Skocz do zawartości

Zmiana częstotliwości kanałów tematycznych Cyfry+


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PawelU1981

No to mamy wielkie zmiany... Na pierwszy rzut oka pogorszyła się jakość paczki HBO :/ Kanały HD działają świetnie na nowych parametrach... Reszta bez zarzutu... Szkoda, że jeszcze są problemy z EPG na niektórych kanałach, np: NGC, czy całej paczce HBO oraz Canal+filmHD... Dziwi mnie tylko dlaczego tak długo bawili się z przenoszeniem tych kilki kanałów. Dobrze, że w ogóle dziś skończyli :brawo::jupi:

 

Poza tym na swojej stronie podali błędne częstotliwości dla Discovery Science i Civilisation... Ma być 11117V, a nie 12558V :censored:

 

Oficjalny komunikat w sprawie zmiany parametrów technicznych :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a czy Twoj Humax obrobi DVB-S2 i MPEG4?

 

cześć,co się stało z kanałami HD brak odbioru jaka powinna być częstotliwość .posiadam tuner ,,HUMAX 2000,,jak się orientuje tą przypadłość posiada wielu przedstawicieli tego gatunku tunera pozostałe kanały sa o.k jakość b. dobra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że przy tych roszadach z parametrami zapomnieli dodać HBO HD

co do tej jakości na kanałach HD to na canal film, sport o niebo lepiej natomiast rozczarowany jestem co do NG HD - jest chyba na tym samym poziomie co było

 

ja tam nie widzę żadnego "o niebo lepiej"...jest podobnie jak było :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,co się stało z kanałami HD brak odbioru jaka powinna być częstotliwość .posiadam tuner ,,HUMAX 2000,,

Sprawdź czy masz dobrą częstotliwość wpisaną:

Częstotliwość: 11278

Polaryzacja: V (Pionowa)

SR: 27500

FEC: 2/3

 

EPG na kanałach Canal+ Film HD i National Geographic Channel HD mieli posiadacze odpowiednich tunerów sat, nie tylko Ci, którzy mają Philipsa od Cyfry, ale u wielu EPG nie było, bo po prostu nie było nadawane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przenoszenie kanałów wg mnie miało na celu tylko polepszenie jakości kanałów HD, bo w SD albo jakość nie poszła w górę, albo się pogorszyła :/

 

 

Jako skromny "kablówkowicz" :) mający kilka programów ciągniętych do stacji czołowych TVK z tp C+ chciałem zauważyć, że poprawiła się nieco jakość 4fun.tv Podniesiono rozdzielczość z 544x576 na 704x576. Zmiana jest widoczna w oprawie graficznej, bo teledyski są nadal w porównaniu z innymi stacjami muzycznymi w trochę słabszej jakości, ale chyba takie już mają :/

Druga sprawa, to NGC SD. Tu również mała poprawa z 704 na 720 (no chyba że korzystam z innego dosyłu, ale skoro zmiana nastąpiła 8 kwietnia to wnioskuję, że dosył pochodzi właśnie z C+ ).

W przypadku Nationala - niby trochę lepiej, ale zamiast rozdzielczości mogli podnieść bitrate, bo przy dynamicznych ujęciach nadal jest bardzo kiepsko. Jeszcze bardziej widać jak te literki w logo zmieniają się z bardzo wyrazistych (przy statycznych obrazach) po baaardzo zamazane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, fajnie, wyższa rozdzielczość, ale jaki dźwięk? :/ Nie dość, że 96 kbps to jeszcze mono! Tylko wersja angielska jest w lepszej jakości. Na transponderze Cyfry polski miał bitrate na poziomie 128 kbps, też mono.

Angielska wersja językowa nie dość, że jest w stereo to jeszcze bitrate jest na poziomie 192 kbps! Dla mnie to jest nie do pojęcia, żeby polska wersja była tak beznadziejna...

 

Prawdą jest, że 4fun.tv też ma wyższą rozdzielczość (taką jak kilka lat temu :P ), ale lepsza jakość nie będzie, bo ten transponder jest "zatłoczony" na maxa."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak się spodziewałem nie ma EPG na kanałach Discovery Travel. Science, Civilisation oraz Tele5, Polonia1 i Edusat, nie ma też na National Geographic. Czyli na kanałach nadawanych z transponderów poza pakietem C+.

Nie wiem jak to wygląda na terminalach dzierżawionych przez C+, ale u mnie na Technisacie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Medisatach, czy Philipsach od Cyfry EPG jest, a jak nie ma to tylko chwilowo,na pewno będzie.

Na wielu dekoderach nie ma, bo wiele sprzętów "łapie" EPG tylko jeśli jest nadawane na danym kanale, ale np. taki Ferdek 8800 czy jego młodszy braciszek 8900 potrafi odczytać EPG wtedy gdy nadawca (w tym wypadku Cyfra) nadaje je na swoich pojemnościach.

 

To tak najprościej wytłumaczone, ale też ma pewne błędy językowe, bo nie wiedziałem jak nazwać co nieco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferdek 8800 czy jego młodszy braciszek 8900 potrafi odczytać EPG wtedy gdy nadawca (w tym wypadku Cyfra) nadaje je na swoich pojemnościach.

Co nie zmienia faktu, że nawet na tych tunerach nie ma EPG na Nat Geo SD, Tele 5, Edusat i Polonii 1, a także do końca działającego na Nat Geo HD i C+ Film HD - wyświetla się tylko bieżący program, a o dziwo na C+ Sport HD jest EPG normalne (tak jak dawniej). Dwa razy też zdarzyło mi się jakimś cudem złapać EPG na TV Biznes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwia mnie ta Cyfra+. Przykład z EPG to kolejny dowód na to, że platforma ta stara się niejako "ukarać" abonentów za to, że kupili swój własny odbiornik i nie chcą korzystać ze szmelcu oferowanego na wynajem (bo dla mnie szmlecem jedst odbiornik, który nie daje nawet możliwośić swobodnej edycji głównej listy kanałów - rzezcz podstawowa)

Jak inaczej wytłumaczyć fakt, iż korzysta ona z EPG w jakimś dziwacznym standardzie Media Highway zamiast ogólnie przyjętego standaru dla DVB. Jakoś Cyfrowy Polsat i N nie mają z tym problemu.

 

A w kontekście zmian parametrów nadawania kanałów - kolejny kamyczek do ogródka C+. Nie poinformowali abonentów o częstoliwościach kanałów po zmianach. Dopiero w dniu zmian pojawił się komunikat na ich stronie.

 

I jeszcze o jakości nadawania kanałów - o ile poprawił się u mnie (TechniSat Digi Coder S2) odbiór knanalów HD (nie było żadnych problemów w związku ze zmianą z DVB S na DVB S2 8PSK), o tyle jednak na kanałach nadawanych z tarnspondera 11.488 widoczna piskeloza przy dynamicznych ujęciach (podobnie jak na HBO - czego wcześniej nie było).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...