Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy u Was też, ale ja zauważyłem że po aktualizacji do nowego softu pilot jakby gorzej działa tzn. sterowanie jednoczesnym włączaniem tv i deka oraz samo przełączanie kanałów klawiszami numerycznymi szwankuje (nie łapie za pierwszym razem, tylko za drugim lub trzecim).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2022 o 23:54, Jacek3 napisał:

U mnie wszystko działa jak powinno. Nic złego się nie dzieje.

 

Sprawdziłem dla kanałów o numerkach 29, 196, 197 i 198.

Wielkie dzięki za info. Czy dekoder w ustawieniach jest ustawiony na najwyższą rozdzielczość? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2022 o 12:20, sławek72 napisał:

Nie wiem czy u Was też, ale ja zauważyłem że po aktualizacji do nowego softu pilot jakby gorzej działa tzn. sterowanie jednoczesnym włączaniem tv i deka oraz samo przełączanie kanałów klawiszami numerycznymi szwankuje (nie łapie za pierwszym razem, tylko za drugim lub trzecim).

Też się męczę z tym pilotem. Działanie jego to porażka. Baterie nówki !

 

Poza tym. Po włączeniu dekodera do prądu i uruchomieniu, nie wyskoczył ekran aktywacyjny. Po jakichś 2 godzinach oglądania nagrań z dysku, wyskoczył ekran aktywacyjny. Przerwał oglądane nagranie. Po ponownym odtworzeniu nagrania z dysku okazało się, że nagranie ruszyło od początku, a nie od czasu zakończenia oglądania. Dobrze, że wiedziałem mniej więcej gdzie skończyłem oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary błąd jeszcze ze starego softu i dekodera Turbobox. Często po wejściu w nagrania widziałem ten komunikat o nienagraniu części materiału z powodu utraty sygnału. Natomiast był to tylko komunikat, bo nagrania były zarejestrowane popranie i w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2022 o 13:25, Ozzy666 napisał:

@sławek72

Też to zauważyłem ale być może to wina dwuletnich baterii.

Z tymi bateriami to chyba racja, wymieniłem i jest dobrze, przy okazji sprawdziłem miernikiem obydwie stare miały 2,78V, wychodzi na to że pilot jest bardzo czuły na spadek napięcia, inaczej niż pilot z turbacza w którego ładowałem paluszkowe akumulatorki o napięciu 1,3V i śmigał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bogdan_mr01 napisał:

Czy w nowym sofcie jest możliwość nagrywania (zaprogramowania nagrania) według czasu?

Było o tym pisane. Na chwilę obecną nie można.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2022 o 14:05, Robert22 napisał:

Witam

Po aktualizacji nie mogę zmieniać kanałow bez wywołania wcześniej "menu ekranowego", To samo przy przewijaniu nagrań (muszę wcześniej wywołać to menu).

Wszyscy tak mają ? Da się to wyłączyć ?

pozdrawiam

 

Po dłuższym odłączeniu dekodera od zasilania problem zniknął - można już zmieniać kanały klawiszami funkcyjnymi i przesuwać nagrania. Czyżby była jakaś mała aktualizacja  ? Cieszę się bo to była największa wada jak dla mnie nowego oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spóka Canal+ zupełnie nie poczuwa się do odpowiedzialności za bubel w postaci nowego oprogramowania do dekoderów 4K Ultrabox+ i załatwia wszystkie reklamacje odmownie.

Ciekawe podejście, kiedy odpowiedzi na reklamacje przychodzą zupełnie nie na temat, a w ich treści można wyczytać jedynie jakie to wspaniałe jest to nowe oprogramowanie, że w zasadzie to powinniśmy być wdzięczni spółce Canal+ za bałagan, jakiego narobiła w tych dekoderach.

Jak dla mnie to dosyć szokująca postawa (!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej główne problemy po aktualizacji:


1. chaos w menu, nieczytelne informacje (zbyt małe literki, wyśrodkowanie tekstów jak dla dzieci); pod klawiszem info w starym sofcie można się było przede wszystkim dowiedzieć kto wyreżyserował film, kiedy film powstał i jaka jest jego obsada; teraz jest tylko streszczenie jego fabuły; bardzo to infantylne,
2. brak możliwości odtwarzania w zwolnionym tempie (bardzo przydatne przy transmisjach sportowych),
3. brak możliwości zrobienia stopklatki (aby czemuś się przyglądnąć lub zrobić czemuś fotkę) bez zaśmiecających ją elementów graficznych,
4. brak możliwości robienia nagrań wg czasu: chodzi o możliwość nagrywania fragmentów audycji, lub w ogóle nagrywania programów z kanałów mających problem z EPG,
5. brak możliwości zlecenia nagrywania seriali (audycji cyklicznych),
6. brak funkcji "znajdź podobne", która umożliwiała szybkie znalezienie ponownej emisji programu lub jego kolejnego odcinka i zlecenia jego nagrania,
7. brak możliwości nadawania nagraniom własnych nazw,
8. nieczytelny ekran nagrań własnych, brak sensownego sposobu ich sortowania,
9. kasowanie się bufora timeshiftingu gdy wejdzie się do listy nagrań (np. po to by zrobić miejsce na nagranie) i choć na moment uruchomi jakieś nagranie,
10. możliwość utworzenia tylko jednej listy ulubionych; a co z preferencjami innych domowników?
11. bardzo mała liczba kanałów obsługujących Replay TV; z kanałów o numerach od 1 do 21 tylko dwa (TVN24 i C+) obsługują tę funkcję,
12. brak możliwości w Replay TV odtwarzania audycji jedna za drugą; funkcja ta jest dostępna w Live TV w serwisie C+ Online; jest bardzo przydatna przy oglądaniu kanałów informacyjnych,
13. brak możliwości zgrania na dysk audycji, która jest jeszcze dostępna w Replay TV; 8 godzin to bardzo krótki czas na oglądniecie czegoś; nie ma tej funkcji też w UPC Replay TV, ale UPC udostępnia audycje przez 7 dni, a nie tylko 8 godzin,
14. klawisze PLAY i PAUZA działają identycznie; jeden z nich się marnuje,
15. oglądając jakąś audycję z opóźnieniem (z bufora timeshiftingu) nie ma jak sprawdzić jakie mamy opóźnienie w stosunku do programu live.

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też dodać, że trzeba paradoksalnie dokonać niemożliwego, to jest utworzyć dwie listy kanałów ulubionych, jedną kiedy dekoder nie jest połączony z siecią internet i drugą, kiedy jest podłączony, ponieważ dla dekodera są to na tyle odmienne stany, że loguje się bez listy ulubionych.

Pierwszy raz spotykam się z takim działaniem firmware, bo wygląda to tak, jak logowanie na konto innego użytkownika w systemach operacyjnych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zrezygnować z dekodera. Kupić własny sprzęt z odpowiednim oprogramowaniem i się cieszyć wolnością. Śmieszą mnie teksty z listą ulubioną bo jest jedna a inni domownicy to co. Widocznie w szkole ciężko było zapamiętać cyferki.

To jest sprzęt operatora i może robić sobie z nim co chce. Ważne aby odbierał kanały za które człowiek płaci. 

Tak oni o tym myślą, taki dali dekoder i tak robią. Odbiór jest zagwarantowany.

Można też zrezygnować i iść tam gdzie lepiej  

Edytowane przez ircios
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...