Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Uhum... "Wczorajszy incydent nie zmienia faktu, że TVN24 jest jedyną stacją w Polsce, która regularnie i mądrze potrafi stawać po stronie osób LGBTQ+. Nigdzie indziej nie powstałyby moje reportaże, m.in. ostatni "Wszystko o moim państwie"."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wislok napisał(a):

Przecież to Tvn24 od miesięcy zarzuca PiS ( słusznie) . Pytanie nieprzypadkowo padlo w stosunku do dziennikarza

Użytkownicy czytają i potrafią samodzielnie wyciągać wnioski.

Nie potrzeba do tego żadnych wyjaśnień.

 

Piotr Jacoń ze zrozumiałych powodów podchodzi do tego emocjonalnie. W swoim oświadczeniu pokazuje zarówno oburzenie na te słowa jak i wdzięczność za to że może spokojnie mówić o tym w tej konkretnej stacji. Nie dziwię się jego emocjom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

W rozmowie z Wirtualną Polską Daukszewicz powiedział, że "reakcja była szybsza, niż myślimy". - Po tym, jak to powiedziałem, zrozumiałem, jaką Piotrek ma sytuację w rodzinie - mówił. Przyznał, że "palnął głupotę".

- Ja przeprosiłem Piotrka, dlatego że to wyszło niezręcznie. Przyjął przeprosiny i poszedł do roboty - mówił.

 

Jednak ...
 

Cytat

 

W rozmowie z WP Jacoń przyznał, że nie przyjął przeprosin Daukszewicza:

- To nieprawda, że przyjąłem jego przeprosiny. Podszedł do mnie, ja powiedziałem, że nie jestem w stanie z nim rozmawiać. Nie w ten sposób, nie na szybko. I nie pokątnie. Poza tym mnie to naprawdę bardzo rozwaliło, a za chwilę musiałem robić program na żywo. Musiałem wziąć się w garść. Chętnie z nim porozmawiam, bo uważam, że z ludźmi trzeba rozmawiać. Ale na swoich zasadach.

 

https://teleshow.wp.pl/jacon-po-wypowiedzi-daukszewicza-dobrze-sie-bawicie-ja-mam-lzy-w-oczach-6898597934701440a

 

Miało być śmiesznie, a wyszło jak wyszło. Co prawda TVN24 przeprosił za słowa Daukszewicza, ale to raczej nie kończy sprawy. Podejrzewam, że jeżeli Jacoń przyjmie przeprosiny Daukszewicza, to wyłącznie bezpośrednio od niego i na antenie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie skąd w ogóle wynikła ta afera? Nie z tego, że Daukszewicz rzucił w eter tak słaby żart. Wszystko wynika z tego, że w Polsce panuje przyzwolenie na tego typu dowcipy. Dobry publiczny żart kończy się tam, gdzie narusza godność drugiego człowieka. Czarnym humorem można sobie rzucać wśród dobrych znajomych, kiedy doskonale wiemy że druga osoba nie czuje się tym dotknięta.

Daukszewicz zrobił bardzo źle, co zresztą sam bardzo szybko zrozumiał. Jakieś oficjalne przeprosiny byłyby mile widziane. Poza tym musimy w końcu zacząć walczyć z takim typem humoru, bo jest on po prostu niegodny rzucania publicznie.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, K63 napisał(a):

Podejrzewam, że jeżeli Jacoń przyjmie przeprosiny Daukszewicza, to wyłącznie bezpośrednio od niego i na antenie.

Bo tak to powinno być zrobione moim zdaniem. Albo przy najbliższej okazji, gdy Daukszewicz będzie w programie, albo nawet - co byłoby lepsze moim zdaniem - dziś w programie.

 

Godzinę temu, Vinni napisał(a):

Dobry publiczny żart kończy się tam, gdzie narusza godność drugiego człowieka. Czarnym humorem można sobie rzucać wśród dobrych znajomych, kiedy doskonale wiemy że druga osoba nie czuje się tym dotknięta.

Tu się zgadzam. Sam mam grupę przyjaciół, wśród których mówimy takie rzeczy, które publicznie padają co najwyżej podczas stand-upu, a których na przykład tu nie napiszę. I wiemy że byśmy tego w okolicznościach publicznych nie powtórzyli.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz Sianecki rozpoczynając dzisiejsze szkło przepraszał. 

