Skocz do zawartości

Wymiana kart Cyfry+


szwyr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PawelU1981

Dobra panowie, nie gadajmy już o Viaccess w Cyfrze+. Wiadomo przecież, że będzie to tzw. Seca 3 - system wspierany przez Nagravision. Komunikacja z tunerem będzie się odbywać jak do tej pory przy pomocy Seca, a to może tylko być na korzyść naszych Fergusonów :jupi:

 

Jeśli coś pójdzie nie tak to wtedy są jeszcze moduły dostępu. Poza tym za dużo abonentów ma swoje tunery i moduły Astona by C+ mogła zawalić sprawę i zablokować tym osobom możliwość oglądania pakietu po wymianie kart :wink:

 

Obawiam się tylko, czy nowy system nie wywali się jeszcze szybciej niż Seca 2, bo jak wiemy Nagravision jest bardzo szybko rozpracowywanym systemem i C+ może mieć jeszcze większe problemy niż splittery i podbijanie kart :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="JamesBond007"]Ja bym chciał prędzej krzyżówkę (tunel) Seca z Viaccess, niż z NagraVision[/quote]

I chyba tak. A dlaczego nadają jednocześnie w Viaccess na Canal+ Sport 2 i MiniMini? Dlatego, że te programy mają "dziury" w programie i na nich mogą testować tunel. Mało kto będzie się skarżył na odbiór tablicy Info+ lub śpiącej rybki na MiniMini.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana jest pewna - wiadomość o tym nie wzięła się znikąd - na początku maja byliśmy z wizytą w nowej (jeszcze wtedy nie otwartej) siedzibie Canal+, przy okazji zbierając informacje na ten temat. Wczoraj dodatkowo Cyfra+ prosiła jeszcze o małą korektę tekstu na internecie (ale w żadnym wypadku nie o sprostowanie/wycofanie informacji). Bomba zaczęła tykać :P

 

PS: Podzieliłem wątki o simulcrypcie we Viaccess i nowych kartach, bo te dwie sprawy mają się nijak do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję, że w związku z tą zmianą kart/systemu nie przestaną działać "splittery", bo będę miał wtedy kłopocik (mam "SmartWi", który rozdziela mi "Cyfrę" na dwa tunery w dwóch pokojach w mieszkaniu), więc lepiej niech za bardzo nie kombinują !

 

W ogóle najlepiej jakby redakcja "Sat Kuriera", kiedy już będzie pewne w którą stronę pójdzie wymiana (tzn. czy "tunel" Seca-Nagravision, czy Seca-Viaccess) zrobiła testy czy i jak to działa na "splitterach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość PawelU1981
Już dostaliśmy nowe karty :jupi: Od 8 września wydawane są już tylko nowe karty :) Stare idą w zapomnienie ;-)

 

Od 8 września, czy sierpnia? Bo aktualnie mamy sierpień i tak się zastnawiam po co już macie te nowe karty, skoro od września mają być wydawane :> Chociaż w sumie jest to dość logiczne, skoro C+ nie chce jak CP mieć problemów z opóźnieniami :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze wam to sie wam nie spodobac , ale mam nadzieje ze zmiana kart zablokuje splitery , mam c+ od analogu , nigdy nie miałem tego urządzenia i uwazam ze jest ono główną przyczyną ze cp ma więcej abonamentów , nie ze potepiam tych ludzi czy zazdroszcze , jezeli jest takie urzadzenie i ktos je stosuje to ja nic do nich nie mam , ale bez niego liczba abonamentow by sie odwrocila/ tak uwazam /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PawelU1981: Lepiej mieć je wcześniej niż później, wymiana musi się zakończyć w październiku, więc karty nie mogłyby być przysłane we wrześniu, bo na pewno byłyby opóźnienia. Przy okazji zmiany oprogramowania mogliby dodać jakieś nowe funkcje i naprawić te, które nie działają poprawnie we WSZYSTKICH dekoderach Cyfry.

 

kazbud 33: Wg mnie to jest dobre, ale zaniża liczbę abonentów - to prawda. W CP musisz płacić X razy za oglądanie u siebie w domu, a w C+ płacisz raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, nowe karty od 8 WRZEŚNIA ale już teraz w sierpniu w dostawach będą tylko nowe karty tak aby wszyscy je mieli bez opoźnień :smile: Nie tylko my już je dostaliśmy :jupi: W październiku całkowite wyłączenie starego systemu :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. @kazbud 33 i @james_b. Nie zgodzę się z wami, że gdyby nie było spliterów to liczba abonentów Cyfry by wzrosła. Po pierwsze nie wyobrażam sobie osoby, która w natchnieniu wykupiłaby 3 pakiety prestiżowe do jednego domu. Mało tego, nie wyobrażam sobie kogoś kto miałby np. jeden pakiet prestiżowy i 2 pakiety komfortowe. Po drugie to splitery powodują, że to właśnie Cyfra+ dla jakiejś grupy jej abonentów jest na tyle atrakcyjna i daje możliwości (nie ważne czy zależne od niej czy nie, ale są), których nie ma konkurencja, że ci abonenci dalej korzystają z jej oferty, a nie szukają innych rozwiązań. Sam korzystam ze splitera, do którego mam podłączone 3 tunery (dwa pokoje i sypialnia) i powiem, że jest to jeden z głównych powodów (główny, ale nie jedyny, żeby nie było wątpliwości) dla którego nawet nie myślę o konkurencji. Właśnie dzięki spliterowi Cyfra dla mnie i paru moich znajomych (którzy podpatrzyli u mnie to rozwiązanie) jest najtańszą platformą na rynku. Gdybym podobnie chciał "obsadzić" dom konkurencją musiałbym wykupić 3 abonamenty. Więc uważam, że jakiekolwiek niedziałanie spliterów po wymianie kart spowodowałoby, że pewna część abonentów byłaby zmuszona do zweryfikowania swogo multiroomu i .... niekoniecznie wybrałaby Cyfrę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już rozdają nowe karty dla nowych abonentów (obecni będą mieć we wrześniu) i zaczęli kodować również "po nowemu" :?:

Nie zaczęli, poszukaj w sieci info kiedy ma być nowy system włączony ;)

 

jedrus25: No prawda że nikt ie weźmie kilku pakietów prestiżowych, no chyba że jakiś nadziany koleś. Może lekko nie pomyślałem jak tamten post pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...