Jump to content
Ben

Dawna Polonia 1

Recommended Posts

Na Polonii 1, na Super 1 też pamiętam że była, również na Super Jedynce był fajny teleturniej którego nazwy nie pamiętam, ale miło się oglądało :)

"Ukryta kamera" była na P1 czy Polsacie?

To jest akurat tytuł wielu programów. Pod tą oklepaną nazwą emitowano także program w RTL7 prod. amerykańskiej. Więc nie sugeruj się w tym wypadku tym jak program się nazywa. Akurat ten leci od wielu lat w Polonii 1.

Oto, jak kiedyś pisano o Polonii 1 ;)

Problemy techniczne Polonii 1 (http://www.satcodx.com/hb2.shtml)

Od 4 marca Polonia 1 nie nadaje swojego programu z transpondera 11,977 GHz/H Hot Birda 2. Powodem jest awaria transpondera satelity. Emisja kanalu zostanie wznowiona prawdopodobnie jeszcze dzisiaj (6.03.1998).

źródło: archiwum sat-net.com

Kiedy wroci Polonia 1?

8 maj 1998r.

Pod koniec kwietnia z tp. 11,977 GHz/H Hot Birda 2 zniknela Polonia 1. Jednak juz 5 maja stacja ta pojawila sie... cyfrowo na tp. 12,303 GHz/V Hot Birda 3. Szczegolowe parametry na stronach SATCO DX (http://www.satcodx.com).

Wedlug ostatnich informacji, Polonia 1 ma wrocic analogowo w najblizszych dniach. Zmieni sie jednak zawartosc programu. Zniknie z niego telezakupowa czesc TV Shop. Zostanie ona przeniesiona na cyfrowy transponder. Wynika z tego, ze wkrotce bedziemy mieli do czynienia z telezakupowa mutacja Polonii 1 prawdopodobnie o nazwie TV Shop, ktora bedzie mozna ogladac z Hot Birda 3.

źródło: archiwum sat-net.com

Z telezakupową mutacją Polonii 1 mamy do czynienia do dnia dzisiejszego :lol: . A mogło być tak pięknie...

Ja pamiętam jak zakładali mi kablówkę, byłem mały nie pamiętam w którym to roku muszę się spytać rodziców ale pamiętam, że fachowcy co przyszli podczas montowania włączyli mi Polonię 1 i powiedzieli, że to najlepszy kanał... Pamiętam leciał wtedy Captain Tsubasa (na Polonii 1 nazywał się chyba Kapitan Hawk) ;) Było wiele ciekawych seriali : Drużyna A :) Łezka w oku się kręci gdy włącza się ten kanał a tam same Top-Shop albo Filmy z lat 40 w jakości VHS z wypożyczalni :(

Jakosc emitowanego materiału na polonii1 była w czasach istnienia stacji lokalnych niezwykle mizerna. Było to efektem tego, ze w tym okresie polonia1 nie nadawała sygnału satelitarnego. Również istnienie polonii1 jako sieci było w pewnym sensie fikcją, gdyż program nagrany na kasetach (sądząc po jakości były to najprawdopodobniej zwyczajne VHS) łącznie z zapowiedziami speakerek (m.in. Małgorzata Gudejko i jedna taka aktorka z pie.przykiem nad wargą) przesyłane były kurierem z Warszawy do stacji lokalnych. Stacje lokalne zaś miały o tej samej godzinie włączyc odtwarzanie tych kaset zeby stworzyc pozory istnienia sieci. Ja odbierałem jednoczesnie PTV RONDO z Katowic i PTV KRATER z Krakowa i czesto bylo widac minutowe lub nawet wieksze poslizgi czasowe pomiędzy odtwarzanymi programami POLONII1 przez obie te lokalne stacje. Nagrane na tasmach programy Polonii1 odtwarzane przez stacje lokalne dawaly b.kiepską jakosc transmisji telewizyjnej. Na domiar złego niektóre stacje lokalne jak np. RONDO nadawały w systemie SECAM, co dodatkowo wpływało na fatalną jakosc transmisji. Czasem zdarzały się jakies awarie w magnetowidach, jakies szarpania taśmy, pręgi, czyli wszystko to czego doswiadczyc mozemy przy uzytkowaniu domowego magnetowidu VHS. Wszystko to sprawialo wrażenie ogromnej amatorszczyzny, co np w zderzeniu z dostępnymi już w tamtych czasach za posrednictwem satelity w pełni profesjonalnych kanałów np niemieckich robiło fatalne wrażenie. Również POLSAT dostępny już w 1993r. przez satelitę sprawiał wrażenie stacji początkowo co prawda b. skromnej, ale jednak zdecydowanie bardziej profesjonalnej, a jakosc transmisji była bardzo dobra. A jednak po latach pewien sentyment do dawnej Polonii1 został. Któz nie pamięta Yattamana czy Tygrysią maskę? Albo włoski serial mlodzieżowy pt. Klasa IIIc (sam bylem wtedy w liceum).