 

Natomiast ja zwrócę uwagę że mówimy o żartach satyryka w kontekście komentowania przez niego wypowiedzi polittków naśmiewający z osób LGBT.  Czy ktokolwiek domaga się przeprosin od tych osób? Były cytowane na antenie Szkła tuż przed omawianymi wypowiedziami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic do rzeczy : zawód osoby, która pozwoliła sobie na żart, fakt, ze robią to inni. Trzeba powiedzieć dość publicznemu upokarzaniu osób ze względu na niepełnosprawność, orientację seksualną, rasę itd. Czy robi to prezes PiS czy ktokolwiek inny. Dosc tego humoru znanego z kabaretów, gdzie śmieszne jest udawanie niepełnosprawnych i tym podobne. Jak pokazuje ta dyskusja przed wieloma jeszcze sporo pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem polega na tym że satyrycy jedyny sposób jaki mają na krytykę tego co mówią inni to przez wyśmianie. I tak to należy odczytywać. Już nie raz w Szkle cytowano tego typu wypowiedzi i je komentowano w prześmiewczy sposób. Głośno się zrobiło teraz tylko dlatego że ta głupia wypowiedź była skierowana do osoby z konkretną sytuacją rodzinną. Ja to doskonale rozumiem i nie usprawiedliwiam, ale daleko mi robienia z tego takiej afery jak się próbuje wykreować., bo satyryk nie ma na celu kogoś intencjonalnie obrażać. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna treść przeprosin, za gazeta.pl. Zostało wspomniane też to o czym toczyła się dyskusja na forum - hipokryzja pewnych środowisk politycznych ;).

 

Na początku złożę takie oświadczenie. Właściwie to nie jest oświadczenie, tylko przeprosiny. Bez mówienia, że coś zostało wyrwane z kontekstu, że przepraszamy tylko tych, którzy czują się obrażeni. Przepraszamy wszystkich - zaczął wtorkowe "Szkło kontaktowe" w TVN24 Tomasz Sianecki. Jak dodał, "w życiu każdego człowieka zdarza się tak, że język pracuje dużo szybciej niż rozum" i "wtedy wypowiada się słowa złe, słowa bolące, raniące".

 

- Tak się właśnie wczoraj wydarzyło pod koniec naszego programu. Głupie słowa padły. Chcę przeprosić za te słowa Piotra Jaconia, całe środowisko LGBTQ+, ich rodziny, znajomych, przyjaciół. Przepraszam też pana Dominika Tarczyńskiego, który poczuł się, i słusznie, święcie oburzony. Szkoda, że do tego oburzenia nie dołączyli też prezydent Duda, pan minister Czarnek i prezes Jarosław Kaczyński, dlatego, że oni też powinni wiedzieć, że każde wykluczenie, czy dotyczy osób transpłciowych, czy nieheteronormatywnych, czy też osób z niepełnosprawnościami, czy też dzieci z in vitro to coś bardzo złego. My to wiemy i mówię takie płynące z serca i najbardziej szczere słowo "przepraszam" - zaznaczył Tomasz Sianecki.

 

Tak jeszcze dla przypomnienia i szerszego obrazu sytuacja z maja 2022 w wykonaniu pracownika TVP Info (i reakcje prawicowych "dziennikarzy"):

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jaroslaw-jakimowicz-teczowa-flaga-tvp-info-michal-rachon

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Tylko problem polega na tym że satyrycy jedyny sposób jaki mają na krytykę tego co mówią inni to przez wyśmianie. I tak to należy odczytywać. Już nie raz w Szkle cytowano tego typu wypowiedzi i je komentowano w prześmiewczy sposób. Głośno się zrobiło teraz tylko dlatego że ta głupia wypowiedź była skierowana do osoby z konkretną sytuacją rodzinną. Ja to doskonale rozumiem i nie usprawiedliwiam, ale daleko mi robienia z tego takiej afery jak się próbuje wykreować., bo satyryk nie ma na celu kogoś intencjonalnie obrażać. 

