Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, ircios napisał:

 

U mnie w SC+ pomimo tego, że mam Technicolora, nadal wisi możliwość wymiany na 4k :-D

U mnie w Strefie tak samo mimo, że miesiąc temu "wymieniłem" turbacza na 4k ADB nadal widnieje taka możliwość. Dział techniczny pisze że pracuje nad tym błędem (już 2 tygodnie 🤣).

PS.

"Wymieniłem" bo turbacza nie chcieli z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultrabox miał premierę ponad 3 lata temu. Tak długo chyba się nie produkuje takich sprzętów.  Czyli jeśli nie mają na wymianę to chyba czekają na coś nowego.

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku (off-topic). To jest wątek wyłącznie o dekoderze, którego nazwa i model figurują w jego tytule.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie po 20 latach przeszedłem  CP i tu taki zonk. W tym momencie żałuję że nie wziąłem przez neta to bym miał czas na zwrot. Współczuję osobom co wzięły najniższy pakiet. Ogólnie obraz lepszy niż w CP, lecz brak ustawnia tak listy aby można było bez problemu wrócić do swojej listy a nie do ich to lipa. 

Godzinę temu, PawelTSW napisał:

To normalne, numeracja zostaje operatora 

Nie właśnie to nie jest normalne. Bo w CP na każdym dekoderze jakie miałem, robioelm sobie swoją listę i pomijalem te kanały których nie miałem, a tylko miałem te co mnie interesowały. 

 

Z cyklu dalej narzekam: ktoś kto projektował ten układ to chyba był pijany, aby tu wejść w epg lub nagrania to ile trzeba się naciskać i szukać, i jeszcze ten głośny pilot. Masakra 🤮🤮🤮

 

Właśnie patrzyłem na dekoderze w drugim pokoju na multirum z kanałami i tam tak można ustawić bez problemu. 

Edytowane przez goofy
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, goofy napisał:

...Bo w CP na każdym dekoderze jakie miałem, robioelm sobie swoją listę i pomijalem te kanały których nie miałem, a tylko miałem te co mnie interesowały.

Tutaj jest podobnie. Na listę ulubioną wrzucasz tylko kanały z pakietu z tą różnicą, że kanały zachowują numerację z listy głównej. Używając klawiszy P+/P- nie wyjdziesz poza listę ulubioną.

 

 

3 godziny temu, goofy napisał:

......

 

Z cyklu dalej narzekam: ktoś kto projektował ten układ to chyba był pijany, aby tu wejść w epg lub nagrania to ile trzeba się naciskać i szukać...

Do EPG wchodzisz jednym kliknięciem bezpośrednim klawiszem. Tak samo jak w CP :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Pawel napisał:

Tutaj jest podobnie. Na listę ulubioną wrzucasz tylko kanały z pakietu z tą różnicą, że kanały zachowują numerację z listy głównej. Używając klawiszy P+/P- nie wyjdziesz poza listę ulubioną.

 

 

No tak, rozumiem, tylko jak jestem przykładowo na kanale 45 swojej listy i chcę przejść na kanał 1 swojej listy to wpadam na listę C+, a tak nie powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

20 godzin temu, Pawel napisał:

Tutaj jest podobnie. Na listę ulubioną wrzucasz tylko kanały z pakietu z tą różnicą, że kanały zachowują numerację z listy głównej. Używając klawiszy P+/P- nie wyjdziesz poza listę ulubioną.

 

 

Do EPG wchodzisz jednym kliknięciem bezpośrednim klawiszem. Tak samo jak w CP :D

No nie do końca ponieważ trzeba wybrać jeszcze wszystkie kanały, lub ten ich podział. Bynajmniej ja nie zauważyłem innej opcji.

 

 

Pytanko. Jak zmienić oszczędność energii? U mnie jest niedostępna zmiana. Mam podłączony dysk. Próbowałem już kilka razu, ze dwa razy ustawienia fabryczne, odłączałem dysk nadal nic, ciągle jest niedostępne a ustawione na NORLANE. Jak dobrze rozumiem ta opcja opowiada za rozruch dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca na żywioł. Miałem zostać dalej w CP, lecz chciałem jakieś zmiany. Co do oferty to jestem zadowolony, troszkę mniej kanałów bym miał w CP. Największe obawy miałem co do sprzętu, zależało mi na nagrywaniu i oglądaniu innych kanałów, szwagier powiedział, że można wile nagrywać. Tą listę kanałów to nie wiedziałem, że tak z nią jest. Dysk większy (pojemność) niż CP, obraz o wiele lepszy niż w CP. Kwestia przyzwyczajenia się do nowego układu menu, kanałów itd. Na chwilę obecną CP nie ma ciekawej oferty, a to co oferowali na infolinii to tylko zwiększenie abonamentu. Co będzie za dwa lata to zobaczymy. W CP byłem około 20 lat, więc czas nadszedł na zmiany. :)