Sama prawda. W pewnym sensie Polonię 1 możemy nazwać amatorską telewizją. Jakość nadawania VHS oraz ciągłe zakłócenia, przerwy, zapętlenia nadawanych programów (bodajże w 2002 roku, kiedy pracownicy włączyli automatyczne odtwarzanie kanałów). Teraz Polonia 1 to samo dno. Do 19 Telesklep, a potem filmy na jeszcze gorszej taśmie VHS.

Razem ze swoją młodszą siostrą (Tele5) stanowią szpetne rodzeństwo! Jedyne co zmieniło się na Polonii 1 przez te lata to wyłącznie logo. Jak można się zatrzymać w rozwoju przez tyle lat! Kanał ten powinni wpisać do księgi rekordów pod wieloma kryteriami. Ogólnie to powinni dopłacać tym którzy oglądają to "coś"!

@SiGi, a czy ktoś kogoś zmusza do oglądania tego kanału :?: . Nie chcesz, nie oglądasz. Dla mnie proste.

Bloo411: Przecież ja tylko wyraziłem swoje zdanie na temat tego kanału i nic więcej. Nie rozumiem Twojego oburzenia. Może jestem nowy na forum i na takich jak ja patrzy się tu z dystansem. Ale swoje wiosny mam i zdania na różne tematy również...

Polonia1 i Tele 5 to kanały drugiej kategorii , ale czasami można znaleźć coś ciekawego ( tyle , że później to powtarzają , powtarzają , powtarzają , ...) i chwilę przy tym kanale zostać . Tyle , że po co , jak pierwszy lepszy kanał FTA na Hot Birdzie jest lepszy (chodzi mi o polskie , nie włoskie :D , czy inne zagraniczne )

@SiGi, ja nie bronię Ci mieć swojego zdania, ale jak widzę, że ktoś piszę takie rzeczy w stylu :arrow:powinni dopłacać tym którzy oglądają to "coś"!, to mnie po prostu aż razi.

Guest Anonymous

To ja poproszę tą dopłatę. Co prawda na Polonii 1 lecą większość dnia telezakupy, ale jest to mimo wszystko bardzo dobry kanał. Ktoś, kto zamiast tej całej nowej papki z USA, woli obejrzeć Klasykę Kina, znajdzie tu coś dla siebie. Przypomnę tylko, że choćby film "Wzgórze", emitowany na P1, pokazywał też TCM. Ale to nie ten temat - tu mamy wspominać, a nie pisać jak jest teraz. Tak więc możemy pisać o P1 w dziale Polskie kanały, a nie tu ;)

Sorki jeśli kogoś moim tekstem uraziłem było to niecelowe. Dawno... dawno... temu przyznam się bez bicia oglądałem na tym kanale program "Werdykt" który przypominał raczej kabareton a nie rozprawę sądową a polewa co program była gwarantowana.

Oj, tak. 2 serię Werdyktu powtarzają teraz na Tele5. :D Nawet Sędzia Anna Maria Wesołowska i Sąd rodzinny nie dorównują Werdyktowi. :P

Polonia1 i Tele 5 to kanały drugiej kategorii

Polonia1 i Tele5 jako kanały ogólnopolskie traktowane są jako stacje trzeciorzędne. Drugorzędne to TV4 czy też TV Puls.

Ale patrząc te 16 lat do tyłu to było coś pięknego że nie masz (w wielu przypadkach) w telewizorze TVP1,TVP2 oraz gdzie nie gdzie lokalnej 3

i możesz pooglądać programy zagraniczne a nie tylko jak na początek lat "90 "Mode na sukces"

Ja na polonii 1 lubilem ogladac MacGywera druzyne A i taka bajke Kapitan jastrzab,pamieta to ktos??????

dziekinawet niw wiedzialem.Lubilem to ogladac i chetnie bym sobie toi przypomnial

Chyba nie ma tego obecnie w żadnej telewizji , ale możesz poszukać w internecie .