Skocz do zawartości

Telewizja "n" nie wyklucza fuzji tylko z kim?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

N-ka z nikim sie nie polaczy, polski rynek sie rozwija coraz wiecej ludzi szcegolnei na prowincji kupuje zestway staelitarne, mysle ze tak do 2012 liczba baonentow cyfrowych platform zblizy sie do 8 milionow i tak wg mnie: polsat - 4,5 mln, Cyfra 2,5mln i n-ka milion. Duzo ludzi bierze polsat ze wzgledu na cene a kto ma wiecej kasy i bardziej sie orientuje w pilce noznej bierze cyfre a jak ktos ma wypasiony sprzet hd to bierze n-ke ze wzgledyu na jakosc. Sam wam powiem ze w miejscowosci gdzie mieszkan dawniej bylo tylko kilka anten i to zwykłych a odkad pojawil sie polsat a ludzie maja troch e wiecej kasy zaczelo sie masowe kupowanie platform, zazwyczaj jak juz 1 osoba kupi to zaraz zrobi to sasiad i lancuszek sie nakreca. Tak wiec n-ka z nikim sie nie polaczy bo za duzo kasy jest do stracenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzisiaj o 8 oo rano POLSAT prezentować będzie prospekt emisyjny.

Jeżeli im się uda ściągnąć środki z giełdy to pójdą strasznie do przodu blokując rozwój N-ki.

Od wczoraj wiadomo, że TVP SAT będzie w trzecim kwartale 2008.

To także utrudni N-ce rozwój.

Przypomina to sytuację z PIONEER KURO i HD DVD.

Prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakby wszystkie platformy połączyły się w jedną :brawo::jupi:

Nie wiem z czego wynika twoja radość :?: .

Czy masz świadomość tego, ze w przypadku gdy jest trzech graczy na rynku, jest tez konkurencja :?: , a co za tym idzie niższe ceny dla nas abonentów.

Gdyby był tylko Polsat, lub tez tylko Cyfra+ mielibyśmy kosmiczne ceny za kanały i nie miało by to znaczenia, ze masz wszystkie kanały w jednej platformie. Wielu z abonentów musiało by zrezygnować. Ponadto konkurencja wymusza uatrakcyjnianie swojej oferty, dzięki temu masz teraz takie kanały jak HBO, we wszystkich platformach

No to wywalili by kanały typu Wedding TV, E! i tym podobne najwyżej

Zgadza sie, ale jest tez wielu, którzy bardzo chętnie wywalili by z Polsatu kanały takie jak: Polsat Sport czy Polsat Sport Extra... Wiec nie wolno marginalizować. jest wielu abonentów, którzy oglądają te programy

A w Europie to się z Tobą nie zgodzę na pewno po fuzji Canal + Italia i Streamu/chyba to tak sie nazywało/wyłonił się SKY Italia

O to czy są szczęśliwi z tego powodu, można by zapytać Włochów

Czy są szczęśliwi z tego powodu, ze wzrosły im ceny za dany pakiet czy tez kanał... Wiec wysuwając wszystkie za i przeciw, jestem przeciw fuzjom platform telewizyjnych bo dla mnie jako abonenta, który płaci abonament z własnej kieszeni (a nie opłacają rodzice) fuzja byłaby relatywnie złym rozwiązaniem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdy dojdzie np do fuzji to automatycznie zwiekszy sie ilosc miejsca na transporderach bo niektore kanaly sa dublowane na hot birdzie nawet trzy razy np.hbo (cyfra,n,cp) a zagrozeniem dla satelitarnych platform jest naziemna cyfrowa tv w jakims tam stopniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I abonament też się zwiększy. Opracowanie całej strategii połączenia wiąże się z dużymi nakładami finansowymi od strony operatora. Niekoniecznie fuzja może wyjść na zdrowie dla Abonentów, może być później duże rozczarowanie.

(...) zagrozeniem dla satelitarnych platform jest naziemna cyfrowa tv w jakims tam stopniu...
Jeszcze długo nie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuzja tak n z Cyfrą+ N-ce bliżej do Cyfry niż do CP. Ze względu na proponowane ceny oraz zbliżony rozwój technologiczny. Ktoś na foum napisał że gdyby n połączyła się z CP to dołączone by były takie kanały jak Sportklub i Sportklub+. Ja akurat tak w to bym nie wierzył. Jak Cyfra łączyła się z Wizją nie które kanały nie znalazły się w ofercie nowej Cyfry chodzi mi tutaj np o Romantica, Le Cinema (teraz to Zone Europa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale Romantica, czy Le Cinema (Zone Europa) są kierowane do bardzo wąskiej grupy publiczności i nie są to kanały wybitnie pożądane przez abonentów. A SportKlub jest już kierowany do szerszej widowni. Wątpię też, czy wtedy "nowa platforma" pozbawiłaby siebie możliwości zaoferowania silnego kąska dla sportowych wyjadaczy jakim są prawa do transmisji Bundesligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację. Ale prawa rynku robią swoje jeżeli Sportklub stracił by miejsce na platformie cyfrowej tym samym byłyby mniejsze pieniądze na kupienie praw piłkarskich np do Bundesligi. Konkurencje mamy sporą nsport, polsat sport, canal+sport. To są tylko gdybania co by było gdyby. :D Życie pokaże kto przetrwa na cyfrowym rynku płatnej telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy jak jest fuzja to umowy tej firmy(platformy) z nadawcami danych kanałów na wyłączność wygasają? Chodzi mi o coś takiego, że np. jakby CP został wchłonięty przez Cyfrę, to Cyfra automatycznie miałaby paczkę BBC, czy musiałby być na nowo przetarg? Dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do fuzji wszystko jest możliwe, każdy wariant. Teoretycznie najtańsze byłoby połączenie Cyfry+ z Polsatem. Po pierwsze w Hiszpanii Digital+ nadaje równocześnie w w Seca i nagravision, wiec nie będzie "bólu" z wymianą dekoderów, kart itd. Po drugie C+ i Polsat to 3 miliony abonentów, bogata oferta programowa. Teoretycznie z taką liczbą abonentów mogą wygrać każdy przetarg na prawa sportowe, filmowe. Nowe kanały też będą chciały się dołączyć, bo to kilka milionów widzów. Tylko, że i C + i Polsat przynoszą niezłe zyski i fuzji na razie nie potrzebują, n-ce najbardziej na tym powinno zależeć. Wiec, jeśli coś to myślę, że n-ka z Polsatem by się łączyły, czy to na zasadzie dogadania sie, czy wykupienia jednej platformy przez druga. To ze mogą współpracować, było widać przy przetargu na ekstraklasę, miał być wspólny projekt kanał z piłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do fuzji wszystko jest możliwe, każdy wariant. Teoretycznie najtańsze byłoby połączenie Cyfry+ z Polsatem.

