Skocz do zawartości

Zmiana częstotliwości kanałów tematycznych Cyfry+


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po co? Krótka odpowiedź brzmi DVB-S2

A na co Ci instalator, przecież to ten sam satelita (tzn ta sama pozycja). Rozumiem, że dokładniej można ustawić, ale takiej 60- tki to wg mnie się nie opłaca ustawiać, lepiej zatrzymać ją na pamiątkę i "założyć" nową, większą antenę i problem z głowy. W tym przypadku już instalatora wezwać można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@James_b

To co piszesz jest w zasadzie oczywiste. Zapominasz jednak że jest cała masa ludzi którzy za żadne skarby nie dotkną anteny bo sie boją że coś popsują.

 

Niestety, DVB-S2 jest bardziej wymagające i może się zdażyć że u części ludzi trzeba bedzie doregulować antenę. Dobrze pamiętam co się działo kiedy startowała N i okazywało się że N nie chce odbietrać na antenach na których Cyfra i Polsat działały OK. Mozliwe jednak że tym razem nie będzie aż tak źle. Po pierwsze N przez jakiś czas używała trefnego transondera, a po drugie ilość osób które mają HD z cyfry też chyba nie jest zbyt wielka - w listopadzie mówili o dwudziestu kilku tysiącach, teraz pewnie więcej ale i tak to jest raczej znikomy abonentów cyfry.

 

Tak czy inaczej Cyfra w tym przypadku woli dmuchać na zimne, jak ktoś wie o co w tym biega to sobie poradzi a reszta bedzie wiedziała że w razie kłopotów powinna wezwać magika do anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówmy się...

nie dmuchać na zimne a nie jest pewna zmiany na ten system DVB S2.. i to tylko tyle.. Jeśli chodzi o nastawienie na HB jeśli jest 100 na 100 to nie da się lepiej.. i nikt nie będzie kręcił. Wszystko..

Połowa niedowiarków zacznie kręcić anteną to powstaną dopiero ceregiele...

A wtedy będzie masa pytan czemu zacinja się zwykłe programy...

Ano dlatego ze nie ma dobrego sygnału.

I tak jest.

Nie jest pewna DVB S2 i tyle.. a nóż widelec będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wykazie otrzymanym od C+ mamy TS400 DVB-S2 (jakby ktoś nie rozpracował skrótu - TS to Transponder, a 400 to wartość TID transpondera 4 - 11,278 GHz, pol. V). Jeśli tak piszą, to tak będzie, czyli zmiana pewna - kanały HD zostaną przerzucone do DVB-S2. Zresztą informacje nadesłane do nas od C+ już zaczęły się sprawdzać - na tp. 92 zameldowały się Polonia 1, Tele 5 i Edusat.

 

Aczkolwiek nie ma co panikować przed faktem dokonanym. Zobaczymy jak będzie po zmianach. Póki co nie powinno się dokonywać żadnych regulacji, szczególnie jeśli nie ma się o tym pojęcia. Jeśli po zmianach zaczną się kłopoty - pozostanie wtedy ratować się albo samemu (o ile ma się wiedzę w tym temacie), albo wezwać fachowca od tego, tj. instalatora. Moim skromnym zdaniem 60cm to trochę mało jak na stabilny odbiór DVB-S2, ale nie ma co przesądzać faktów, wszystko okaże się w swoim czasie.

 

Mój kolega mawia, że na 60cm to sobie można w zimę z górki pozjeżdżać, a nie telewizję oglądać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

" Mój kolega mawia, że na 60cm to sobie można w zimę z górki pozjeżdżać, a nie telewizję oglądać "

 

Święte słowa :jupi: Moim skromnym zdaniem dystrybutorzy C+ sami teraz powinni namawiać klientów na zakup anten większych niż 60 zm nawet przy zakupie dekoderów SD :jupi: Bo jak komus sie zachce na jakiś czas przejśc na HD.... 8)

 

Pozdr

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) na tp. 92 zameldowały się Polonia 1, Tele 5 i Edusat.
Najbardziej mnie nurtuje jedna sprawa... Czy na nowej częstotliwości do wspomnianych kanałów dołączy serwis EPG? Teraz providerem tych stacji będzie "Skyplex", a nie jak dotąd Cyfra+. W moim rozumieniu wydaje się, że kanały te będą musiały same się zatroszczyć o te "dobrodziejstwo". Żadna obecnie stacja nie posiada EPG, która korzysta z uplinku Skyplex na HotBird'zie. Jednak faktem jest, że nie są to jakieś szczególnie interesujące kanały, ale może... Chociaż żeby Tele 5 miał te EPG :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele polskich kanałów nadawanych na innych transponderach niż C+, CP czy n i one nie mają EPG, więc nie wierzyłbym, że nagle pojawi się na Tele5 bądź innym kanale.

