :)

Edytowane przez Woocash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2022 o 20:29, piterk10 napisał:

Mógłyś napisać coś więcej o połączeniu chromecast 4 i viaplay? Szukam czegoś do oglądania następnego sezonu ligi angielskiej. Sporo użytkowników narzeka na jakość streamu z viaplay a jak to wygląda w Twoim przypadku gdy korzystasz z chromecasta 4? 

 

Oczywiście od jakiegoś czasu testuje te urządzenia i uważam że są super. Odbiór viaplay jest ok. Ja nie mam ścin i innych problemów z aplikacją. Oglądam dużo KSW, MLB, NHL więc tych transmisji troszkę ostatnio miałem. Ja polecam i jeśli nie jesteś maniakiem sprawdzania pixeli to powinieneś być zadowolony ;)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...