Skocz do zawartości

Polsat Sport 1, 2, 3 (dawniej Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News)


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego nie są porównywalne? Ja za siatkówką nie przepradam, ale to trzeba przyznać.

 

Przybędą ekipy z całego świata, transmisje będą do prawie wszystkich krajów na ziemi, kibiców także będzie dużo...

Oczywiście możemy porównywać. Ja za to lubię siatkówkę, i widziałem co działo się na ostatnich mistrzostwach Europy w Polsce, które tak na prawdę nikogo nie obchodziły. Hale na meczach innych niż drużyn niż Polska, świeciły pustkami. W światowych mediach prawie żadnych informacji o tym turnieju. Obstawiam, że wielu Polaków nie pamięta już kto został tam mistrzem.

Dodatkowo w tym samym czasie co siatkarskie mistrzostwa świata rozgrywane będą mistrzostwa koszykarskie. Zważywszy na popularność koszykówki na świecie, konkurencja będzie ciężka. Ja wolałbym obejrzeć ciekawy turniej bez nadmiernego pompowania oczekiwań i megalomani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

TVP, TVN nawet nie maja zamiaru wspomnieć o tych mistrzostwach, o losowaniu cicho, o wszystkim cicho.

Zupełnie mnie to nie dziwi. Siatkówka to nie piłka nożna czy Igrzyska Olimpijskie. Ba, nawet SuperBowl na świecie ma lepszą popularność niż jakaś siatkówka. Fajnie że nasz kraj organizuje te finały, ale mimo wszystko to nie jest Mundial, Euro ani IO czy inne prestiżowe rozgrywki którymi interesuje się cały świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie dzisiaj ostatni odcinek Cafe Futbol, żeby sprawdzić co tam w Polsacie słychać, bo wymądrzają się niesamowicie, że CF to lepszy magazyn niż L+ Extra i w ogóle najlepszy o piłce. Powiem tyle: najlepszy może nie, bardzo dobry, ale całkiem odmienny. Na prawdę byłem pod wrażeniem niezłej krytyki transferów zimowych w Polsce, braku miejsca w składzie dla młodych rodaków czy innych rzeczach. Podoba mi się to, bo w C+ nie ma opcji żeby coś takiego usłyszeć. Niestety, C+ ładnie pakuje ten produkt i raczej nie może sobie pozwolić na ostrą krytykę, a wolę jak ktoś mówi prawdę prosto z mostu niż owija w bawełnę i robi ze szrotu interesujące transfery.

 

Ostatnio czytałem tutaj wypowiedzi widzów, że tylko ciągle narzekają i narzekają. Nie wiem, może po kilku odcinkach też mi się udzieli, ale tak jak powiedziałem: odmienny punkt widzenia jest bardzo dobry i fajnie, że ktoś mówi to co większość osób myśli. Ja natomiast bardzo chętnie obejrzę kolejne odcinki i coś mi się zdaje, że będzie to punkt obowiązkowy każdego tygodnia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lidze+Extra też są czasami podejmowane takie tematy, jednak nie poświęcają temu całe odcinki. Mieliśmy rozmowy na temat reprezentacji, walki polskich drużyn w europejskich pucharach czy szkolenie młodzieży. W CF całe odcinki są poświęcone na okrągło tym samym tematom ( o jakie chodzi to chyba każdy wie ). W Lidze+Extra jest różnorodność i każdemu tematowi poświęcona jest odpowiednia ilość czasu. Oczywiście głównie są rozmowy o polskiej lidze, bo w końcu nazwa LIGA+extra zobowiązuje.

 

Nie zgodzę się, że w magazynie od Canal+ nie ma krytyki. Gdy Wisła miała skład z prawie samych obcokrajowców to ludzie z Canal+ to krytykowali. Gdy był problem, że liga ma za długą przerwę zimową i letnią - była krytyka. Był odcinek, w którym narzekali na brak infrastruktury treningowej w Polsce ( odcinek z Probierzem ). Gdy gościem był Boniek był rozmowy o reprezentacji i strukturach PZPN. Pojawiały się negatywne głosy. Można tak wymieniać i wymieniać.

