Skocz do zawartości

Problemy ze sprzętem i z odbiorem sygnału Polsat Box


minajta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.I tak,wymieniłem sobie kabel na nowy (triset 113 pe) konwerter zostawiłem,ma około 20 lat.Talerz 110cm maxymalnie uzyskałem na kanałach tvn hd- siła 88%,jakość 100% snr 16.0 db.Polsat hd siła 91% jakość 98/100%,snr 14.9 db.Nieda sie więcej siły sygnału zyskać.Teraz tak,czy wymienić konwerter na unicable,i wtedy będzie wszystko na 100%,czy najpierw montera,niech mi to pożądnie ustawi.

 

Ile metrów kabla jest z anteny do dekodera?

Przy tym rozmiarze anteny i dobrych warunkach pogodowych, SNR na Polsat HD powinien być lepszy ~16 dB.

Na pozostałych kanałach SNR powinien być ponad 16.5 dB, za wyjątkiem częstotliwości 11.508 i 12.476.

Parametry jak Twoje osiągam, na antenie 80 cm.

Wymiana konwertera na Unicable i korekta skosu konwertera, być może również będzie konieczna niewielka regulacja położenia czaszy anteny, powinny rozwiązać problem.

Pomyśl nad zmianą konwertera na dCSS.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 metrów kabla.Regulacja najpierw lewo prawo antena,potem regulacja skosu konwertera na końcu góra dół anteny(dopiero wtedy uzyskałem taki efekt).Lewo i prawo talerzem,i skos konwertera uzyskałem max 82%na w/w kanałach

Edytowane przez Max2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiamy antenę w krokach:

  1. Azymut regulujemy lewo - prawo (Ustawiamy na maksimum siły sygnału.)
  2. Elewacja regulujemy góra - dół (Ustawiamy na maksimum siły sygnału.)
  3. Odległość konwertera od czaszy (Ustawiamy na najwyższy MER lub SNR, w zależności od możliwości pomiarowych miernika.)
  4. Skew skos konwertera - obracamy konwerter w lewo od pionu, patrząc na antenę od przodu (Ustawiamy na najwyższy MER lub SNR, w zależności od możliwości miernika.)

Akurat w Twoim wypadku kabel chyba był najmniejszym problemem.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bo po wymianie przed ustawieniem parametry sie ni zmieniły.Tylko był strasznie sparciały.Poza tym to nie był duży koszt wymiany.Miernika niemam więc ręcznie ustawie.Jak nie to fachowiec.To też koszty nie duże.Mimo wszystko i tak jest już bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził po obserwować sytuację. Czyli zostawić jak jest i zobaczysz co będzie się działo przy opadach deszczu itd. Swoją antenę 90tkę ustawiałem sam przy pomocy miernika z dekodera (Wifipremium box) i odbiór mam stabilny nawet przy bardzo złej pogodzie. Wiem że fachowiec zapewne ustawił by dokładniej, jednak użytkuję ją dwa lata i jestem zadowolony z efektu jaki udało mi się uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bo po wymianie przed ustawieniem parametry sie ni zmieniły.Tylko był strasznie sparciały.Poza tym to nie był duży koszt wymiany.Miernika niemam więc ręcznie ustawie.Jak nie to fachowiec.To też koszty nie duże.Mimo wszystko i tak jest już bardzo dobrze.

 

Jaki masz dekoder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz Evoboxa, to warto zainwestować w konwerter Unicable, dopiero wtedy jest frajda z jego możliwości. Miernik w Evobox jest dobrze wyskalowany więc jak najbardziej możesz korzystać z jego wskazań przy regulacji anteny.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub skorzystać z http://www.dishpointer.com/. Wpisujesz adres, wybierasz satelitę i masz wszystkie kąty. Jednak do podziałek na antenie i konwerterze nie przykładaj zbytniej uwagi - pełnią tylko rolę pomocniczą. Konwerter ustawiaj obserwując paski sygnałowe w dekoderze - szczególnie jakość.

 

Ustawiamy antenę w krokach:

  1. Azymut regulujemy lewo - prawo (Ustawiamy na maksimum siły sygnału.)
  2. Elewacja regulujemy góra - dół (Ustawiamy na maksimum siły sygnału.)
  3. Odległość konwertera od czaszy (Ustawiamy na najwyższy MER lub SNR, w zależności od możliwości pomiarowych miernika.)
  4. Skew skos konwertera - obracamy konwerter w lewo od pionu, patrząc na antenę od przodu (Ustawiamy na najwyższy MER lub SNR, w zależności od możliwości miernika.
Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok widziałem tą stronkę ale potrzebuję kilku wskazówek jak ją uzupełnić. Jaką wybrać lokalizację anteny jak tam nie ma miasta koło którego mieszkam czy istotna jest tylko pozycja

Z prawej strony pod współrzędnymi masz linko do np. google maps- kliknij powiększaj aż do maxa znajdź swój dom kliknij i samo ci wpisze,kliknij oblicz i wszystko wyskoczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy można prosić o parametry kanału Polsat Viasat Nature HD? :)

Z parametrów podanych na stronie satkuriera, tj. 12,284 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK wyszukuje się tylko wersja SD "test vn". Brak na nim wersji HD. Dekodery to vu+ solo 2 oraz vu+ zero. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...