Ludzieee, o czym wy gadacie. Już za "kilka" dni Cyfrowy Polsat zadebiutuje na GPW.

Przedział cenowy akcji został wyznaczony na 10,80 - 13,80 zł.

Zapisy na akcje dla Inwestorów Indywidualnych rozpoczyna się 14 kwietnia do 24 kwietnia 2008 roku.

Wykluczam taką fuzję - ale pomarzyć zawszę można. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ze względu na proponowane ceny oraz zbliżony rozwój technologiczny.

Mhmmm... To wymień milion dekoderów SD abonentom Cyfry na nboxy czy tam Philipsy HD(bo pewnie tych, co mają HD w Cyfrze jest znikomy procent)... Moim zdaniem to właśnie fuzja Cyfry z Polsatem jest bardziej prawdopodobna niż Cyfry z n (a szkoda :/ ). Są na zbliżonym poziomie technologicznym - ogromna większość ma dekodery SD; w obu platformach HD to wciąż opcja dodatkowa (w n-ce standard). CP nie kwapi się do wprowadzenia VOD-u, tunerów HD PVR, no to by nie musieli se tym zawracać głowy, bo by dostali Phila od Cyfry i spokój. Fuzja Cyfry i n-ki byłaby świetną sprawą, ale niestety nierealną. Takie jest moje zdanie... :wink:

 

P.S.

W najbliższym czasie nie spodziewałbym się żadnej fuzji na polskim rynku platform cyfrowych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zauważyliście, że część kanałów w N i C+ się powtarza? Wtedy nie będzie problemu z zamianą tp 3 z DVB-S2 na DVB-S. Na pozostałych coś pozmieniają, a tp 13 zostanie pod HD DVB-S2. Jakość kanałów nie spadnie, a odbiorniki DVB-S/MP2 to odbiorą.

 

W każdym razie nie widzę powodu aby N miała by się połączyć z CP. To by się bardzo źle dla niej skończyło. O wiele lepiej jest dostosować się do Cyfry+ która ma pewną jakość obrazu i ofertę HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milion dekoderów wymienić dla C+ to dla n-ki było by wg Ciebie za dużo ale 2 mln wymiany dla CP to tak.Kolego gdzie sens a gdzie logika. Pozdrowienia

Nie wiem o co Ci chodzi. Nigdzie nie napisałem, że Polsat powinien się łączyć z n-ką, jeśli o to chodzi. A jeśli CP łączyłby się z Cyfrą, to przecież nikt nie musiałby wymieniać dekoderów (chyba). Przecież jak C+ łączyła się z Wizją TV to nikt dekoderów nikomu nie wymieniał. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry widocznie przez ten upał źle przeczytałem Twojego post.Oczywiście wymiana dekoderów dot.jedynie opcji łączenia się C+ lub CP z n-ką z uwagi na fakt że tam każdy abonent ma dekoder HD a nie może być równych i równiejszych.I w tym wypadku pomijając inne aspekty ale ten to jest najbardziej prawdopodobny scenariusz.W przypadku fuzji CP i C+to wymiana odpada bo przecież na oprogramowaniu alternatywny chodzi N2 to i z oryginalną kartą chodziła by bez problemu i N3 jak by ten system zostałby wybrany.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Jakoś mi się nie wydaje, by Cyfra+ chciała teraz fuzji... CP może bardziej... Rozwijają się, chcą zdobywać jeszcze więcej abonentów... Cyfra+ stawia teraz na nową siedzibę i ofertę Mulitipakiet... Tak mi się wydaje, po tym co się dzieje teraz na rynku. Chociaż nic nie można powiedzieć na 100% i jak zawsze w życiu wszystko może się zdarzyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polaczenie cyfry z polsatem bylo by korzyscia dla abonentow polsatu bo wreszcie mieli by co oglaDAC no i oczywiscie w zdecydowanie lepszej jakosci ale jesli dojdzie do polaczenia to raczej n-ki z polsatem, innej opcji nie widze, canal plus france jest zbyt potzny by musial sie martwic jakimi polaczeniami, w dodatku przynosi on iwekszy zysk niz posiadajacy 2 razy wiecej abonentow polsat (sprawdzcie soebie zysk netto za zeszly rok obu platform).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polaczenie cyfry z polsatem bylo by korzyscia dla abonentow polsatu bo wreszcie mieli by co oglaDAC no i oczywiscie w zdecydowanie lepszej jakosci
A co, nie mają co oglądać? Abonenci n-ki też nie mają co oglądać... :lol: Co do jakości, to wcale nie jest ona dobra w Cyfrze, też raczej kiepska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...