Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawę rakiety jest bulwersująca, tylko dla mnie nie ma większego znaczenia czy na czele ministerstwa obrony narodowej będzie stal Pan Błaszczak, Pan Macierewicz czy Brudziński.. Moją bronią jest kartka wyborcza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dla innych ma znaczenie i dziennikarz ma święte prawo w tej sprawie pytać i oczekiwać odpowiedzi i nie być obrażany. Bardzo dobrze że TVN zapowiada kroki prawne. Za dużo w przestrzeni publicznej pada tego typu obraźliwych sformułowań bez pokrycia. 

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zabraniam im pytać, szkoda, że Ci sami ludzie nie widza problemu gdy obraza się dziennikarzy TVP i to w slowach zdecydowanie mocniejszych. Coz ja wyznaje szacunek do wszystkich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, wislok napisał(a):

 Moją bronią jest kartka wyborcza. 

Dopóki nikt ci nie zablokuje możliwości głosowania na wybranego kandydata. A jesteśmy o podpis prezydenta od takiego stanu, że większość sejmowa (większość komisyjna) będzie mogła blokować możliwość kandydowania, gdy tylko jej się tak zachce i nawet nie będzie tego musiała specjalnie uzasadniać, bo nie będzie od tego apelacji.

  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, wislok napisał(a):

 szkoda, że Ci sami ludzie nie widza problemu  gdy obraza się dziennikarzy TVP i to w slowach zdecydowanie mocniejszych. Coz ja wyznaje szacunek do wszystkich. 

Szacunku do pacjentów pasychoterapeutki chyba także należałoby oczekiwać. Jednak co niektórzy twoerdzą że byli anonimowi to można usprawiedliwić obrażanie. Taka hipokryzja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, SatExpert napisał(a):

Karuzela dziś wróciła i... 

Jest dokładnie taka, no prawie. 🙂

Pisałem w tej sprawie do stacji i jak widać zareagowała ona na moją prośbę choć nie w takiej formie jaką bym chciał. 

Dodatkowo wyszło że przyczyną wspomnianego przeze mnie problemu z ucinaniem loga i zegara (na części telewizorów) było umieszczenie ich za blisko krawędzi ekranu Teraz całość przesunięto w prawą stronę likwidując problem. Kolega @Karol zrobił tu porównanie obu grafik:

file.php?id=15737&mode=view

Mam nadzieje że w „karuzeli" godzima będzie przed nazwą programu bo obecnie wygląda to dziwnie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wislok napisał(a):

Rozumiem, ze tak mówią w TVN24? 

Trąbią o tym we wszystkich mediach, także w internecie. Wypowiadają się wszelkiej maści prawnicy i konstytucjonaliści, ale dla ciebie nie ma to żadnego znaczenia, że "ustawa" jest niekonstytucyjna w prawie 20-u punktach. Twoich kandydatów na pewno nie zablokują, więc będziesz mógł zagłosować. Reszta cię nie obchodzi, a widać to po twoich wpisach tutaj.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wysokienapiecie.pl/81473-wegla-mamy-juz-za-duzo-ale-go-brakuje/

Ich pewnie też Soros wspiera... :D.

Ludzie "zabijali się", żeby zapłacić 20x więcej za węgiel niż normalnie i wyrwać chociaż tonę ze sklepu PGG, samorzady na szybko wymyślały jak zająć się dystrybucją węgla bo rząd tego nie ogarniał, a w wielu miastach znowu było czuć niczym w latach 90 palonym plastikiem i innym syfem - wg badań przełom 2022/2023 był jednym z rekordowych jeśli chodzi o złą jakość powietrza w Polsce (badania Polski Alarm Smogowy/Heal Polska)...

Ale wiadomo, "TVN mówił". Gdybym chociaż miał przekonanie, że Ty tak trolujesz dla sportu, ale chyba niestety nie - piszesz te absolutne kocopoły serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat TVN24 dobrze dokumentował w swoich materiałach ile przyjeżdża, jakiej jakości i w jakiej cenie. No ale zawsze będzie można powiedzieć że wszyscy którzy twierdzą że węgla zabrakło, że paliliśmy miałem, lub był za drogi reprezentują interesy Kremla, zgodnie z tym co było cytowane na poprzedniej stonie w stosunku do dziennikarza TVN24. I niebawem dziennikarz może zostać wezwany przed nową komisję. 

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecznik PiS Rafał Bochenek przekazał oświadczenie po zapowiedzi redakcji TVN24 podjęcia kroków prawnych wobec prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w związku z tym, że nazwał on dziennikarza TVN24 "przedstawicielem Kremla".

