Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Premier tyle co na lekarstwo.

Od czasu do czasu zdarzają się hity jak np " 1917".

Kanał głównie pokazuje dokumenty, seriale i przede wszystkim sport.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytanie z innej beczki. Uruchamiając film z Netflix z dekodera, który jest nadawany w Dolby Vision, czy TV to wyczuwa? Jak uruchamiam Film z Netflix, ale z apki, którą mam zainstalowaną w  TV pokazuje mi, że odtwarza w Dolby Vision, ale jak ten sam film odpalam poprzez Netflixa ale z dekodera to DV nie działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2022 o 15:37, cidik napisał:
W dniu 12.01.2022 o 15:28, Jacek3 napisał:
Ze zdjęć wychodzi
18 (nie 19, bo linia z nuta.tv jest zdublowana) x 4 - 1 = 71

masz racje 71. Policzyłem jeden "rząd" dwa razy

 

Miałeś chwilę, aby sprawdzić czy w nowym oprogramowaniu dodali jakieś skróty klawiszowe?
Chodzi o funkcje wywoływane przez naciśnięcie przycisku PILOT/INFO i nie puszczając go naciśnięcie którejś z cyfr od 1 do 9.

Jeśli dodali coś poza funkcjami wywoływanymi cyframi 1, 3, 4, to napisz co.

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Krzysiek11:) napisał:

Według numerów seryjnych.

 

Które konkretnie cyferki numeru seryjnego decydują o kolejności wysyłki?


Tu jest numer mojego dekodera (3 z cyfr zastąpiłem iksami):

JADA1C11832xxx0F0

Pytanie do tych co dostali już nowy soft:
jakie cyferki (poza tymi trzema zakrytymi) mają Wasze dekodery?
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andy500 Problem w nowym oprogramowaniu z cyklicznie mrugającą diodą na czerwono podczas włączonego dekodera jest znany dla CANAL+, bo widnieje nawet informacja o tym problemie na stronie internetowej CANAL+.

Linki:

https://pl.canalplus.com/pomoc/nowe-oprogramowanie-dekodera

https://pl.canalplus.com/pomoc/mrugajaca-dioda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wieki nie pisałem na forum (10 lat ?) problem dotyczy nagrywania ,co jakiś czas twardziel traci swą funkcjonalność ,tzn. nie można ani nagrywać, ani odtwarzać.

Biblioteka jest zachowana i nie ginie. Wyczaiłem ,że pomaga odpięcie kabelka eSATA na kilka godzin, powtarza się to kilka razy dziennie. Podejrzewam ,że może to być 

wina przegrzewania się twardego dysku ,który praktycznie nie ma jak się chłodzić ,a pracuje non stop. W punkcie nie słyszeli o takiej przypadłości. Proponują wymianę,

ale mam  zbiór bardzo fajnych nagrań których nie chciałbym stracić. Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Andy500 napisał:

Witam

 

Po aktualizacji mam mały problem  po włączeniu włącznik cały czas miga na przemian czerwony-biały po restarcie jest ok ,ale po czasie znowu zaczyna migać

 

Pozdro

 

Powinni to oczywiście naprawić, ale problem to raczej niewielki.

 

Sama dioda w tym modelu to jakaś pomyłka. W pierwszy wieczór po wymianie turboboxa na ultraboxa zalepiłem ją czarna taśmą i jak dla mnie może sobie mrugać - przez taśmę nic nie widać.

 

Ta doda nie niesie żadnej istotnej informacji, a w nocy świeci tak jasno, że przeszkadza.

 

Nie niesie istotnych informacji, bo zmienia kolor z białego na czerwony (lub odwrotnie) gdy tylko naciśnie się przycisk ON/OFF pilota.

 

Dla osób, które mają dekoder ustawiany na NORMALNE oszczędzanie energii dekoder włączony czy wyłączony pobiera zawsze między 16 a 17W.
Tak naprawdę nie ma więc żadnego powodu, aby go wyłączać, poza zmienianiem sobie koloru świecenia diody.

 

Dla osób, które bardzo dbają o oszczędność energii i mają dekoder ustawiony na MAKSYMALNE oszczędzanie energii zmiana koloru diody też niekoniecznie coś znaczy, gdyż dekoder w tych ustawieniach też bardzo często po zgaszeniu dalej pobiera 16W. Dzieje się tak prawdopodobnie gdy coś tam ma sobie ściągnąć lub gdy nastawione jest jakieś nagranie w przyszłości.  

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2022 o 22:08, stanlley napisał:

Witam, wieki nie pisałem na forum (10 lat ?) problem dotyczy nagrywania ,co jakiś czas twardziel traci swą funkcjonalność ,tzn. nie można ani nagrywać, ani odtwarzać.

Biblioteka jest zachowana i nie ginie. Wyczaiłem ,że pomaga odpięcie kabelka eSATA na kilka godzin, powtarza się to kilka razy dziennie. Podejrzewam ,że może to być 

wina przegrzewania się twardego dysku ,który praktycznie nie ma jak się chłodzić ,a pracuje non stop. W punkcie nie słyszeli o takiej przypadłości. Proponują wymianę,

ale mam  zbiór bardzo fajnych nagrań których nie chciałbym stracić. Ma ktoś jakiś pomysł?

Kupiłem 1TB SSD ADATA 800, mam go kilka miesięcy, podłączony zewnętrznym przewodem eSATA do Ultraboxa 4k. Funkcjonalność taka sama, cichutko ( dysk półprzewodnikowy ) i nic złego się nie dzieje. Zakup w ramach testów. Jak w ciągu 24 miesięcy padnie to gwarancja. Koszt 437 w promocji. Aktualnie ok. 505-530 zł zależnie od miejsca zakupu. Ja kupiłem poprzez Empik. Dysk leży obok dekodera, jest lekko ciepły. Funkcjonalność identyczna, jak HDD ( nagrywanie x 3 i czwarty program z przesunięciem ). VOD działa identycznie.

 

Edytowane przez Grzegorz Zabłocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że zaletą SSD jest całkowita cisza. Ale dysk jaki mam w wynajmie za 0 zł/miesiąc (taką ofertę  wynegocjowałem) do Ultraboxa jest tak cichy, że gdy telewizor jest włączony, to go w ogóle nie słychać.

 

Co więc miałoby uzasadniać wydanie tych 500 zł?
 

W pytaniu stanlley'a chodziło głównie o to, by nie pozbywać się swoich nagrań. Niestety własny dysk tego nie zapewnia, bo dekoder go szyfruje, tak aby można go było używać tylko z tym dekoderem, którym został sformatowany.  Wymieniając lub oddając dekoder tracisz dostęp do nagrań na swoim dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po połajankowym wpisie Iriciosa z taką pewną nieśmiałością się odzywam w sprawie nieszczęsnego dysku, dobry wydaje się pomysł z podłączeniem poprzez

kabel eSATA i umieszczenie go poza dekoderem. Nawet chciałem to zrobić i zakupiłem kabel, ale okazało się że ma obie końcówki męskie, a powinien mieć

raczej męską i żeńską. Takiego jednak nigdzie nie namierzyłem i nadal zmagam się z problemem. Może ktoś podpowie gdzie zdobyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...