 

Najbardziej co mnie denerwuje w obu programach to lizanie d*py gościom. W odcinku X gospodarze Borek i Kołtoń krytykowali z góry na dół osobę Y. Gdy gościem w jednym z kolejnych odcinków była osoba Y to nagle następuje kompletna zmiana nastawienia i gość Y już nie jest taki zły. Występują grzeczne rozmowy z elementami pochwał. Podobnie jest z Lidze+Extra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie są porównywalne? Ja za siatkówką nie przepradam, ale to trzeba przyznać.

 

Przybędą ekipy z całego świata, transmisje będą do prawie wszystkich krajów na ziemi, kibiców także będzie dużo...

 

Nie są porównywalne. Oglądalność i popularność sportów drużynowych przekłada się na pieniądze. Najwięksi sponsorzy i największe stacje telewizyjne świata stawiają na piłkę nożną. Siatkówka jest daleko z tyłu. To nie jest przypadek, że najlepsi piłkarze świata zarabiają po kilkanaście, kilkadziesiąt razy więcej od najlepszych siatkarzy na świecie, a piłkarskie Mistrzostwa Europy stawiane są niemalże na równi z Igrzyskami Olimpijskimi i Mistrzostwami Świata w piłce nożnej.

 

SKRA Bełchatów do niedawna jedna z najlepszych klubowych drużyn świata miała budżet na poziomie... swojego piłkarskiego odpowiednika GKS-u Bełchatów. Lepszego przykładu działającego na wyobraźnie znaleźć nie potrafię.

 

Polsat stawiany za międzynarodowy wzór? Takie rzeczy tylko w siatkówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nierozumiem ataku na Polsat ze pokazuja te lige. Nawet kluby z Rosji graja co roku w Lm, a nasz mistrz kiedy?

A ja nie rozumiem jak można czegoś żądać od naszych klubów skoro mają budżety kilkanaście razy mniejsze od ukraińskich klubów. Nie, pieniądze nie grają. Tylko zawodnicy za nie kupieni.

p.s. proszę popraw ten podpis chociaż :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nierozumiem ataku na Polsat ze pokazuja te lige. Nawet kluby z Rosji graja co roku w Lm, a nasz mistrz kiedy?

A ja nie rozumiem jak można czegoś żądać od naszych klubów skoro mają budżety kilkanaście razy mniejsze od ukraińskich klubów. Nie, pieniądze nie grają. Tylko zawodnicy za nie kupieni.

p.s. proszę popraw ten podpis chociaż :/

A kluby typu Ludogorets czy Szachtior mają kilkanaście razy mniejsze budżety od przykładowo Legii, a jakoś z dobrymi europejskimi zespołami mogą wygrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od czego sa trenerzy?? Od brania kasy?? Gdzie szkółki przy zespołach z tej ekstraklasy?

 

"Z g*wna bicza nie ukręcisz".

 

Co do ukraińskiej Premjer-lihy i rosyjskiej SOGAZ Czempionat Rossii to w przeciwieństwie do polskiej T-Mobile Ekstraklasy są to ligi zagraniczne, a więc nie wzbudzające takiego zainteresowania jak polska liga, w której występują kluby z naszych miast/regionów/województw. Dodajmy, że mecze z Ukrainy i Rosji nie są do Polski transmitowane w jakości HD. Otoczka meczów też nie powala (owszem, taki Szachtar ma nowoczesną Donbass Arenę w Doniecku, ale nie każdy ukraiński klub ma porządny stadion), to też psuje. Jeszcze jak spojrzymy, to okaże się, że prawa do ukraińskiej ligi nie obejmują wszystkich meczów (np. brak w nich domowych meczów Dynama w Kijowie), a więc jest to wybrakowany produkt.

