Skocz do zawartości

Polsat Sport 1, Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3 (dawniej Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News)


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem do konca gdzie to wsadzic - ciekawy news. Tomasz Hajto bedzie komentowal EURO 2016 na antenach CP: http://www.sport.pl/pilka/1,64946,19808829,euro-2016-tomasz-hajto-jedzie-na-mistrzostwa-nawalka.html#MT_2Zdjecia

Przyjmij Kamil piłkę, pobaw się nią!

Spróbuj jeden na jeden!

Michał ty nie idź na raz! 

Michał odbuduj pozycję! 

Michał, ale ty nie patrz tylko na przeciwnika. Patrz też na piłkę. Moi trenerzy zawsze mi powtarzali, że musi być zachowany trójkąt! Piłka - Przeciwnik - Ty. To wszystko musi się zgrać, w przeciwnym razie przeciwnik strzeli bramkę! Nie słuchałeś mojego wykładu na Eurosporcie 2? Chcesz skończyć jak ja w Korei? Pauleta do dziś śni mi się po nocach. To Boogeyman. On mieszka w mojej szafie. Odwiedza mnie w nocy. Wypomina mi przejechaną staruszkę, porażkę z Wisłą w Gelsenkirchen (1-4), wypomina mi te przeklęte fajki, których nie udało się przeszmuglować. Michał czy naprawdę chcesz skończyć tak jak ja? Zastanów się, a jeśli nie to zmień zawód. Znajdź sobie jakieś spokojniejsze zajęcie jeśli nie wytrzymujesz presji. W Niemczech nauczyliby cię pokory. Tak by cię nauczyli, że po latach recytowałbyś z głowy całą jedenastkę Kaiserslautern! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos czuje, ze u sporej liczby osob moze dojsc do "Mistrzostw z internetem / FTA", bo sklad komentatorski Polsatu bedzie chyba odstraszal z tego co widze :)

 

@Alf - poplakalem sie ze smiechu, piekne XD

 

 

Niemniej - Ja do Pana Tomasza nic nie mam :) Po prostu, nie wiem jak to opisac.

Edytowane przez Umkwatata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czechy – Szkocja

Komentarz: Grzegorz Michalewski

 

Totalna porażka. W życiu chyba nie słyszałem tak beznadziejnego komentatora.

Mnie najbardziej rozbawiło, jak w trakcie meczu powiedział, że u Szkotów w ostatniej chwili doszło do zmiany, po czym po jakichś 15 minutach powiedział, że jednak nie. Kurcze, kome tuje mecz i nie widzi z jakim numerem zawodnik biega po boisku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat zmienia loga na świąteczne, ale z niezrozumiałych powodów PSN jest zawsze wyżej, a PS niżej. Może to taka błahostka, [beep]oła, ale nawet takiej prostej rzeczy ne potrafią ujednolicić. Wszystko na odwal, niechlujnie. Kiedyś normalne logo PS przenieśli bliżej krawędzi i było dobrze, po Igrzyskach Europejskich już tam nie powróciło, jest dalej od prawej strony.

 

Mnie logo kolorowe nie przeszkadza, ale niech jest tak umiejscowione, żeby w telewizorach z overscanem było maksymalnie blisko narożnika i nie ucięte. To samo belki z wynikami prawie na środku ekranu, w  safe area. Dziś mamy po to obraz panoramiczny, żeby w narożnikach umieszczać takie elementy. Ale Polsat czy TVP wie lepiej i wali często kilkanaście centymetrów od krawędzi.

 

Natomiast Polsat można pochwalić za górne belki z wynikami meczów siatkarskich. Są zdecydowanie po lewej, a już w meczach transmitowanych z Brazylii, Rosji, Włoch są zawsze w safe area.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna wiedziałem, że z kolorami w Polsacie, PS, PSN jest coś nie tak, Są jakby wyblakłe, mało kontrastowe. Potwierdził też to wyścig F1 w Eleven, który wyglądał bardziej żywo niż w transmisjach Polsatu. Porównanie meczów z Niemcami i Irlandią w Polsacie i Islandią w TVP na tym samym stadionie, które były rozgrywane w przeciągu roku, ale w podobnych okolicznościach.

Polsat
Vqrq8tY.jpg

W sierpniu 2015 się to trochę poprawiło, więc z Irlandią było odrobinę lepiej:
2h1PPUw.jpg

Ale TVP bije ich znacznie
9cedSBd.jpg



Nadal coś jest niestety niedobrego w nasyceniu, kontraście Polsatu. Nie dotyczy to tylko piłki. To występuje we wszystkich pozycjach tej stacji. Barwy są stonowane, wręcz blade.
OK, można mówić, że w TVP jest wręcz za duży kontrast i nasycenie, ale różnica na niekorzyść Polsatu jest zbyt wielka.

