Skocz do zawartości

Zmiana częstotliwości kanałów tematycznych Cyfry+


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe jaką jakośc teraz mają kanały w Cyfrze+ hhhmmmm

Prawie wszystkie mają taką samą, albo gorszą :? Jak wszedłem do pokoju gdy brat oglądał TV i zobaczyłem Discovery Civilisation to jakoś tak się lekko zdziwiłem, bo wydała mi się lepsza :D Nie oceniam jak to dokładnie wygląda, bo nie spędzam dużo czasu przed telewizorem, ale na pewno nie jest lepiej w większości przypadków. Ta zmiana miała poprawić jakość kanałów HD, po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Powiedźcie mi dlaczego bitrate Canal+FILM HD tak mocno skacze. Np.wczoraj o 14,30 wynosiło 16 Mbps, a już o 17 tylko 5,5 Mbps. Czy to tylko faza przejściowa czy tak już będzie?

Jeśt szansa aby średnie bitrate tego kanału wynosiło ok 14 Mbps i nigdy nie spadało poniżej 11,5 Mbps?

 

Pozdrawiam.

 

Ps.Ciekawe jakie będzie bitrate po dodaniu EUROSPORT HD???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaką jakośc teraz mają kanały w Cyfrze+ hhhmmmm

Prawie wszystkie mają taką samą, albo gorszą :? Jak wszedłem do pokoju gdy brat oglądał TV i zobaczyłem Discovery Civilisation to jakoś tak się lekko zdziwiłem, bo wydała mi się lepsza :D Nie oceniam jak to dokładnie wygląda, bo nie spędzam dużo czasu przed telewizorem, ale na pewno nie jest lepiej w większości przypadków. Ta zmiana miała poprawić jakość kanałów HD, po prostu.

 

 

nie wiem jak HD , ale Tele 5 , Polonia 1 i Edusat wydaje się że lepszą jakość mają , co zrozumiałe , bo przenieśli na prawie puste tp. ,

tylko dlaczego takim słabym kanałom polepszać jakość (no może Edusat , to taki średni kanał) ? Ja na ich miejscu przeniósł bym tam część

z ich lepszych kanałów (zamiast tej trójki) , np. TV Puls itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ps.Ciekawe jakie będzie bitrate po dodaniu EUROSPORT HD???

Raczej bitrate nie wiele się zmniejszy, bo teraz chyba nawet nie wykorzystują całego transpondera, więc jak dojdzie Eurosport w wersji HD to jakość raczej nie wiele się zmniejszy, o ile się zmniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze o jakości nadawania kanałów - o ile poprawił się u mnie (TechniSat Digi Coder S2) odbiór knanalów HD (nie było żadnych problemów w związku ze zmianą z DVB S na DVB S2 8PSK), o tyle jednak na kanałach nadawanych z tarnspondera 11.488 widoczna piskeloza przy dynamicznych ujęciach (podobnie jak na HBO - czego wcześniej nie było).
Celem zmian częstotliwości niektórych kanałów było "wrzucenie" wszystkich kanałów HD porozrzucanych po różnych transponderach w jedno miejsce. Dzięki takiemu zabiegowi będzie możliwe dodanie kolejnych kanałów HD w przyszłości bez konieczności ich "upychania" na transponderach pracujących w standardzie DVB-S. Większe będą z tego korzyści, bo pojemność transpondera w DVB-S2 jest większa niż w DVB-S. Na pewno nie chodziło tutaj o poprawę jakości kanałów SD, być może po częśći kanałów HD, ale zasadniczną sprawą było zmniejszenie kosztów z tytułu dzierżawienia transpondera DVB-S na programy HD.
nie wiem jak HD , ale Tele 5 , Polonia 1 i Edusat wydaje się że lepszą jakość mają , co zrozumiałe , bo przenieśli na prawie puste tp. ,

tylko dlaczego takim słabym kanałom polepszać jakość (no może Edusat , to taki średni kanał) ?

