Skocz do zawartości

Polsat Sport 1, 2, 3 (dawniej Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News)


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego mieli Kowala wywalić za prywatną opinię na prywatnym twitterze?? Przecież to było już kuriozum, samo zawieszenie było nieporozumieniem. 

Chodzi o to, że niektóre stacje nie chcą być utożsamiane z pewnymi historiami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracując w mediach stał się osobą publiczną. Poza tym ta wypowiedź była ohydna i nie była jego jednostkowym wyskokiem.

Nie wiem,ale chyba prawo pracy nie daje podstaw do zwolnienia z powodu kontrowersyjnej prywatnej opinii, zwłaszcza,że podejrzewam,że nie zostało to ujęte podpisaną umową. Poza tym to już kwestia indywidualnej oceny co kto uznaje za ohydne, jakby skrytykował w ostrych słowach PiS pewnie zawieszenia by nie było.  Choć być może,.. Uznaję je za bezzasadne, Co innego gdyby taką opinię wygłosił na antenie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby Polsat wreszcie odstawić Łapińskiego od meczów reprezentacji Włoch i wszelakich rozgrywek włoskich klubów jakie są pokazywane na ich antenach. Wystarczy tego, to co Łapiński miał do powiedzenia na temat calcio już dawno powiedział, yyy tzn sorry, on nie ma nic do powiedzenia na ten temat! 

Nie wiem po co go dają do duetu z Kołtoniem? Rozsądnego wytłumaczenia nie widać. Ciągłe powtarzanie i marudzenie "oh ale źle podał, za długo czekał, dwa kółeczka bla bla bla". 

 

NIE DLA ŁAPIŃSKIEGO! Mam nadzieję, że do czasu Euro 2016 dobiorą jakiegoś dobrego eksperta bo to kpina by podczas tak wielkiego turnieju pseudo ekspertami byli Łapiński czy Ziober... Na szczęście Dziekanowski sam się odstzrelił. 
Akurat co do Kowalczka poruszanego tutaj to on ma coś sensownego do powiedzenia, śledzi na bieżąco i ogląda dużo meczów. Potrafi dosadnie powiedziec, ale ma jego opinia ręce i nogi. 

A Łapiński co mecz mówi to samo, a w mezcu mówi po sto razy to samo, zacięła mu się płyta czy co? 

 

@Project_ALF też masz tego gościa dość? 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapiński Łapińskim, ale w meczu Turcja-Islandia niebywała kompromitacja Tomasza Włodarczyka i Roberta Zielińskiego. W 89. minucie gol Turków na wagę awansu bezpośrednio do Euro (jako najlepsza drużyna z 3. miejsca), a oni bez żadnych emocji i jeszcze zadziwieni, że taka euforia Turków. Jak można komentować mecz o awans i nie znać warunków awansu?!

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby Polsat wreszcie odstawić Łapińskiego od meczów reprezentacji Włoch i wszelakich rozgrywek włoskich klubów jakie są pokazywane na ich antenach. Wystarczy tego, to co Łapiński miał do powiedzenia na temat calcio już dawno powiedział, yyy tzn sorry, on nie ma nic do powiedzenia na ten temat! 

Nie wiem po co go dają do duetu z Kołtoniem? Rozsądnego wytłumaczenia nie widać. Ciągłe powtarzanie i marudzenie "oh ale źle podał, za długo czekał, dwa kółeczka bla bla bla". 

 

NIE DLA ŁAPIŃSKIEGO! Mam nadzieję, że do czasu Euro 2016 dobiorą jakiegoś dobrego eksperta bo to kpina by podczas tak wielkiego turnieju pseudo ekspertami byli Łapiński czy Ziober... Na szczęście Dziekanowski sam się odstzrelił. 

Akurat co do Kowalczka poruszanego tutaj to on ma coś sensownego do powiedzenia, śledzi na bieżąco i ogląda dużo meczów. Potrafi dosadnie powiedziec, ale ma jego opinia ręce i nogi. 

A Łapiński co mecz mówi to samo, a w mezcu mówi po sto razy to samo, zacięła mu się płyta czy co? 

 

@Project_ALF też masz tego gościa dość? 

Oczywiście. Wielokrotnie o tym pisałem. 

 

Borek często śmieje się z polskiego futbolu mówiąc, że polscy piłkarze uprawiają hobby-futbol. 

 

W takim razie jego koledzy z redakcji piłkarskiej uprawiają hobby-dziennikarstwo, hobby-komentatorstwo sportowe. Byłoby miło gdyby ktoś mu to kiedyś powiedział prosto w oczy. 