Zastanawiam sie co chcial skrytykować Daukszewicz zadajac takie, a nie inne pytanie Jaconiowi? Naprawdę skończmy z tym usprawiedliwianiem. 

Odchodzac od tej sytuacji chcę podkreślić raz jeszcze nie mogę oglądać tych wspolczesnych kabaretów, gdzie glownym przewodnim moytywem jest udawanke niepelnosprawnehniepelnosprawnego ( najczęściej poprzez wykrzywanie buzi) bo niepełnosprawność to świetna beka? Szkoda, ze taki jeden z drugim nigdy nie opiekowal się niepelnosprawnym to by się przekonał czy to na pewno najlepszy temat do wyśmiewania. Ale po co się przejmować uczuciami osób niepełnosprawnych i ich rodzin? Ich godnością? Wazne by hajs sie zgadzal, a ludzie jak te baranyy rechotali? 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz. Oglądałeś kiedykolwiek Kryszaka? Parodiuje różne postacie. Parodiował Michnika jąkając się, parodiował Mazowieckiego mówiąc żółwim tempem, ird. 

Kiedy i komu przyszło do głowy że wyśmiewa się z ich wad np. wymowy. 

Wiernie oddawał postać.  Taka rola komika, satyryka, taki zawód.  Z występów pamiętam co mówił a nie jak mówił. 

A jeśli pytasz co chciał skrytykować Daukszewicz, to właśnie nawiązał do jednej z wypowiedzi bohatera matera materiału filmowego emitowanego chwilę przed, który twierdzi że do jest chłopcem a od dziewczynką. Próbował to obśmiać ubrać w satyrę, nie wyszło, palnął, zorientował się szybko poddając samokrytyce, koniec tematu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem wielu komików. Widzę, ze nie rozumiesz, a ja nie wiem jak Ci to wytlumaczyc. No coz może gdybyś byl niepelnosprawny lub miał styczność to bys zrozumial. Tak to jestes jak ta cala mass rechotająca. Chcialem przedstawić Ci jak moze czuc się osoba niepelnosprawna..

Nie chodzilo o naśladowanie poszczególnych osob... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak się może czuć, nie musisz mi tego wyjaśniać. Zacznijmy przede wszystkim wymagać od reprezentantów narodu, przedstawicieli mediów, kościoła, którzy świadomie obrażają, a na końcu od satyryka który próbuje pokazać absurd tych wypowiedzi.

Żona Krzysztofa Daukszewicza zabrała głos

https://www.facebook.com/violetta.ozminkowski/posts/6494476440585781

Cytat

No więc tak... Milczałam, ale muszę się odezwać, bo chciałabym zwyczajnie podziękować wszystkim, którzy przesyłają do nas piękne słowa otuchy, na mój adres, bo Krzyś swojego oficjalnego nie ma.
Stała się straszna rzecz, bo ból jest bólem, nawet jeśli Krzyś jest ostatnim człowiekiem na kuli ziemskiej, który chciałby Panu Piotrowi Jaconiowi i jego rodzinie go zadać. Wiele razy słyszałam o panu Piotrze dużo dobrego z Krzysia ust, nasi przyjaciele wiedzą, że to prawda. Stało się i się nie odstanie. Krzyś już go przeprosił prywatnie wczoraj i oficjalnie dzisiaj, a jeszcze pewnie wiele razy będzie przepraszał.
Cały czas to przytrafia się moim ulubionym satyrykom w Stanach - nie będę podawać nazwisk, żeby nie dawać powodów do kąśliwych uwag. Nie można jednak zwalać na zawód satyryka, kiedy się kogoś zwyczajnie rani. Krzyś przerobił okropny dowcip Kaczyńskiego i już w momencie mówienia wiedział - że spier... .
Nie uwierzycie państwo - ale nasz wydawca może to potwierdzić, jesteśmy teraz w środku rozdziału do książki o tym, jak nie należy żartować. Ja mam dużo takich wpadek na swoim koncie, kochani fani Krzysia w ramach pocieszenia przysyłają nam swoje wpadki. Na razie tylko od Piotra Ostracha usłyszałam, że jesteśmy prostakami z prowincji.
Mieszkamy w Warszawie, ale to niewiele zmienia. Obrażanie prowincji jest mało kulturalne, bo prowincja to sposób myślenia a nie miejsce zamieszkania Panie Piotrze z Warszawy.
Proszę was kochani - piszcie o swoich wpadkach - to zawsze pokrzepia, a tych którzy nas nie lubią prosimy o bardziej finezyjne wyzwiska. Bo też nam się w książce przydadzą.

