Skocz do zawartości

Zmiana częstotliwości kanałów tematycznych Cyfry+


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda przez te kilka lat istnienia technika poszła do przodu i kodeki sa trochę lepsze co pozwala upakować wiekszą ilość programów to jednak liczba 10 nie powinna być przekraczana.

Nowe kodeki? Chyba masz na myśli MPEG-4, a do tego potrzeba już tuner nowszego typu. Niestety, jeszcze ich za mało na rynku, by nadawcy zdecydowali się na nadawanie tą metodą kanałów SD.

 

Miejmy nadzieję ze po uruchomieniu nowego uplinku przez Cyfrę i lekkie przetasowania na transponderach (choc ja poszedłbym znacznie dalej jeśli chodzi o niektóre kanały) spowoduje znaczną poprawę widoczną gołym okiem.

Miejmy nadzieję, że będą to mocniejsze transpondery, bo niektórzy mają problemy z odbiorem kanałów HD na 60 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe kodeki? Chyba masz na myśli MPEG-4, a do tego potrzeba już tuner nowszego typu. Niestety, jeszcze ich za mało na rynku, by nadawcy zdecydowali się na nadawanie tą metodą kanałów SD.

 

Mam na myśli ulepszone kodeki MPEG2.Procesory są coraz wydajniejsze i aktualne technologie również się ulepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej kanały HD docelowo przejdą na modulację S-2 co zwięksdzy trochę ilośc miejsca :jupi:

A masz transponder, który można przełączyć do DVB-S2? Bo ja takiego nie widzę, co eliminuje możliwość przełączenia do nowszego standardu przekazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest potwierdzenie przejscia na DVB S-2 :jupi:

 

https://satkurier.pl/news/40220/cyfr ... ndera.html

 

A coz to za potwierdzenie? Pewnie przekopiowali nasze domysle z forum :-). Zeby przelaczyc w DVB-s2 trzeba WSZYSTKIE kanaly tak nadawac co oznacza pozbycie sie WSZYTKICH kanalow SD z tego transpordera(bo ludzie nie maja odbiornikow DVB-S2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coz to za potwierdzenie? Pewnie przekopiowali nasze domysle z forum :-)

 

Owszem, ale wcześniej skontaktowaliśmy się z Cyfrą+ (jakbyśmy mieli to na żywca skopiować z forum, to byśmy to zrobili w piątek, ale w piątek nie udało się złapać nikogo z C+, żeby to potwierdził) :) Informacja jest pewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum mamy dwie osoby jakoś ściślej związane z Cyfrą i obie mówią, że kwiecień przyniesie nam jakieś niespodzianki w transponderach, więc może jednak coś będzie z nimi, jakieś nowe, całe, tylko dla Cyfry :P

 

Co do tego transpondera tp 92 to jest tam jeszcze kilka kanałów, które nie mają swoich kopii na 13E i mogą ich nie przenieść. Wiadomo to wszystko domysły i nasze marzenia... :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karol91: Pomyśl trochę! Jak na transponderze Cyfry mógłby się znaleźć kanał, który byłby tylko w Cyfrowym Polsacie? Żadna platforma by się na takie coś nie zgodziła, to byłaby głupota, ale z tymi HBO to dobry pomysł, sam nad tym kiedyś myślałem, ale doszedłem do wniosku, że oni są dziwni i będą marnowali miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl trochę! Jak na transponderze Cyfry mógłby się znaleźć kanał, który byłby tylko w Cyfrowym Polsacie?

Tak samo jak teraz na transponderze 11117 jest paczka BBC na wyłączność w CP i National Geographic HD na wyłączność w C+. Przecież pisałem już, że byłaby to korzyść obustronna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, ale zauważ, że ten transponder należy do firmy GlobCast, operator taki jak Cyfra (bo to chyba z ich inicjatywy kanał tam się znalazł) może podnająć miejsce na tym transponderze, bo jego właściciel właśnie na taką współpracę liczył. GlobeCast to nie jest platforma, tylko firma, która ma kilka transponderów wynajętych na 13E i wynajęła je w celu podnajmowania miejsca innym operatorom na ich kanały, bądź ogólnie jakimś kanałom, które nie mają pieniędzy aby wynająć cały transponder, bo cała jego pojemność nie jest im potrzebna. Jeśli ten transponder, o którym mówiliśmy (11278) przeszedłby do DVB-S2 i należałby (a wiadomo, że należy i będzie należały) do Cyfry to mowy nie ma, żeby znalazł się tam kanał dostępny tylko i wyłącznie w innej platformie.

 

No to tyle z tego OT :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...