 

Zauważmy, że na holenderską Eredivisie w Polsacie mniej się narzekamy. Wypełnione, typowo-futbolowe, stadiony. Przekaz w HD. Marki jak Ajax czy Feyenoord (wiadomo, że w dzisiejszych czasach nie są potęgami, a nawet zespołami na poziomie czołowych klubów z Portugalii; w sumie chciałbym, żeby taki Ajax czy Feyenoord były na poziomie dzisiejszej Benfiki czy Porto, szczególnie że Holandii frekwencja jest o wiele lepsza niż w Portugalii).

 

A kluby typu Ludogorets czy Szachtior mają kilkanaście razy mniejsze budżety od przykładowo Legii, a jakoś z dobrymi europejskimi zespołami mogą wygrać.

 

No to Ludogorets i Shakhter czy Łudogorec i Szachtior? Albo transkrypcja angielska albo transkrypcja polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Koledzy (i koleżanki)!

 

Baliście się, że mecze eliminacyjne Euro 2016 będą w płatnym systemie, ale chyba można już śmiało powiedzieć, iż mecze w PPV nam nie grozą, bo nie będzie fajnych spotkań, poza POLSKA vs. NIEMCY, ale jak konstytucja mówi, mecze reprezentacji mają być w kanale ogólnodostępnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze losowanie obejrzałem w Eurosporcie. Poniżej podaję powody mojej decyzji:

- denerwująca baba w prawym dolnym rogu ekranu wyma[beep]ąca rękami i robiąca śmieszne miny (wiem, wiem - nie jestem tolerancyjny - ale jakoś to przełknę)

- komentatorzy (czy komentarz z miejsca losowania zawsze musi być taki niewyraźny, przytłumiony?)

- Eurosport ma większe obycie w przeprowadzaniu transmisji z losowania (Tomasz Lach absolutnie mi nie przeszkadza. Przyzwyczaiłem się do niego już do tego stopnia, że nie wyobrażam sobie innego głosu. Poza tym ma czysty, wyraźny głos i to mi wystarcza)

 

Jak sobie jeszcze coś przypomnę to dopiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsacie było bez tłumaczenia na język migowy a w Polsacie Sport jak się domyślam z. Wystarczyło wybrać inny kanał. Dobrze, że nie ma bez sensu dublowanej transmisji tylko się czymś różnią i osoby niesłyszące mogą na tym zyskać.

 

Co do jakości dźwięku komentarza to Polsat chyba najczęściej odbiega jakością dźwięku komentatorów jeśli chodzi o obecność komentatorów na miejscu. Mnie to nie przeszkadza a wręcz się podoba bo to taki powrót do młodości gdy wszystko szło w jakości telefonicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

zgadzam się, Tomasz Lach profesjonalnie komentuje losowania, tak i tym razem było, natomiast Iwanow z Kołtoniem przekrzykiwali się nawzajem, słowotok informacji, za dużo tego, przegadywali całą ceremonię opowiadając kto ile razy był mistrzem, a ile uczestnikiem tak jakby to było najważniejsze, często w ogóle nie mówili przed wyciągnięciem kul do jakich zespołów była dolosowywana, dopiero jak się pojawiła plansza, za późno.. panowie nie gadajcie tyle bo głowa boli od tego nawału informacji.. i nie przekrzykujcie się nawzajem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

jaki atak ? nikogo tu nie atakujemy ani nie obrażamy tylko wymieniamy spostrzeżenia, niestety ale komentator Eurosportu spisał się lepiej niż komentatorzy Polsatu, tyle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ciekawe co Gutowskiemu nie pasuje w relacjonowaniu F1 przez Polsat. On to by najlepiej pewnie chciał poziom jak ze Sky, ale to jest Polska. Zresztą wywaliłem go jakiś czas temu z subskrypcji, bo wkurzało mnie to co pisał, Sokolim Okiem sto razy lepszy.

 

Ciekawe też co to za druga stacja wchodzi w grę, oby nie C+. Jeśli by jednak tak było, to niestety z wielkim bólem będę się musiał pożegnać z F1. Ale niech to się w końcu wyjaśni, bo ile można żyć w niepewności czy da radę obejrzeć bez problemu ulubiony sport. Jak tylko coś będzie wiadomo dawajcie znać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...