Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Falcon nie warto dyskutować,  dla nich każdy  ksiądz to pedofil,  nie ważne fakty,  nie ważne,  że sama SB  nie uznała tych materiałów  za wiarygodne, dla nich prawda nie ma znaczenia,  ważne,  że uderza w znienawidzony  przez nich  Kościół.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie każdy  nauczyciel,  reżyser,  aktor to pedofil,  winę  należy dowieść,  a nie,  że zapewne był bo inni byli.  Na tej zasadzie i Ciebie mogę  oskarżać o pedofilię @vigoo

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wislok napisał(a):

@Falcon nie warto dyskutować,  dla nich każdy  ksiądz to pedofil,  

Insynuacja.  Nikt tak nie twierdzi. Mówimy o instytucjonalnym tuszowaniu podofili, którego nie spotka się w żadnej innej instytucji. 

 

11 minut temu, wislok napisał(a):

@Falcon ważne,  że uderza w znienawidzony  przez nich  Kościół.  

Insynuacja. Jestem osobą wierzącą i prakrykującą. Na jakiej podstawie taki wniosek wysnuwasz? Bo ośmielam się ktytykować rzeczy złe? 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Insynuacja.  Nikt tak nie twierdzi. Mówimy o instytucjonalnym tuszowaniu podofili, którego nie spotka się w żadnej innej instytucji. 

 

Insynuacja. Jestem osobą wierzącą i prakrykującą. Na jakiej podstawie taki wniosek wysnuwasz? Bo ośmielam się ktytykować rzeczy złe

@vigoo @Ipo @Pawop wystarczy przeczytac ich wpisy, Wojtyla jest winny, bo przecież nie mogl byc inni niz czesc księży. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Falcon napisał(a):

Aha, czyli tylko w kościele sprawy są niezgłaszane i dlatego sądzisz, że to kościół w tym dominuje, gratuluję poglądu.

Kościół króluje w zacieraniu dowodów i ukrywaniu przestępców. Tu jak najbardziej. W związku z tym nie wiemy nawet jaka to skala i czy akurat ta grupa "zawodowa" (księża) dominuje w tej dziedzinie czy też nie.

 

@swordfish to oczywiście tylko twoja nadinterpretacja ponieważ nikt tutaj nie napisał, że każdy ksiądz to pedofil więc o co ci tak naprawdę chodzi?🤔

Edytowane przez Ipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra opowiadajmy te bajki, ze pedofilia tuszowana w kosciele itd, a w innych zawodach tego problemu nie ma, wielka afera sprzed kilku lat i akcja Me to swiadczy o czymś zupełnie innym. Dlaczego Tvn porusza sprawy wykorzystywania seksualnego w jednym srodowisku? Dlaczego kwestia tego, ze ogromny odsetek tych przestepstw jest popelniany przez osoby homoseksualne jest pomijany. Tvn24 podchodzi wybiórczo do tematu. 

Zadna z osób merytorycznie nie odnisi sie do ustaleń dziennikarzy, historyków podwazajacych to co bylo w reportażu Gutkowskiego dalej twierdzac, zevto prawda, wiec tak PRAWDA w tej konkretnej sprawie WAS nie Interesuje. 

 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma znaczenie  dla walki z pedofilią,  by jej przeciwdziałać, osoby o skłonnościach homoseksualnych nie powinny mieć kontaktu z dziećmi i pełnić pewnych funkcji. Należy przeciwdziałać.Ale ja czekam na odniesienie się merytoryczne do spraw przedstawionych w reportażu i nowych ustaleń. Brak takowego odniesienia świadczy, że prawda was nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok Zanim weźmiesz udział w dyskusji na jakiś temat, to zapoznaj się z nim. Bo jak widzę, na razie wiedzę czerpiesz tylko z mediów oraz organizacji którym zależy na szkalowaniu pewnych grup społecznych. Stąd twoje hasło na temat orientacji. Dla twojej wiadomości, najwięcej pedofilii jest w HETEROseksualnych (!!!) domach Polaków, która jest często ukrywana przed opinią, także dla dobra ofiar. Ale warto zajrzeć do policyjnych statystyk. Zrobiłeś to, prawda?