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2021 o 10:17, gidyja napisał:

U mnie dekoder w zasadzie spisuje się idealnie poza nagrywaniem 4K, przy odtwarzaniu co kilka minut następuje takie mikroprzycięcie obrazu i po nim zaczyna rozjeżdżać się dźwięk. Pomaga zatrzymanie i ponowny start i mam kilka minut spokoju. Problem występuję tylko na Canal+ 4K, wszystkie inne nagrywa i odtwarza OK. Ktoś coś?

Zaobserwowałem podobne zacięcia obrazu w nieregularnych kilku / kilkunasto minutowych odstępach na treści 4K (Tu "Klangor") ale dźwięk jest OK. Dodam, że dzieje się to na Ultrabox by Technicolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@goofy przyzwyczaisz się.i do sprzętu i do listy kanałów. Ja mam też dekoder CP i jadę na liście operatora, bo mi szkoda czasu na zabawy w układanie listy ulubionej i uczenie się nowej numeracji. Tak naprawdę od dawna kanały wybieram po wywołaniu listy ulubionej strzałkami, a nie klawiszami numerycznymi lub bezpośrednio z EPG. Dlatego osobiście nie przywiązuję większej wagi do numeracji. Gdy było kilkanaście kanałów po polsku miało to sens. Gdy jest kilkadziesiąt, a u niektórych z pełnymi pakietami kilkaset to traci to znaczenie.

 

@andgoldi zacięcia na "Klangorze" miałem oglądając na C+ Onlinie i już myślałem, że coś mi się z netem dzieje a to chyba widać wina nadawcy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam problem z moim Ultrabox +. Posiadam nową instalację SAT w którego skład wchodzą: antena 85cm,  2x  LBN Wideband (Hotbird i Astra 19E), Multischwitch Inverto idlu-uwt110-cuo1o-32p Item: 5294. Jest to zestaw pod Unicable II więc dekoder Ultrabox + powinien bez problemu działać. Przy instalacji dekodera wybrałem opcje Unicabel przechodzę dalej na ustawienia własne i przy wyborze częstotliwościach kanałów działają tylko pierwsze 8. Instalacja pełna i działa w 100%. Lecz jeśli już chce wybrać przedział kanałów między 9-32 już nie ma takiej możliwości. Poziom i jakość sygnału 0%. Czasem na poziom wskakuje kilka procent (czasem 1%, 15%, 23%, 70%) lecz jakość nadal 0%. Nawet ustawienie kanału od 2 do 9 nie daje rezultatu ale 2-8 już działa.

 

Potrzebuje wolne kanały od 1 do 8 na inne odbiorniki i nie ma pojęcia co jest nie tak.

Edytowane przez Barti
Przeniesiono post do odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multischwitch ma ustawienia fabryczne jeśli chodzi o kanały, także sprawdzałem i częstotliwości się zgadzają. Przy zakupie musiałem tylko zaznaczyć LNB quattro czy wideband. Podczas instalacji dekodera przy wyborze kanałów 1-8 jakość ponad 85%. Leżeli ustawie już kanały z przedziału 2-9 to każdy kanał ma 0% jakości. Odznacze kanał 9 i zostaje 2-8 jakość na 85%. Jakakolwiek kombinacja kanałów np. 2,9,10,11,12,13,14,15) pokazuje 0% jakości. Wystarczy jeden kanał od 9 do 32 zaznaczony wszystko na 0%. Próbowałem kabel bezpośrednio do multischwitch’a podłączyć  i przez rozdzielacz oraz w drugie wyjście w multischwitch’u. Jestem bezradny. Musiałbym podliczyć inne urządzenie z unicable2 żeby przetestować czy inne kanały działają. Na razie nie mam takiej możliwości wiec na razie jestem bezradny. Na infolini canal plus powiedzieli ze dziwią się i normalnie powinno działać na 100%.

 

https://www.inverto.tv/multiswitch/306/unicable-ii-programmable-and-cascadable-multiswitch-with-32-user-bands-4-universalwideband-satellite-inputs-and-1-terrestrial-inputacdc-power-adapter-and-power-inserter-included

Edytowane przez Jacekwysocki1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...