I jeszcze raz - wszystkim, naprawdę nie wiedziałam, że tyle słów wsparcia usłyszymy, piszę to ze ściśniętym gardłem, dziękujemy.
I jeszcze raz - słowa wsparcia i przeprosin dla pana Piotra i jego rodziny...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że w ostatnich latach "Szkło kontaktowe" strasznie się zepsuło. Jak żył Miecugow, to jeszcze dało się oglądać ten program, zaś po śmierci Miecugowa ten program stracił swój pazur.

 

Moim zdaniem to redakcja "Szkła kontaktowego" sprowokowała Daukszewicza, pokazując sklejkę homofobicznych bądź transfobicznych wypowiedzi polityków PiS, choć tak szczerze mówiąc, mogliby też pokazać wypowiedź Michała Kamińskiego sprzed lat, tyle że jej nie pokazali, gdyż ma te same poglądy, co politycy opozycji i wraz z tym jest teraz stałym gościem TVN24.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman
20 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Wolno Ci, masz swój dzień :)

A dziękuję :), bo najczęściej widzę w tym temacie wciąż te same dyskutujące między sobą  nicki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Frontowiec napisał(a):

Ja myślę, że w ostatnich latach "Szkło kontaktowe" strasznie się zepsuło. Jak żył Miecugow, to jeszcze dało się oglądać ten program, zaś po śmierci Miecugowa ten program stracił swój pazur.

Rzeczywiście trudno się z tym nie zgodzić. To był autorski program Miecugowa, nad którym trzymał pełną kontrolę, a sam program zgodnie z założeniami z dystansem przedstawiał polityczną rzeczywistość. Sam Miecugow prowadząc programy potrafił jednak odchodzić od tego schematu i dużą dezaprobatą oraz powagą odnosić się do pewnych kwestii. Nierzadko były sytuacje, że potrafił zganić dzwoniącego telewidza i zdenerwowany powiedzieć wprost co myśli o jego wypowiedzi. 

To, co jest obecnie, to już nie ten sam program. Można odnieść wrażenie, że ciągnięty trochę na siłę, bez wyrazistej i ciekawej formuły jak kiedyś.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że wszyscy rzucili się wyłącznie na Daukszewicza, w ogóle omijając kontekst i to, ile wypowiedzi tego typu puścili minutę wcześniej. 
Chciałbym, żeby ten moment był takim „otrzeźwieniem”, żeby przestano w programach satyrycznych próbować żartować z tego typu wypowiedzi ale już sytuacja ze śmiercią syna posłanki pokazała, że tu po tygodniu wszyscy o tym zapomną. 
Podoba mi się na pewno zachowanie całej stacji i samego zainteresowanego. Nie ma chowania głowy w piasek, palnąłeś głupotę to trzeba teraz to wziąć na klatę. 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dowód na to, że KRRiT to banda hipokrytów. Kiedy w TVP Info odczłowieczało się osoby LGBTQ+ milczeli, kiedy walono w niepełnosprawnych milczeli, kiedy uderzano w kolejne grupy zawodowe milczeli. Wystarczyła jedna wpadka w TVNie, aby Świrski nagle wpadł w amok i zaczął węszyć xD

  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mr. Music napisał(a):

Na pewno nie przyszłoby mu do głowy to akurat wtedy.

To juz takie snucie teorii spiskowych i próba przyklejenia na siłę łaty. Sam się czasami łapię na tym że powiem za dużo w stosunku do moich znajomych i od razu się reflektuję.

1 minutę temu, Vinni napisał(a):

kiedy walono w niepełnosprawnych milczeli, kiedy uderzano w kolejne grupy zawodowe milczeli.

Że nie wspomnę o wydarzeniach poprzedzających śmierć syna posłanki. Czy KRRiT się tym zajmuje?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...