 

Mam dla Ciebie radę. Zanim chcesz podejmować tematy obiektywnie, to w pierwszej kolejność weź tabletkę przeciwuczuleniową na TVN. Bo od dawna logo pewnej stacji przesłania ci obraz. Następnie nie gorączkuj się, gdy sprawa dotyczy kościoła i zapomnij o swoich politycznych sympatiach. Wtedy dopiero może logicznie podejdziesz do sprawy. W przeciwnym razie dyskusja z tobą jest bez sensu. Bo nie widzisz problemu, tam gdzie on jest, a widzisz czego nie ma. Po to są media, by nagłaśniać niewygodne fakty, jeśli władza tego nie potrafi.

 

Tak! Instytucja kościelna jest specyficzna. Pewnie sam (bo ja na szczęście nie) chodzisz do spowiedzi, spowiadasz się ze swoich intymnych spraw, więc ksiądz pewne sprawy może wykorzystać do własnych celów. Do tego dochodzi umoralnianie ludzi przez księży, jak mają żyć (gdy sami nie żyją tak jak głoszą). Nie mówię już o związku władzy z kościołem, dzięki czemu wiele spraw przeciwko kościołowi zostaje zamiecionych pod dywan Także za pozwoleniem samych parafian. Nawet dziś, jeśli wyjdzie info, że ich ulubiony ksiądz molestował, to ludzie mówią, że stacja jest zła, zła polityk zły, ale nie ksiądz który dopuszczał się złych rzeczy. Więc o czym my tu mówimy. Tego raczej nie ma w innych zawodach, jeśli jesteś tak dociekliwy detektywie.

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 6
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosimy samą stację TVN24, aby nie swoimi fejkowymi reportażami nie wzmagała powyżych dyskusji światopoglądowych. Rozumiem, że pogoń za widownią i reklamodawcami zmusza redaktorów do wzniecania negatywnych emocji, ale są pewne granice. Czy TVN24 może przedstawiać pozytywne informacje, a nie tylko wzmagać nerwowość i depresję wśród odbiorców?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, swordfish napisał(a):

 Czy TVN24 może przedstawiać pozytywne informacje, a nie tylko wzmagać nerwowość i depresję wśród odbiorców?

Zgadzam się z tym zdaniem.Dlatego nie oglądam tej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, swordfish napisał(a):

Czy TVN24 może przedstawiać pozytywne informacje, a nie tylko wzmagać nerwowość i depresję wśród odbiorców?

Od tego masz TVP Info. Niezależne dziennikarstwo jest od pokazywania różnych odcieni życia, niezależnie od tego czy daną informację przyjmujesz do wiadomości, czy nie.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, swordfish napisał(a):

Czy TVN24 może przedstawiać pozytywne informacje, a nie tylko wzmagać nerwowość i depresję wśród odbiorców?

Media tak nie działają. Szczególnie obecnie i to się tyczy każdej stacji, zarówno TVN jak i TVP czy Polsatu. Fajnie byłoby, gdyby w serwisach mówiono tylko o narodzinach pand w chińskim zoo, o wystawach zabytkowych tramwajów czy oddaniu do użytku kolejnej ulicy w Toruniu, ale fakt jest taki, że bardziej sprzedają się wieści negatywne. Poza tym rzeczywistość składa się także ze złych rzeczy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaniem mediów informacyjnych jest informowanie. A to, że jakiemuś widzowi nie podoba się, bo jakaś informacje godzi w jego strefę komfortu światopoglądowego, to już problem widza, nie stacji. Jednak czytając od lat wypowiedzi niektórych na tym forum, nie ma co oczekiwać merytoryki, więc ocena pracy dziennikarzy, szczególnie ludzi którzy nie mają praktycznego pojęcia o tym zawodzie, też jest mało merytoryczna.

 

2 godziny temu, lakiman napisał(a):

Zgadzam się z tym zdaniem.Dlatego nie oglądam tej stacji.

 

W TVN24 płaczą po tym wyznaniu.

I pewnie masz wiele do powiedzenia tutaj na temat stacji, której nie oglądasz :D

I sam sobie wypracowałeś zdanie, a temat danego reportażu/programu, którego nie widziałeś. Bardzo interesujące.