"Stacja TVN jak zawsze w swoim stylu manipuluje i kreuje alternatywną rzeczywistość, niezgodną z faktami, nie odnosząc się w całości do wypowiedzi Pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Tak jak dziennikarze mają prawo zadawać pytania, tak obywatele, w tym politycy mają prawo do wypowiadania się i wyrażania swoich opinii. W tej sprawie swoje zdanie p. Prezes Jarosław Kaczyński jasno uzasadnił. Atakowanie ministra obrony p. premiera Mariusza Błaszczaka i próba dezawuowania jego dokonań w obszarze wzmacniania obronności naszego kraju to wpisywanie się w kremlowską propagandę. Dzięki działaniom, jakie zostały podjęte w ostatnich latach, w szczególności przyjęcie ustawy o obronie Ojczyzny autorstwa p. Prezesa Jarosława Kaczyńskiego, a także licznych przełomowych decyzji i kontraktów zbrojeniowych naprawiamy to, co za czasów naszych poprzedników było niszczone. Od 2015 r. sukcesywnie odbudowujemy potencjał zarówno militarny, jak i osobowy polskiej armii oraz polskiego przemysłu zbrojeniowego.

Pomimo ataków i prób dyskredytowania, także przez pracowników TVN-u świetnie funkcjonują Wojska Obrony Terytorialnej, uratowana została Huta Stalowa Wola, Autosan, a wraz z nimi miejsca pracy dla tysięcy naszych obywateli, zawierane są kontrakty na Abramsy, Patrioty, Himarsy, wyrzutnie rakiet przeciwlotniczych CAMM czy inne niezbędne uzbrojenie, które wraz z będącą na ukończeniu tarczą antyrakietową w Redzikowie tworzą podstawy naszej obrony, także przeciwrakietowej. Niestety, nasi polityczni oponenci w obszarze obrony przeciwrakietowej przez lata kompletnie nic nie zrobili.

Biorąc pod uwagę wyżej wymienione fakty, Pan premier Mariusz Błaszczak ma pełne zaufanie p. prezesa Jarosława Kaczyńskiego, a wszelkie ataki na politykę i działania, które prowadzi współgrają z oczekiwaniami tych, którzy rządzą dzisiaj w Rosji. Warto również podkreślić, iż to nie pierwszy raz, gdy odgórnie, sądownie firma TVN chce kneblować usta innym osobom, mediom, czy dziennikarzom, którzy przypominają o jej niechlubnych korzeniach i komunistycznych powiązaniach założycieli. Czyżby to było jakieś uczulenie na fakty i prawdę?"

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jaroslaw-kaczynski-reporter-tvn24-mateusz-grzymkowski-przedstawiciel-kremla-pozew

 

Równie dobrze ostatnie zdanie można odnieśc do drugiej strony - czy stawianie trudnych i niewygodnych pytań ludziom władzy wywołuje u nich jakieś uczulenie, że zadających je, regularnie nazywają "przedstawicielami Kremla lub Putina", "wpisującymi się w rosyjską narrację" itp.

Podobnie jest w sieci. Wiele krytycznych wobec władzy komentarzy wywołuje falę epitetów typu "ruski agent", ruska onuca", "ruski troll", itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zabrakło, ze później sami dzwonili i prosili by ludzie kupil, choc początkowo nie przyznali( osobista historia) widzicie nie musze opierać się na linkach. Ile ludzi zamarzło?? Bo tym straszył TVN, mieliśmy masowo zamarznąć. Rząd zrealizował postulat D. Tuska, który zażądał Natychmiastowego wstrzymania dostaw węgla z Rosji.

Wiadomo, ze jak sie sie ściąga z całego świata to nie będzie on najlepszej jakości i będzie drogi. Jednak go nie zabrakło czego dowodem, że nie zabraklo 

go na składach i później chcieli wciskać ludziom i dzwonili. Byl ogólnopolityczny konsensus o wstrzymanie dostaw wegla z Rosja, wiec problemy i wzrost cen za gorszej jakości produkt byl nieuniknionyJesli @bgmnt mowi, ze palili plastikiem to moze sądzi  po sobie. Od dawna mam pompę ciepła oraz fotowoltaikę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, wislok napisał(a):

Wiadomo, ze jak sie sie ściąga z całego świata to nie będzie on najlepszej jakości i będzie drogi.  @bgmnt 

O dywersyfikację dostaw powinno się zadbać dawno temu. Tymczasem my zwiękzzaliśmy dostawy z Rosji. Wiadomo zatem że jak się uzależnia od jednego dostawcy, to potem w sytuacji nagłej trzeba sprowadzać miał w cenie wyższej od najwyższej jakości węgla. I o tym także TVN24 mówił. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, K63 said:

Równie dobrze ostatnie zdanie można odnieśc do drugiej strony - czy stawianie trudnych i niewygodnych pytań ludziom władzy wywołuje u nich jakieś uczulenie, że zadających je, regularnie nazywają "przedstawicielami Kremla lub Putina", "wpisującymi się w rosyjską narrację" itp.

