Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, zbiq napisał(a):

obraz moim zdaniem taki trochę "jakby blady"

Zawsze można kolor podkręcić..

Pozatym najlepszy obraz jest nie przebarwiony, nie oszukany. Ale jak kto lubi. 

46 minut temu, lakiman napisał(a):

Korzystajav z dekodera ADB nie trzeba wchodzić w ustawienia telewizora.

Bez przesady 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, lakiman napisał(a):

Nie mam potrzeby zwiększania nasycenia kolorów w ustawieniach standardowych telewizora. A Ty dajesz taką radę osobie, która obecnie korzysta z Technicolora.

 

Korzystałem z kilku dekoderów: ICU 100 (Orange), Horizon, wcześniej Techniclor a obecnie ADB. Nigdzie poza Technicolorem nie było jak to opisał @zbiq " bladego obrazu".

 

Ja daję radę, żeby dokonać zmiany parametrów jeśli obraz komuś nie odpowiada. Po to one są. Mam pod telewizor podpięty BR Pioneera, dekoder Polsatu i Technicolora. Na każdym z wejść mam inne ustawienia, bo to są rożne sprzęty, na innych podzespołach, generujące różniący się od siebie obraz. Dla mnie to jest normalne. Jak pod wzmacniacz podłączyłem kolumny X które np. mają mało basu a po latach wymienię je na oferujące duży bas to również dokonam korekty.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lakiman napisał(a):

Nigdzie poza Technicolorem nie było jak to opisał @zbiq " bladego obrazu".

Nigdy nie miałem białego obrazu z Technicolora.  

Może kontrast masz za duży ustawiony skoro masz ustawienia standardowe i tv swieci jak żarówka.

 

3 minuty temu, Pawel napisał(a):

Na każdym z wejść mam inne ustawienia, bo to są rożne sprzęty, na innych podzespołach, generujące różniący się od siebie obraz.

Ja tak samo,  ale starsze tv tego nie posiadają. 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bladego w sensie, przy zmianie rozdzielczości na 4K, nie było "żywych kolorów". Wystarczyło przełączyć na moduł od UPC i porównać ten sam program. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne cuda dzieją się z dekoderem- wszystkie nagrania które miałem są niedostępne: widać tytuł, czas, ale nie idzie odpalić niczego bo jest czarny ekran. Myślałem ze dysk padł ale nagrywa nowe pozycje bez problemu. 
dodatkowo epg dziś nie działa na większości kanałów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie inne cuda- w EPG pojawiają się napisy brak programów dla tego kanału choćby na C+, C+Sport, czy Eleven 4K, a choćby na C+4K jest. Co ciekawe w nocy wtyczka do dekodera była wyciągnięta i EPG na chwilę się pojawiło, a po 5 minutach znowu zniknęło. Można jeszcze coś zrobić? EPG nie ma też choćby na Polsacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, utede napisał(a):


dodatkowo epg dziś nie działa na większości kanałów 

Pisałem o tym już ponad tydzień temu tu https://forum.satkurier.pl/topic/21429-epg-platformy-canal/page/4/#comment-1880905

i do dziś to samo (choć na kilku kanałach się pojawiło).

Edytowane przez sławek72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z takiego właśnie korzystam.

Co prawda ma tylko 4 kanały + 2 wyjścia fullband.

Objawy takie jak opisują.

Po ostatniej aktualizacji obraz klatkuje, a od kilku dni chodzenie po menu nagrań, kasowanie trwa "wieki".

Edytowane przez Leh71
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dr.STech napisał(a):

Czy osoby, które mają zakłócenia też korzystają z konwertera opticum z jedym unicable (8kanalow) + dwa wyjścia fullband?

Ja mam INVERTO Unicable II z jednym wyjściem (24 kanały), dokładnie taki 

https://cardsplitter.pl/lnb-unicable-ii-scr-inverto-24ul40-polsat-nc-p-4143.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakiś INVERTO Unicable II za 200 zł i też pixeloza jak malowana 🤣 Odnośnie mojego powyższego posta, od dekodera odłączyłem Internet, zrestartowałem go i od razu EPG wskoczyło na wszystkie kanały. Zastanawiam się nad trwałym odłączeniem tego dekodera od sieci, bo to tylko rodzi problemy. Z VOD i tak korzystam na komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj napisałem reklamacje na dekoder że nie działa prawidłowo po ostatniej aktualizacji. Jak nigdy przyznali że problem jest im znany i pracują nad nową aktualizacją. Daty aktualizacji nie są w stanie podać bo nie wiedzą kiedy naprawią błąd. Reklamacja uznana i w kwietniu zapłacę 50 zł mniej za abo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Dr.STech napisał(a):

Czy osoby, które mają zakłócenia też korzystają z konwertera opticum z jedym unicable (8kanalow) + dwa wyjścia fullband?

Ja mam OPTICUM ROBUST SRC 24UB 2LEGACE. Jeden unicabe (8 kanałów) + jedno wyjście fullband i też mam problemy z pikselozą i załaczeniem dekodera po dłuższym czasie niekorzystania.

Edytowane przez Michał73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...