  • Popieram 6
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, muza_tv napisał(a):

Zadaniem mediów informacyjnych jest informowanie

Rzetelne informowanie, a widz ma prawo oceniać wiarygodność podanej informacji. Materiał pana Gutowskiego w wielu miejscach był nierzetelny, co pokazali historycy oraz inne osoby, które badały sprawy przedstawione w reportażu. Tyle i aż tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wislok napisał(a):

Rzetelne informowanie (..). Materiał pana Gutkowskiego w wielu miejscach byl nierzetelny, co pokazaly historycy oraz inne osoby, które badały sprawy przedstawione w reportażu. Tyle i aż tyle. 

Dodajmy opinie które wybrałeś i uznajesz subiektywnie za słuszne. Wykazywałem także opinie w tym historyków kościelnych którzy twierdzili zgoła inaczej.

A ponieważ nikt z nas sprawy nie zna, bo nie może znać, nie można postawić jednoznacznie tezy że materiał jest nierzetelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pokaz mi opinie historyka która by bezsprzecznie potwierdzała, ze kardynał Sapieha to pedofil? Odnieść się do materiału pani Ziętkiewicz? Nie pisz ogólnie, ze rzekomo czegoś nie czytałem, konkrety na stół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego ja się mam do czegoś odnosić? Czy ja jestem historykiem, czy znam akta wszelakie w tej sprawie? Nie pomyliło Ci się coś? 

Wydajesz osądy, podczas gdy ja mówię od kilku stron, wątpliwości trzeba wyjaśnić. Archiwa są zamknięte, a jednocześnie Episkopat chce powołać kolejną komisję, po co skoro wszystko jasne? To wszystko już padło. Nie będziemy przecież ponownie przeklejać materiałów które już były cytowane. Masz bardzo ugruntowany pogląd w oparciu o własne przekonania i rozmowa jest trudna. Ja niczego nie przesądzam, Ty już to zrobiłeś. Więc po co mam Ci cokolwiek konkretnego na stół ponownie dawać.

Wszystkie pytania które padły w tym poście są oczywiście retoryczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz,  że wrzuciłeś,  zarzucasz,  że czegoś niby nie czytałem to poprosiłem o konkret,  do którego się rzekomo odnosiłeś przedstawiając odmienna opinię?  No  to oczywiście  nie,  bo nie,  czyli niczego  nie pominalem.  Znowu  zarzut bez pokrycia 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historię przeglądać umiesz zakładam, udowadniać Ci niczego nie muszę na moją subiektywną ocenę Twojej aktywności w temacie, a już na pewno dlatego że tego oczekujesz tu i teraz :)

Ale wiesz co dam Ci jeden przykład nowy który jeszcze się nie przewijał w dyskusji.

Dotyczy także reportażu Gutowskiego, jednak wcześniejszego w podobnej sprawie ale nie w Polsce - co dziwne ten nie był tak szeroko komentowany ;)

https://tvn24.pl/polska/pedofilia-w-kosciele-reportaz-otchlan-klamstwa-ksiadz-andrzej-kobylinski-komentuje-6157094

Cytat

Osoby, które przełamały zmowę milczenia, o przestępstwach seksualnych księży i ich ukrywaniu informowały Watykan i - jak twierdzą - osobiście papieża Jana Pawła II.

 

I komentarz księdza historyka kościoła, zajmującego się m.in. tymi tematami

Cytat

Gość TVN24 został zapytany, czy patrząc na relacje świadków, na to, co zostało pokazane w reportażu "Otchłań kłamstwa", wierzy, że Jan Paweł II o tym nie wiedział.

- Twierdzenie, że papież nie wiedział, jest, można powiedzieć, pogrążaniem polskiego papieża i swego rodzaju obrażaniem jego inteligencji - ocenił ksiądz Kobyliński.

- Oczywiście papież wiedział, wiedzieli jego doradcy, wiedział Watykan, ale wiedziało także amerykańskie społeczeństwo. Wiedzieli dziennikarze, politycy, intelektualiści, nauczyciele. To był problem społeczny lekceważony przez, tak naprawdę, wszystkie grupy zawodowe - dodał. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, zacytowane fragmenty nie odnosza sie do konkretnych spraw przedstawionych w reportażu Gutowskiego. Nikt nie neguje, ze problem istnieje. 

Pani Małgorzata Zietkiewicz robi mocny material, gdzie przedstawia nowe ustalenia w sprawie Kardynała Sapiegy, zarzuca nierzetelność reportażowi Tvn24 i tak przejrzalem ten watek i nie wrzucales opinii, ktora by zarzuvala nierzetelność tego materiału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...