Podobnie jest w sieci. Wiele krytycznych wobec władzy komentarzy wywołuje falę epitetów typu "ruski agent", ruska onuca", "ruski troll", itp.

 

Najbardziej zabawne jest zarzucanie przez PIS innym rzeczy, które oni sami robią i liczenie, że ludzie są tak głupi, że się nie zorientują. I ten zupełny brak zdolności do autorefleksji.

TVP, która reprezentuje tylko jedną opcję polityczną i religijną coś tam krzyczy o wolności słowa, na jeden dzień staje się sojusznikiem LGBT, byle tylko dowalić w TVN itd.

Ostatnio Morawiecki twierdził, że KO mówi tylko o PIS po czym został zaorany krótkim filmikiem, gdzie ponad 30 razy mówi o Tusku w ciągu jednego wystąpienia.

Teraz PIS, który jeszcze 1,5 roku temu szedł pod rękę z rusofilami jak Orban, Le Pen czy Salvani krzyczy o ruskich agentach. Zagnieździli się oni amerykańskim czy tam holenderskim TVN zaraz po przedlużeniu koncesji pewnie... :).

 

@wislok sądze po jakości powietrza, o czym napisałem. Nie wysilaj się, bo jesteś ostatnio na forum zupelnie jak ten Morwiecki wspomniany wyżej.

https://zielona.interia.pl/smog/news-smog-nadal-nas-zabija-wiekszosc-polskich-miast-przekracza-no,nId,6783387

 

https://smoglab.pl/najbardziej-zanieczyszczone-miasta-w-europie/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat tego, ze zabrakło węgla nie obronił się to piszemy o Morawieckim, Le Pen i zmieniamy całkowicie temat

 Ta Komisja ds  wpływów rosyjskich nie powstanie, ale szopkę możecie robic jak to przy lex Tvn, gdzie od początku mówiłem, ze nie wejdzie w życie. Miałem rację, kiedy wy oglosiliście koniec wolnych mediów. 

P. S. Jakość powietrza wynikała z rego, ze palono węglem zlej jakości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak zacytuję, "nie podoba się to krytykujemy, mamy do tego prawo czy nam je zabierasz" :)).

A zła jakość powietrza, wiadomo - wina Putina, a kto mówi inaczej to propagandzista Kremla, parafrazując innego wielkiego myśliciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogorszenie jakości  powietrza jest tez jedna z konsekwencji decyzji politycznej, do której panował konsensus polityczny. Tvn24 teraz będzie grzał temat polowania na Tuska. Jest to interesie formacji, który ten kanał reprezentuje. Ja oglądam normalne moim zdaniem kanały informacyjne tj. Polsat News i Wydarzenia 24.

P. S? Napisałem szopkę możecie robić, wiec gdzie tu zabranianie..? :)@bgmnt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiecNo i o czym to swiadczy? O skrócie myślowym. O tym, ze na tej antenie wielokrotnie precyzowano tą informacje tego nie zauważasz. Nie ma stacji bez błędów. 

Moim zdaniem kanały TVP i TVN. Wyrażam swoją opinię. @lakiman

 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2023 o 08:51, Poland napisał(a):

Zmiany w moim odczuciu są na plus a jedyne do czego bym się przyczepił to forma pisania programów na karuzeli. Mogłoby to być tak samo jak w TVN24 BIS. 

Mi się wydaje, że to jest celowe, żeby ten pasek z zapowiedziami (bo teraz nazwa "karuzela" moim zdaniem nie pasuje za bardzo) miał wyśrodkowane napisy, żeby było łatwiej to zauważyć. To, co bym dodał, a czego bodajże wczoraj nie widziałem, to składy gości przy programach typu "Kawa na ławę" oraz "Loża prasowa", one i tak są podawane w soboty w zapowiedziach stacji, więc mogłyby się na pasku znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...