 

Bo to nie tylko tyczy się Łapińskiego. Tam prawie wszyscy nadają się do wymiany. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle kadra ekspercka Polsatu jest dramatycznie słaba. Może niektórych zaskoczę, ale dla mnie najlepiej z nich wszystkich wypada trener Strejlau. On przynajmniej stara się jakoś ubarwiać transmisję, żyje komentowanym meczem i jeat w miarę przygotowany (z naciskiem na "w miarę", ale to 75-letni starszy pan, może mu się coś pomylić). Nie odkrywa Ameryki, ale nie przeszkadza. Nie można tego natomiast powiedzieć o Łapińskim czy Dziekanowskim. Mówią co widzą na ekranach, jest im obojętne czy to mecz Włochów z Norwegami, czy Andory z Cyprem - "coś tam" wiedzą o piłce, więc "coś tam" powiedzą. A jak nie będą mieli czego, to zawsze z odsieczą może przyjść główny komentator i zadać im pytanie o losy kadry - w tym się orientują, to pogadają i mecz jakoś zleci.

 

Ponadto przeraża mnie następująca, zupełnie prawdopodobna, wizja: w dzień A gra swój mecz reprezentacja Polski. Borek komentuje, Iwanow w studio, Feddek jako reporter - i tu nie ma problemu (choć podzielam wasze zdanie co do coraz bardziej irytującego swoimi prostackimi żarcikami Bożydara). Ale los chce, że tego samego dnia o innej godzinie lub następnego, ale na drugim końcu Francji mamy hicior - powiedzmy Hiszpania-Włochy. Borek przy kadrze, Iwanow przy kadrze - kogo słyszymy? Dolary przeciwko orzechom, że Czarka z Pazurem, który swoją lektorską narracją opowie nam mecz, koncertowo psując emocje i całą przyjemność. W ogóle zdumiewające jest to, że większość komentatorów Polsatu komentuje te elimimacje jakby robili to za karę - a przecież to ich aktualnie najlepszy kontent. Nie rozumiem też, dlaczego tak dobry komentator jak Leszek Bartnicki dostaje w eliminacjach tylko powtorki drugorzędnych spotkań. Jestem przekonany że biłby na głowę Kowalskiego, Włodarczyka (krytykuję go z bólem, bo w ręcznej go cenię, ale takie wpadki jak ta dzisiejsza są straszne) czy Kołtonia.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapiński Łapińskim, ale w meczu Turcja-Islandia niebywała kompromitacja Tomasza Włodarczyka i Roberta Zielińskiego. W 89. minucie gol Turków na wagę awansu bezpośrednio do Euro (jako najlepsza drużyna z 3. miejsca), a oni bez żadnych emocji i jeszcze zadziwieni, że taka euforia Turków. Jak można komentować mecz o awans i nie znać warunków awansu?!

 

Faworytem do awansu z 3-go miejsca byli Węgrzy, bo mieli akurat słabo im wyszły mecze z 6. zespołem w tabeli Grecją (tylko 1 ptk w 2 meczach)

Warunkiem awansu Turcji była wygrana Turcji oraz wygrana Kazachstanu (2 ptk) nad Łotwą (5 ptk) co zepchnęłoby Łotwę na 6. miejsce a Turcy z Łotwą zremisowali 2 razy.

Kazachstan strzelił gola w 65 minucie i od tego czasu komentatorzy powinni informować o tym, że Turcji brakuje gola do awansu bezpośredniego.

 

Meczu nie oglądałem, ale z tego co piszesz to poziom profesjonalizmu ekspertów Polsatu jest denny.

Pewnie wpadli do dziupli pół godziny przed meczem, zobaczyli tylko składy i wielka improwizacja. Potem do kasy i do domu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc zasiadłem wczoraj do Polsatu Sport, choć nie oglądam ich transmisji (nie ten kontent), albowiem chciałem się przekonać, o co chodzi z tym Bożydarem. Dziękuję tym, którzy mnie zachęcili bez- i pośrednio, czasu nie zmarnowałem.

 

Otóż łagodnie rzecz mówiąc transmisja wypadła średnio. Poziom meczu może nie był wielki, ale jakość komentarza - chwilami żenująca. Ja wiem, że można kibicować jednej drużynie, ale na Boga, nie będąc wiodącym komentatorem! Ilość krytycznych słów pod adresem Holendrów (fakt, grali piach) to jedno, ale opowiadanie o tym jako zawiedziony kibic, a nie jako obiektywny komentator to jednak przegięcie. Dobrze, że Pan Strejlau ratował sytuację i co chwilkę wskazywał, że to Czesi grają dobrze i że wynik to głównie ich zasługa (co też swoją drogą, jest niezłym odkryciem). Druga sprawa to poziom, hm, anegdot? żartów? Było to trudne do zniesienia i rzeczywiście odniosłem wrażenie, że komentują ten mecz (o baraże, czyli o coś!) za karę. Z tego co czytam to pozostałe mecze były robione na podobnym poziomie zaangażowania i teraz pytanie, bardziej ogólne: nie chce im się "bardziej", czy po prostu nie potrafią?

 

Osobną kwestią była ta oto wymiana zdań:

Strejlau: Darek, Ty jako ekspert od ligi holenderskiej...