Nie! Tele 5, Polonia 1 i Edusat mają raczej taką samą jakość jak dawniej z transpondera Cyfry. Tu się nic nie zmieniło, jedyną bolączką jest brak EPG :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że problemem może być nadawanie EPG na kanałach wielojęzykowych (Cartoon Network czy National Geographic, z którego korzystają także na Węgrzech, chociaż raczej jest to dosył, więc problemu być nie powinno), ale dlaczego brakuje go na tych "na wyłączność" (bo tak można nazwać kanały, które każda platforma sobie indywidualnie ściąga z innego satelity)? Może ktoś wie, jak można rozpoznać, z którego transpondera jest przesyłane EPG do kanałów na innym transponderze? Ciekawi mnie, dlaczego na Canal+ Sport HD z EPG nigdy nie miałem problemów, a na C+ Film HD i Nat Geo HD problem występuje nawet po przenosinach na nowy transponder - wyświetla się tylko bieżący program. U Niemców na Astrze EPG jest na tydzień do przodu, a u nas nawet nie wiadomo co będzie leciało za pół godziny.

Denerwuje mnie też nazewnictwo niektórych kanałów przez Cyfrę+, w Cyfrowym Polsacie takiego problemu nie ma, większość nazywa się tak, jak się nazywa naprawdę, a w Cyfrze+ wszystko jest pisane dużymi literami, zupełnie jakby chcieli podkreślić swoją wielkość (w n-ce podobnie).

Nie podoba mi się też brak napisów w formacie DVB na kanałach HBO (na Cyfrowym Polsacie są, na n-ce nie ma ale tam to normalne), nie wspominając już o braku ich na Canal+ Film HD (te z telegazety różnie działają, a ponadto są brzydkie).

A wracając jeszcze do kanałów FTA, czyli Tele 5, Edusat i Polonii 1, są chyba one nadal przesyłane na satelitę za pośrednictwem Cyfry+, bo inaczej co by robiły na Atlantic Birdzie. (Chociaż zastanawiam się, po co na Atlantic Birdzie dublują Edusat, skoro mają go na Intelsacie? Jeśli to problem - gdzie indziej skierowana antena - to komu w takim razie ten Intelsat?) Jeśli mam rację, z EPG nie powinno być problemu, być może to kwestia czasu. Jeśli się mylę i teraz każdy nadawca transmituje tam sygnał samodzielnie, to czy do EPG należy wykupić jakieś dodatkowe licencje i urządzenia (zupełnie jak do teletekstu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że problemem może być nadawanie EPG na kanałach wielojęzykowych (Cartoon Network czy National Geographic, z którego korzystają także na Węgrzech[...]

Cartoon Network może być dosyłem, ale EPG mogliby dać, bo żadna platforma (poza Cyfrą+ i Cyfrowym Polsatem) nie korzysta z tego kanału na tym satelicie. Na National Geographic EPG być powinno, ale jak to zwykle bywa, na transponderach "international" nie ma EPG :/ Tak nawiasem to dosył NGC odbywa się z innego satelity.

 

Może ktoś wie, jak można rozpoznać, z którego transpondera jest przesyłane EPG do kanałów na innym transponderze? Ciekawi mnie, dlaczego na Canal+ Sport HD z EPG nigdy nie miałem problemów, a na C+ Film HD i Nat Geo HD problem występuje nawet po przenosinach na nowy transponder - wyświetla się tylko bieżący program. U Niemców na Astrze EPG jest na tydzień do przodu, a u nas nawet nie wiadomo co będzie leciało za pół godziny.

Zdaje się, że z tego, z którego nadają Canal+'y w wersji SD, albo z tego, na którym są aktualnie kanały HBO. Pewnie po jakimś czasie poprawią problem z tym EPG, ale mogliby nie używać tego całego gów :censored: Media HighWay. Niemcy pod tym względem widać są bardzo do przodu...

