Skocz do zawartości

Evobox Stream i usługa OTT


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, cordi7 napisał(a):

Od dluzszego czasu korzystam z dekodera Evobox Stream i poki co bylem dosc zadowolony.

Ostatnio zmienilem dostawce internetu i w oczekiwaniu na swiatlowod z kabla przesiadlem sie na VDSL.

Przez pierwsze dni dekoder dzialal w porzadku po czym nagle zaczely sie problemy - obraz i dzwiek tna sie.

Sygnal wchodzi na modem VDSL (Speedport Smart 4 plus) a z niego jeden kabel LAN idzie do routera mesh (w sumie mam w domu 3) a drugo bezposrednio do dekodera Evobox.

Sprawdzilem diagnostyke polaczenia internetowego, dekoder wskazuje od 1,5 Mbit/s do 4 Mbit/s i wyswietla komunikat, ze predkosc lacza jest zbyt niska do poprawnego dzialania.

Po przepieciu kabla sieciowego do dwoch roznych laptopow i puszczeniu speed testu osiagam ~100 Mbit/s.

Przepialem kabel LAN z dekodera (obecnie idacy bezposrednio od modemu) do routera Mesh (TP Link Deco) - bez zmian, taka sama predkosc zmierzona w tescie dekodera.

Sprawdzilem rowniez polaczeine wifi - dekoder podpiety do sieci wifi (ktora dziala normalnie - wszytkie inne urzadzenia wifi dzialaja) dalej zacina sie i wskazuje absurdanie niska predkosc polaczenia.

 

Prosimy o zresetowanie dekodera poprzez odłączenie go z sieci i po 30 sekundach ponowne podłączenie do zasilania. Następnie należy przywrócić ustawienia fabryczne oraz ponownie zainstalować kanały. Aby przywrócić ustawienia domyślne dekodera należy nacisnąć przycisk Ustawienia na pilocie dekodera i następnie wybrać opcję Ustawienia sprzętowe -> Ustawienia domyślne. Standardowy kod PIN to 0000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Specjalista Polsat Box said:

Prosimy o zresetowanie dekodera poprzez odłączenie go z sieci i po 30 sekundach ponowne podłączenie do zasilania. Następnie należy przywrócić ustawienia fabryczne oraz ponownie zainstalować kanały. Aby przywrócić ustawienia domyślne dekodera należy nacisnąć przycisk Ustawienia na pilocie dekodera i następnie wybrać opcję Ustawienia sprzętowe -> Ustawienia domyślne. Standardowy kod PIN to 0000.

 

Zrobione juz dwa razy - przepraszam, nie wspomnialem o tym. W sumie to probowalem odlaczania od sieci i wlaczania z powrotem oraz reset do ustawien fabrycznych.

Nie probowalem zrobic jednego po drugim, sprawdze dzis wieczorem i dam znac czy pomoglo choc niestety nie jestem jakos mocno optymistycznie nastawiony.

 

Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, cordi7 napisał(a):

@Specjalista Polsat Box niestety bez zmian. 😩

Warto jeszcze sprawdzić działanie dekodera po przywróceniu fabrycznych ustawień routera, a także po połączeniu Evobox z inną siecią, jeśli to możliwe. W salonie sprzedaży można wykonać bezpłatną diagnostykę i ewentualnie wymienić sprzęt, jeśli okaże się uszkodzony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/13/2023 at 8:11 PM, Specjalista Polsat Box said:

Warto jeszcze sprawdzić działanie dekodera po przywróceniu fabrycznych ustawień routera, a także po połączeniu Evobox z inną siecią, jeśli to możliwe. W salonie sprzedaży można wykonać bezpłatną diagnostykę i ewentualnie wymienić sprzęt, jeśli okaże się uszkodzony. 


Reset routera wykonany, podłączyłem też dekoder do innej sieci (a nawet dwóch) - wszystko na nic.

Dekoder chyba po prostu padł, co nieszczęśliwie zbiegło się w czasie ze zmianą providera sieci.

Muszę wybrać się do salonu na wykonanie diagnostyki i ewentualną wymianę. Pech i tyle…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.12.2023 o 08:26, BW134 napisał(a):

Użytkownicy dekodera w wersji II z zachodu Polski - odbiera wam MUX3 po zmianach? U mnie brak sygnału i omija k.41, tak jak omijał MUX testowy od TVP w 2021.

U mnie w Stargardzie w połowie wyszukiwania kanałów dvbt pojawia się błąd i wyszukiwanie zatrzymuje się. Przywracałem ustawienia fabryczne ale nie pomogło. Od połowy grudnia nie mam kanałów typu WP, zoom, metro TTV i z tv publicznej. Czy @Specjalista Polsat Box może się do tego odnieść i coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Brak Polsat News Polityka w ofercie OTT, do tego pojawiły się testy trzech kanałów na pozycjach 15 (Stopklatka TV z logo i EPG TVP Seriale), 18 (Zoom TV) i 19 (WP z logo i EPG TVC).

 

W dalszym ciągu nie działa żaden kanał z MUX3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zresetowałem dekoder Evobox Stream II po to by wyszukać MUX 3 na nowo, niestety zatrzymuje się na 47% i albo wyszukuje zero kanałów albo wywala błąd. Problem prawdopodobnie jest od momentu przejścia MUX3 na DVB-T2.

