Skocz do zawartości

Dawna Polonia 1


Ben
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
Gdzie te czasy... Polonia1, gdy była nadawana w sieci nadajników naziemnych to był najchętniej oglądany program przeze mnie (m.in. MacGyver, Drużyna A, Magnum). Ciekawe jakby się potoczyły losy rynku tv w Polsce, gdyby wówczas dostali koncesję na nadawanie naziemne.

 

Założyłem kiedyś wątek Alternatywna Historia TV :)

Kurcze 5 prywatnych stacji tv to było by coś

O regionalnych nie wspomnę :)

Publiczna straciła by widzów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzieckiem jak włączyłem pierwszy raz Telewizję Regionalną Echo we Wrocławiu jeszcze na Rubinie, później na Neptunie, gdzie wiekszość pasma wypełniał kanał Polonia 1. Filmy w nocy, seriale i bajki najlepsze miała tylko Polonia 1. Nikt nie mógł tego przebić, nawet Polsat jak wystartował później to miał dużo gorszą ramówkę przez lata, niestety układy były takie że koncesji nie dostała Polonia 1 i została zdjęta siłą z eteru - zaplombowano nadajniki bo według prawa kontynuowali nadawanie bez koncesji czyli piracko. Później udało się Polonii 1 przejść na satelitę, ale zasięg satelitarny był wtedy gorszy niz naziemny, bo mało osób miało satelitę (oglądalność spadała, ramówka pogarszała się). Pamiętam jak nadawali reklamy to chyba z 15-20 minut jeden blok , można było spokojnie obiad zjeść. Szkoda bardzo tego kanału, dzisiaj też leci tam kilka rodzynków np. Benny Hill, ale nie jest to już ten sam hitowy kanał co kiedyś.

Nadal jednak kanał ten moim zdaniem jest na poziomie TV Puls, Tele5, TV4,TV6, TVS, TVR, TVN7 czyli poziom średni, ale zawsze coś ciekawego się znajdzie.. więcej oglądam programów na Polonia 1 niż na TVN7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Polonia 1 20 lat temu była numerem 1 na rynku telewizji prywatnych jednak we wszystkim przeszkodziła TV Polsat która otrzymała koncesje i nic dziwnego że w Polonii 1 mogliśmy zobaczyć mcgyvera, drużynę a czy seriale anime a nawet wiadomości regionalne i muzykę Disco Polo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzięki temu kanału człowiek wiedział co wypożyczyć na VHS w niedziele leciał program o filmach coś +- 30 minut zaczynał się z muzyką Yello The Race i potem Anruś Szwarcuś i potem się spisywało i wypożyczalnia rany 4:3 i lektor nic innego nie istniało aż do roku 1995 pierwsze stacjonarne odtwarzacze DVD za bagatela 2500zeta

 

Jednak kultowe bajki zorro yataman czy tsubasa może konkurować tylko z kilkoma polskimi kreskówkami

jak dla mnie na teraz taki kanał wątpie czy by przetrwał FTA .

Wiadomości regionalne były najlepsze chyba kolo 16 można było się dowiedzieć jak się firmy reklamują i co gdzie kupić

może ktoś ma jakieś stare nagrania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...

Odkopuję po praktycznie roku, gdyż mam ciekawe archiwalia. Niedawno w moje ręce wpadł numer tygodnika Wprost z 22 marca 1993, w którym zamieszczono artykuł na temat Polonii 1 i rynku reklamowego oraz wywiad z właścicielem stacji, którym był Nicola Grauso.

 

https://naforum.zapodaj.net/6a7fa706acc0.jpg.html

https://naforum.zapodaj.net/1f958e149ec6.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję po praktycznie roku, gdyż mam ciekawe archiwalia. Niedawno w moje ręce wpadł numer tygodnika Wprost z 22 marca 1993, w którym zamieszczono artykuł na temat Polonii 1 i rynku reklamowego oraz wywiad z właścicielem stacji, którym był Nicola Grauso.

 

https://naforum.zapodaj.net/6a7fa706acc0.jpg.html

https://naforum.zapodaj.net/1f958e149ec6.jpg.html

Czy by była szansa na przedstawienie inaczej niż na zdjęciu tego artykułu i wywiadu? Pytam dlatego gdyż jestem osobą niewidomą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Zna ktoś może rozłożenie pasm lokalnych w dawnej sieci Polonii 1? Chciałbym je porównać z dzisiejszym TVP3. :D
Swoją drogą, oto jedyny ident regionalny stacji:

 

Edytowane przez Barti
Poprawiono pozycję filmiku w poście. Filmiki najlepiej jest zamieszczać pod treścią swojego postu, a nie obok niej. Poprawia to znacznie czytelność i estetykę postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nieco zmieniało przez ten czas, gdy Polonia 1 miała pasma. Najstarsza ramówka, do jakiej dotarłem, z maja 1993, z programem Nowej Telewizji Warszawa, przewidywała pasma w takich porach:

 

7:00 - 8:30

12:30 - 14:00

15:00 - 16:15

17:30 - 18:00

pasmo nocne od 22:30 (zwykle trwało całą noc, powtórki od 23:00).

 

Więc wychodzi na to, że poza pasmem nocnym były ponad 4 godziny własnego programu (a jakbyśmy je jeszcze doliczali to wychodzi gdzieś 12 godzin).

 

W styczniu 1994 (to też na podstawie ramówki NTW) wyglądało to tak (przy czym to wersja na weekend):

 

7:20 - 8:15

14:15 - 14:45

15:15 - 16:15

17:30 - 18:05

21:45 - 22:05

00:10 - 00:30

nocne od 2:45

 

Więc było to nieco ruchome, w weekendy programów własnych emitowano mniej, w tygodniu więcej, w '94 wyklarowało się nawet pasmo dla własnych produkcji od 11:30 do 16:15 (w tym czasie każda stacja mogła też powtórzyć daną audycję ze wspólnego programu Polonii 1). Wspólny program zaczynał się o 16:15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Można powiedzieć, że to dość rzadkie nagranie, bo akurat z TV Ex jest malutko na YT. Można nawet rozróżnić, że te 4 minuty po serialu, a przed zapowiedzią kolejnego programu to lokalne okienko, zapewne pozostałe stacje też coś od siebie tam dawały, możliwe że nawet miały tak dużo reklam, aby samym blokiem te 4 minutki wypełnić. Przy okazji - tam jest trzeci jingiel reklamowy, dotąd na YouTube były dwa: pierwszy z muzyką z identu Polonii 1, drugi z podobną kompozycją jak tutaj, taką hawajską. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...