Wielu ludzi mówi, że Polsat świetnie realizuje sport. Możliwe że ma więcej kamer, natomiast kolory pozostawiają wiele do życzenia. Obraz jest po prostu mało dynamiczny.
Kiedy grali w świetle dziennym, jak np. z Gruzją, to miało się wrażenie, że grają na szarym cemencie, niż na murawie.

Edytowane przez widz666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@widz666, W tym wypadku porównanie nie ma sensu. Screeny pochodzą z ipli, która z racji przekazu internetowego bardziej kompresuje treść niż ma to miejsce w przekazie w TV. Przydałyby się zapy z kablówki lub z platform.

Edytowane przez Vernon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to żaden zrzut internetowy stream typu Bandicam. To jest zap oryginalnego pliku Iplii w mp4, który ma ponad 700 MB.
W ogóle to nie jest sytuacja, że ja oglądając Iplę zauważyłem to. Odwrotnie, oglądałem mecze na żywo w Polsacie HD i od razu zwróciłem uwagę na bladość, nijakość obrazu, słaby kontrast i małą dynamikę we wszelakich wydarzeniach sportowych. W siatkowce czy boksie trudno zauważyć i pokazać takie coś, w piłce jest łatwiej. Dopiero potem zacząłem szukać obrazów na potwierdzenie tego. Właśnie dlatego warto porównać mecze na tym samym stadionie pokazywanych przez dwie różne telewizje. W mojej ocenie Ipla rejestruje obraz dokładnie taki sam, jaki jest widzialny w TV. Problemem Polsatu nie jest sam rejestrowany przez nich obraz, problem jest w emisji, która pogarsza oryginalne kolory. Ipla nie opublikowała meczu który docierał ze stadionu do Polsatu, bo ten był normalny, dużo lepszy. Nagrała tak, jak jest nadawany, ten który widzimy docelowo w TV.
 
To jest mecz ze Szkocją nagrany z TV:
7ioZPGB.jpg

Jakość kolorów podobna do wersji z Iplii.
 
Potem, około sierpnia 2015 trochę poprawiona przez Polsat. Chyba sami zauważyli podczas Igrzysk Europejskich, że nadają mało dynamiczny obraz, więc trochę podkręcili i w meczu z Irlandią było lepiej:
nNtMCai.jpg

Ale nadal wygląda to na około 70-80 procent tego, co powinno być. A wiemy też, że obsługa techniczna CP leży od samego początku. Więc poprawy raczej nie należy się spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten artykuł pomyślałem sobie, że Polsat mógłby dużo zarobić, gdyby ze względu na Euro wprowadził tymczasowy kanał w UHD 4K, który oczywiście byłby dodatkowo płatny. Pomysł ten jest raczej mało realny, głównie ze względu na ograniczoną ilość miejsca na transponderach, ale może Polsat tym razem pozytywnie zaskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten artykuł pomyślałem sobie, że Polsat mógłby dużo zarobić, gdyby ze względu na Euro wprowadził tymczasowy kanał w UHD 4K, który oczywiście byłby dodatkowo płatny. Pomysł ten jest raczej mało realny, głównie ze względu na ograniczoną ilość miejsca na transponderach, ale może Polsat tym razem pozytywnie zaskoczy.

 

 

Oni nie mają miejsca na satelicie nawet na HD a o 4K już nie wspomnę - co najwyżej w internecie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam: Bożydar Iwanow to jeszcze pracuje w Polsacie Sport? Kiedyś przecież były plotki, że wkrótce kończy mu się umowa i może odejść. Biorąc pod uwagę jego ostatnie akcje vide wyśmianie newsa Borka (i jego ostra riposta), bójka z Dziekanowskim czy nieustanne jazdy po Kowalczyku w studio to wcale bym się nie zdziwił, gdyby to była prawda. Tym bardziej, że w nowym roku jest kompletnie niewidoczny - nie prowadzi Cafe Futbol, kiedy Borek nie może (prowadzi Kołtoń), nic nie komentuje (zajmował się kadrą kobiet, a ostatni mecz już komentował Michalewski). Nie wiem czy prowadzi jeszcze serwisy sportowe Polsatu, bo ich nie oglądam.

 

Jeśli to odejście okaże się prawdą to będzie kiepsko. Pewnie długo na bezrobociu nie posiedzi (może Eleven go zgarnie, bo Mirosławski to jego kumpel), ale to będzie duża strata do Polsatu - również w kontekście Euro 2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...