 

@support458 @Specjalista Polsat Box Kiedy błąd zostanie naprawiony? Udostępnijcie chociaż TVP1, TVP2, TVP3 Warszawa, TVN i Puls.

Edytowane przez BW134
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 10.01.2024 o 08:34, BW134 napisał(a):

Brak Polsat News Polityka w ofercie OTT, do tego pojawiły się testy trzech kanałów na pozycjach 15 (Stopklatka TV z logo i EPG TVP Seriale), 18 (Zoom TV) i 19 (WP z logo i EPG TVC).

 

W dalszym ciągu nie działa żaden kanał z MUX3.

Ja powiem że w ofercie OTT Polsat Box nie mam pozycji 15, 18 i 19. Pytanie, jaki jest powód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, kupiłem dekoder evobox stream z rynku wtórnego na allegro by móc korzystać z opcji prepaid, jednakże okazuje się że poprzedni właściciel pozostawił na dekoderze jakiś dług w kwocie 230zl. Nie pomaga reset do ustawień fabrycznych, ponieważ od razy wskakuje informacja na temat zaległości. Pytanie jak i prosba moja brzmi czy jest jakaś możliwość twardego resetu dekodera by móc korzystać z dekodera nie splacajac nie swojego zobowiazania? 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było kupić nowy z pakietem dodatkowych darmowym kanałów itp. pierdołów. 

 

Tuner zwykle powiązany jest z kontem użytkownika. 

Właściciel musi najpierw wyrejestrować odbiornik sam. Na takim odbiorniku nie ma żadnych gratisów i dodatkowych usług jak w nowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam tą telewizję,  odbiera wszystkie stacje DVB-T2 oprócz TVP1, TVP2 w naziemnej, ICOK Polsatu informuje nie obsługuje on nowego standardu kodowania naziemnej telewizji cyfrowej.

Edytowane przez okrz92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem z odbiorem MUX3 na EVO-BOX D46CU- brak wszystkich kanalów TVP. Problem pojawił się od momentu przejścia MUX3 na DVB-T2.

Resetowany do ustawień domyślnych, w połowie wyszukiwania kanałów dvbt wyrzuca błąd. 

Mam ten sam problem, co opisali: @BW134 i @msemafor

Czy jest na to jakaś recepta?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś niespodziewanie pojawiły się na moim dekoderze w tv internetowej wszystkie kanały które są w ofercie tv satelitarnej i IPTV. Poza tym to do większości kanałów oprócz kanałów niekodowanych to tych kanałów nie ma w abonamencie. Dlaczego takie coś wystąpiło? Pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dhydg napisał(a):

Dziś niespodziewanie pojawiły się na moim dekoderze w tv internetowej wszystkie kanały które są w ofercie tv satelitarnej i IPTV. Poza tym to do większości kanałów oprócz kanałów niekodowanych to tych kanałów nie ma w abonamencie. Dlaczego takie coś wystąpiło? Pomoc?

Jakie kanały masz dostępne? Mógłbyś pokazać jakieś zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co, ilość dostępnych jest zależna od posiadanego pakietu, do 5 maja było udostępnionych 26 kanałów w otwartym oknie. Operator może już mieć nową promocję albo przedłużyć poprzednią.  

Czasami otwarte okno może być związane tylko z nadawcą usług od którego się kupiło usługę  a nie bezpośrednio z operatorem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ktosiu napisał(a):

Pomoc w czym, że masz teraz więcej programów niż powinieneś mieć ?   Straszny problem... ;) 

 

Chyba nie wiesz po prostu  co to otwarte okno w ofercie operatora

Mi nie chodzi o otwarte okno a nagle udostępnianie kanałów takich jak np. Planete+, Canal+ Domo w OTT. I okazuje się że wyskakuje mi komunikat „tego kanału nie ma w abonamencie" Nawet Sklep nie działa kompletnie 

2 godziny temu, Bingo TV napisał(a):

Jakie kanały masz dostępne? Mógłbyś pokazać jakieś zdjęcia?

Mam dostępne kanały w pakiecie bogatym, Sport, FilmBox i HBO Max plus kanały niekodowane jak TVP INFO, TVP Polonia, Tele 5, itd. 

Mam wrażenie że wyskoczyła mi nie oferta OTT a IPTV. A ja korzystam z internetu domowego z firmy która nie podpisała z Polsat Box 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dhydg napisał(a):

Mam dostępne kanały w pakiecie bogatym, Sport, FilmBox i HBO Max plus kanały niekodowane jak TVP INFO, TVP Polonia, Tele 5, itd. 

Mam wrażenie że wyskoczyła mi nie oferta OTT a IPTV. A ja korzystam z internetu domowego z firmy która nie podpisała z Polsat Box 

Posiadasz jedynkę, dwójkę, TVN itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Bingo TV napisał(a):

Posiadasz jedynkę, dwójkę, TVN itd?

Posiadam niespodziewanie ale wyskoczyła mi informacja że Tego Kanału Nie mam w abonamencie.

Poza tym to nawet nie mogę wejść w sklep na dekoderze. A i ważna informacja. Nie mam Evobox Stream a mam Polsat Box 4K lite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ofercie OTT powinny być wszystkie dostępne kanały POLSKIE z kablówek, IPTV czy satelity oferowane w naszym języku. Dlaczego oferta  ma być gorsza skoro także jest opłacana tylko wybieram opcje kiedy chce do niej mieć dostęp czy tez nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...