 

A ja się strasznie denerwuję, bo na tym transponderze jest full kanałów/przekazów czy czegoś (już nie pamiętam dokładnie co mi się wyszukuje), co bardzo zaśmieca mi listę :/ Po co tyle tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej poczekać.Akurat w przypadku tych trzech kanałów strata niewielka.Może akurat pojawi się EPG również w DVB.Chociaż porównując z EI (event information bo EPG to nie całkiem to samo) TVN-u to Cyfra jest daleko w tyle.Dłuższe opisy ,piktogramy wiekowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Kanały były wyszukiwane wczoraj przed północą... I miały nazwy: 4428, 4429, 4430, 4431, 4432, 13021, 13022, 130023, 5122, 5123, 5125, 5126, 5127, 5128, 5114. Owe kanały zresztą i dziś są wyszukiwane, tyle że nie w tunerach Cyfry+... Przeskanuj jeszcze raz 10719, 11278, 11488 z opcją kodowane i FTA :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nowego nie zobaczyłem na 11278 i 11488, zaś na 10719 pojawiły się jakieś kanały o nazwie np. {Empty Name} (*), albo jako noname i tutaj zapisywał się odpowiedni numerek.

 

PS. na tunerach Cyfry (oprócz Stronga) nie da się przeszukiwać transponderów 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

4428, 4429, 4430, 4431, 4432 to wyszukuje sie na 10719

13021, 13022, 130023 to dodano do 11278

5122, 5123, 5125, 5126, 5127, 5128, 5114 to wprowadzono na 11488 i ostatni kanał jest zapisywany jako FTA.

 

We wszystkich kanałach brak PIDów, może dlatego nie każdy tuner je wyszukuje. U mnie są i to mnie cieszy :P A tak serio to nie ma co robić aferty, skoro to tylko puste kanały...

 

 

PS. na tunerach Cyfry (oprócz Stronga) nie da się przeszukiwać transponderów 8)

Nie chodziło mi o przeszukanie transponderów, tylko o to że w tunerach Cyfry+ nie ma tych kanałów wprowadzonych przez techników platformy... Trochę pomyślunku :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Na 11541V pojawił się National Geographic Channel o czym zresztą napisano w zmianach na Orbicie... Jednak warto zauważyć, że do kart abonenckich nie przesłano uprawnień i kanał jest dla abonentów zakodowany... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4428, 4429, 4430, 4431, 4432 to wyszukuje sie na 10719

13021, 13022, 130023 to dodano do 11278

5122, 5123, 5125, 5126, 5127, 5128, 5114 to wprowadzono na 11488 i ostatni kanał jest zapisywany jako FTA.

 

We wszystkich kanałach brak PIDów, może dlatego nie każdy tuner je wyszukuje. U mnie są i to mnie cieszy :P A tak serio to nie ma co robić aferty, skoro to tylko puste kanały...

Te "puste kanały" mają zawartą w nazwie wartość parametrów SID. Taki sam sposób oznaczania nowych programów stosuje brytyjska platforma BSkyB na Astrze 28.2E.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Próbowałem przeszukać częstotliwość 11,278 GHz z modulacją DVB-S2/8PSK i niestety „NIC” , kompletne „ZERO”. Posiadam TF 7700 HSCI, według wskaźnika poziomu sygnału wynika, iż mam POZIOM-90 % a JAKOŚĆ-0%. W tym samym czasie na tej samej częstotliwości, lecz z modulacją DVB-S POZIOM-99% a JAKOŚĆ-86% przy padającym deszczu. Czyżby faktycznie antena była źle ustawiona?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...