 

Denerwuje mnie też nazewnictwo niektórych kanałów przez Cyfrę+, w Cyfrowym Polsacie takiego problemu nie ma, większość nazywa się tak, jak się nazywa naprawdę, a w Cyfrze+ wszystko jest pisane dużymi literami, zupełnie jakby chcieli podkreślić swoją wielkość (w n-ce podobnie).

Oj mnie też do denerwuje i te nazwy wyglądają strasznie nienaturalnie. Zobacz, nowsze kanały takie jak Movies24 napisali już normalnie, starsze (4fun.tv) też już jest normalne, INFO+/ C+Sport 2 też normalnie (druga część). Cyfrowy Polsat ma normalnie, tak jak być powinno, n-ka też, ale tylko na transponderach, w nBox'ach jest już inaczej...

 

Nie podoba mi się też brak napisów w formacie DVB na kanałach HBO (na Cyfrowym Polsacie są, na n-ce nie ma ale tam to normalne), nie wspominając już o braku ich na Canal+ Film HD (te z telegazety różnie działają, a ponadto są brzydkie).

Mi też brakuje cyfrowej wersji napisów i nie rozumiem dlaczego nie mogą takiej dać, ale ja jak tylko mogę to przełączam się na CP i włączam cyfrowe :D

 

A wracając jeszcze do kanałów FTA, czyli Tele 5, Edusat i Polonii 1, są chyba one nadal przesyłane na satelitę za pośrednictwem Cyfry+, bo inaczej co by robiły na Atlantic Birdzie. (Chociaż zastanawiam się, po co na Atlantic Birdzie dublują Edusat, skoro mają go na Intelsacie? [...] Jeśli mam rację, z EPG nie powinno być problemu, być może to kwestia czasu. Jeśli się mylę i teraz każdy nadawca transmituje tam sygnał samodzielnie, to czy do EPG należy wykupić jakieś dodatkowe licencje i urządzenia (zupełnie jak do teletekstu)?

Te kanały są na Atlantic Birdzie dlatego, że z tamtego satelity jest dosył na HB (to jest odpowiednik danego transpondera na HB). Edusat jest na Intelsacie już hoho albo jeszcze dłużej, to jest zdaje się dosył dla sieci kablowych. Może EPG to sprawa ceny, choć nie sądzę, może po prostu nadawca nie daje takich możliwości, patrz BBC, kolos bogaty i nie wierzę aby nie było ich stać na EPG :P

 

boss509: Mam rozumieć, że to był żart :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na moim Inverto pojawiło sie EPG na National Geo.To jest chyba to samo co przesyłane dla Philipsów bo to w MHW zdaje się jest drukowanymi literami (kiedyś takie było nie wiem czy tak jest do dzisiaj) a więc tylko na Poloni1,Tele5 i Edusat nie mam obecnie EPG.Niestety na niektórych kanałach od bardzo dawna jest tylko na obecną i nastepną pozycję (m.in Club,Reality,Kuchnia czy Animal Planet).Nie wiem kiedy mają zamiar to zmienić.

 

Co do nazw kanałów to pewnie jak wpisał je technik tak są.Co do tego jest wolna amerykanka.Niektóre kanały jednak lepiej wygladają wpisane dużą czcionką np. TVP 1.(Tvp 1 trochę dziwnie wygląda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest skrótowiec, a to piszę się dużą literą. Pełna nazwa to Telewizja Polska a skrótowiec to TVP. Skrótowiec to też PZU, ZUS, GOP, TOPR, z telewizji to np. TVS (TV Silesia), HBO (Home Box Office) i wiele wiele innych.

 

PS. To lekko nie dotyczy zmian...