Iwanow: Teraz to ekspert od 1. ligi...

 

Niby miało to być zgrabne nawiązanie do tego, co jest aktualnie na tapecie w CP (stawiają na polski sport, w tym na reprezentację w piłce i co naturalne, na 1. ligę), ale zabrzmiało to co najmniej jak krytyka oferty sportowej (w domyśle: kiedyś liga holenderska była najważniejsza, a teraz wszystkie ręce na pokład przy 1. lidze). Serio, albo Pan Iwanow już jest jedną nogą poza CP i mu to lata, albo robi wszystko, by się go jego pracodawca pozbył. I jak mówię - nie jestem widzem CP, ani ich kanałów sportowych, obejrzałem ten mecz, bo akurat wczoraj nic ciekawszego z piłki nie było w tv, ale jednak wnioski nasuwają się same: rzekomy konflikt z Panem Borkiem, bust-up z Dziekanowskim w Glasgow, a teraz to. Nie wiem, czy to jakaś zmasowana akcja pijarowa "zwalniania Iwanowa", ale wczorajszy mecz absolutnie nie rozwiał wątpliwości, co do jego ogólnej formy, tylko dodał jeszcze więcej pytań.

 

Taka moja luźna obserwacja tego wątku. Inna sprawa, że rzeczywiście można obawiać się poziomiu robienia Euro2016 przez CP, skoro nawet przy finalnych meczach o awans forma tak słabiutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, wizja komentowania przez Czarka Kowalskiego hitowych spotkań Euro nie wygląda zbyt ciekawie, ale dobrze że taka wizja jest tylko w dniu spotkań Polaków, bo w innych dniach pewnie Borek, Iwanow czy Feddek będą jeździć po całej Francji na mecze. Bartnicki chwilkę pracuje w Polsacie więc nie dziwmy się, że nie dostaje na początek jakichś wielkich spotkań, przyszedł tu raczej głównie ze wzgledu na 1 ligę, tym nie mniej liczę, że znajdzie się w gronie komentatorów na francuskie finały. 

 

Kołtoń jako komentator pierwszy to dla mnie pomyłka, dużo lepiej wygląda jako Ekspert. Pozostali komentatorzy eliminacji? Włodarczyk - przy piłce ręcznej jest świetny moim zdaniem, przy piłce nożnej już jak gdyby nie potrafi przekazać tych emocji. Wczorajszego spotkania Turcja- Islandia nie widziałem, ale jeśli faktycznie było tak jak ktoś napisał to lekka żenada. Przybysz i Michalewski to średniacy, nie psują zbytnio transmisji, ale też nie wejdą na jakiś super poziom. Łapiński i Ziober zdecydowanie do odstrzału. Jako ekspert podobałby mi się natomiast Zieliński, może trochę za dużo gada, ale naprawdę przyjemnie słucha - mam nadzieje że pojedzie na finały. 

 

Fajnie by było jakby udało się sprowadzić do Polsatu jakiegoś fajnego komentatora, który wypełniłby lukę po Przemku Pełce. 

Edytowane przez Lanser123
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Euro 2008 było też trochę tragiczne. Przychodził Ledwoń do studia meczowego, a potem popełnił samobójstwo. Do dziś w Polsacie wspominają z rozrzewnieniem ten turniej. Działo się, była zabawa. Ale teraz są inne czasy, jest też inny, bardziej chytry, nauczony zarobkiem na PPV Kmita, oszczędny Solorz. Takiego turnieju już Polsat nie zrobi. Nie przesadzajcie też, że mecz np. Hiszpania - Włochy by komentował Kowalski. Nie wierzę, żeby taki mecz dali jemu. Co innego komentować mecze Hiszpanii w eliminacjach z ogórkami, a co innego w turnieju głównym i to z Włochami. Kowalski może dostać mecze np. Albanii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Euro 2008 było też trochę tragiczne. Przychodził Ledwoń do studia meczowego, a potem popełnił samobójstwo. 

 

 

A co ma przyjście Ledwonia do studia, a jego samobójstwo? Zastanawiasz się czasami co piszesz czy tylko tak walisz w klawisze co popadnie?

Nie oszukujmy się. Poprzez zmianę formuły organizowania eliminacji do EURO, gdzie powiększyli w turnieju finałowym liczbę drużyn atrakcyjność samych eliminacji już nie jest taka jak kiedyś i nie ma się co dziwić, że spotkania są mało interesujące, bo poza Holandią inne znaczące potęgi europejskie przeszły przez eliminacje spacerkiem.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie narzekają w wątku TVP, o zbyt długim wyświetlaniu loga z okazji 45 lat tej telewizji. Ale co powiedzieć na PS, skoro ta15 jest wyświetlana chyba już drugi miesiąc. Chcą to dawać do końca roku, przez cały rok? Nie jest to może tak przeszkadzające, jak na programach TVP, ale już wszyscy wiemy, że minęło 15 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...