 

lucius: Ty masz jakieś wtyki, możesz się czegoś dowiedzieć o nowych transponderach? Tak nie może być po tych zmianach :/ Zrobili gorzej niż było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe trp. temat rzeka :roll:

Konkretnie całe pasmo transponderów (nie wszystkich), zostanie zwolnione Cyfrze dopiero po przekierowaniu wszystkich abonentów (TPS), na Astrę... A termin ostatni jaki podała strona francuska to koniec maja! Chociaż są szanse, że jeszcze w maju uda się na któryś z tych trp wrzucić "co nieco". Ale to i tak przede wszystkim można liczyć na poprawę jakości póki co kanałów premium. Bo zaraz dojdą nowe kanały i znowu zrobi się ciasno... Konkretnie o nowych trp będziemy mogli mówić jakoś w czerwcu :wink:

Docelowo mają być dwa trp w systemie DVB-S2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Nie podoba mi się też brak napisów w formacie DVB na kanałach HBO (na Cyfrowym Polsacie są, na n-ce nie ma ale tam to normalne), [...]?

Nie bardzo wiem dlaczego uważasz że brak napisów DVB na HBO w N to normalne zjawisko skoro akurat napisy DVB na HBO są w N od początku nadawania tego kanału na tej platformie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest skrótowiec, a to piszę się dużą literą. Pełna nazwa to Telewizja Polska a skrótowiec to TVP. Skrótowiec to też PZU, ZUS, GOP, TOPR, z telewizji to np. TVS (TV Silesia), HBO (Home Box Office) i wiele wiele innych.

 

PS. To lekko nie dotyczy zmian...

 

lucius: Ty masz jakieś wtyki, możesz się czegoś dowiedzieć o nowych transponderach? Tak nie może być po tych zmianach :/ Zrobili gorzej niż było...

 

Chłopie toz napisałem że w tej kwestii jest wolna amerykanka.Popatrz na kanały na satelicie.Skrótowce mogą być pisane małą czcionką lub dużą.Swego czasu kanał RTL 2 był pisany właśnie małymi literami.Kwestia marketingu ot co.

 

Co do nowych transponderów to napisze tak nie uwierze dopóki nie zobaczę.Transpondery po TPS-ie miały byc rok temu.Druga sprawa ze TP wynajęła transpondery pod satelitarną Videostradę na HB więc widac były wolne pojemności.Nie wiadomo ile transponderów wynajęła TP ale jeśłi będą chcieli zmieścic wszystkie kanały ze swoich pakietów to 2 napewno zabrakną.Kto wie czy część kanałów nie bedzie wspolna dla obu platform.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe trp. temat rzeka :roll:

Konkretnie całe pasmo transponderów (nie wszystkich), zostanie zwolnione Cyfrze dopiero po przekierowaniu wszystkich abonentów (TPS), na Astrę... A termin ostatni jaki podała strona francuska to koniec maja! Chociaż są szanse, że jeszcze w maju uda się na któryś z tych trp wrzucić "co nieco". Ale to i tak przede wszystkim można liczyć na poprawę jakości póki co kanałów premium. Bo zaraz dojdą nowe kanały i znowu zrobi się ciasno... Konkretnie o nowych trp będziemy mogli mówić jakoś w czerwcu :wink:

Docelowo mają być dwa trp w systemie DVB-S2.

Znakiem tego można wnioskować ze cyfra jest chyba w najlepszym położeniu jeśli chodzi o wolne miejsca transponderach

ale pożyjemy zobaczymy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel,

TP na razie nie musiała wynajmować dużo trp, bowiem część kanałów na swoją platformę będzie i tak odbierać z trp Cyfry+ :smile:

 

Zgadza się ale tych kanałów :Zone Romantica, Sportklub, Boomerang, Sportklub+, Zone Europa, MTV Base, Nat Geo Wild, Fox Life, Travel Channel,Universal Channel, Universal Sci-Fi, KidsCo, BBC Entertainment, BBC Lifestyle, BBC Knowledge, Cbeebies nie ma w Cyfrze.Dwa transpondery narazie wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ale tych kanałów :Zone Romantica, Sportklub, Boomerang, Sportklub+, Zone Europa, MTV Base, Nat Geo Wild, Fox Life, Travel Channel,Universal Channel, Universal Sci-Fi, KidsCo, BBC Entertainment, BBC Lifestyle, BBC Knowledge, Cbeebies nie ma w Cyfrze.Dwa transpondery narazie wystarczą.

 

mała poprawka Fox Life jest w Cyfrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...