Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też takie cos na ułamek sekundy wyskakuje. Mam instalacje unicabel wic to chyba nie ma różnicy.

Napisałem wczoraj do nich odnośnie tego niedziałającego HDR to mi wykład na temat funkcji tv oraz kabli HDMI zrobili, odpisałem że wszytko mam dobrane właściwie, ciekawe czy się tym zainteresują bo wkurza mnie jak mecz na c+4k wygląda kolorami gorzej niż n HD (jedynie lepsza jest rozdzielczość co powinno być oczywiste)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mikoko napisał:

Czy u was tez czasem się tak dzieje jak i mnie? Jak poskacze po kanałach to wyskakuje komunikat „Aktywacja 60” dla pełnej aktywacji przełącz na kanał 11” coś w ten design. Po chwili kanał wskakuje i jest ok. Nie często ale mi się to zdarza. U was tez takie cuda się dzieją? Instalacja w ściśnie 2 kable włączyłem disequ LBN na obu 1. Zle ?
Chyba ze mi dekoder ciągnie jeszcze VOD z satelity. Wczoraj wzięty nowy


Pewnie jeszcze zaciąga ale to akurat nie na związku z tym problemem..... wczoraj  przesiadłem się na unicable i też mi rano coś wyskoczyło ale nie zdążyłem przeczytać natomiast o "aktywacja 60" jest  już osobny wątek ewidentnie wygląda na jakiś błąd w oprogramowaniu.....

Dla pokoleń z własnego doświadczenia jeśli macie zwykły konwerter i dobry internet przesiadanie się na unicable nie ma sensu oglądacie jedno a nagrywacie to czego nie ma w NC+ go TV ja się przesiadłem licząc na lepszą jakość sygnału i szybszą zmianę kanałów lepsza jakość jest ale tu wystarczy kupić dobry zwykły konwerter. natomiast różnicy w szybkości przełączania kanałów nie zauważyłem oczywiście mowa o instalacji dwukablowej legacy vs unicable.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Arek_ mógłbyś mnie nakierować na ten wątek z [Aktywacja 60] ?
A wiec panowie trochę narzekałem na jakość obrazu i ostrość w dekoderze ADB. Testuje drugi dzień. Podpięty był kabel HDMI 2.0.b zabawy w Sony xg9505 ostrością i rozdzielczości. Podkręcenie tych wartości powodowały artefakty na gębach. Myśle sobie moduł był lepszy i tyle. Ale mnie naszło podmienić z soudbara kabel HDMI 2.1 z eARC 8K. I szok podkręcałem ostrość na 80 i rozdzielczość na 80 i to jest teraz to. Żadne artefakty się nie pojawiają. C+4K teraz wyglada na wypasie z podkręconą teraz ostrością i rozdzielczością. Kabel tani nie był coś koło 35 € ale teraz wiem ze było warto. Do soudbara eARC podpiąłem ten 2.0b i atmos dalej jest.
Wnioskuje ze ten dekoder wymaga naprawdę podrządnego kabla HDMI bo byłem lekko podłamany po przesiadce z modułu CI+
Testuje dalej a obraz ? Uuulala mam teraz jakość obrazu z modułu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników tego dekodera - czy wasz Utrabox bardzo się nagrzewa?

U mnie póki co działa w konfiguracji 1080p z podłączonym dyskiem i w zasadzie spód dekodera i cały dysk są gorące. Grzeje się dekoder, a dysk od niego. Praktycznie ciężko dotknąć, czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie od kilku dni użytkuję dekoder ultabox. Mam instalację unicable, konwerter opticum obsługujący 4 częstotliwości. Jak sądzicie do nagrywania 3 programów i oglądania 4 dowolnego kanału tv wystarczą cztery częstotliwości, czy lepiej kupić taki sam konwerter tylko że obsługujący 8 częstotliwości? Może mi ktoś coś doradzić :D Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lg601 napisał:

To dużo ☹️Myślałem że jest coś nie tak. 

Jak nie masz multiroom możesz włączyć opcję oszczędzania energii. Skutkuje to dłuższym startem ale dekoder pobiera mniej prądu.

 

@floro wystarczą 4 częstotliwości. Osobiście nabyłem 8 kanałowy bo była dobra cena i myślałem trochę przyszłościowo. Ale dzisiaj pewnie tez nabyłbym czwóreczkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Pawel napisał:

Jak nie masz multiroom możesz włączyć opcję oszczędzania energii. Skutkuje to dłuższym startem ale dekoder pobiera mniej prądu.

 

@floro wystarczą 4 częstotliwości. Osobiście nabyłem 8 kanałowy bo była dobra cena i myślałem trochę przyszłościowo. Ale dzisiaj pewnie tez nabyłbym czwóreczkę ;)

Nie mam Zmieniłem i to samo. Stary wifibox brał na czuwaniu niecałe 3 wat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne. Jakie masz opcje wyboru w trybie oszczędzania energii ?

12 minut temu, floro napisał:

jeden program z danego transpondera, drugi z innego, trzeci z innego i czwarty oglądany z innego transpondera, przy czterech częstotliwościach nie ma konfliktu?

A dlaczego miałby być ?Cztery tunery mają dostęp do czterech częstotliwości konwertera.Wszystko działa niezależnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Pawel napisał:

To dziwne. Jakie masz opcje wyboru w trybie oszczędzania energii ?

A dlaczego miałby być ?Cztery tunery mają dostęp do czterech częstotliwości konwertera.Wszystko działa niezależnie.

Normalna i Maksimalna W starym obniżenie prądu czuwania było możliwe przy wyłączeniu szybkiego startu Tu tego nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę tego zweryfikować bo mam multiroom. Ale z tego co piszą na stronie powinien ten tryb działać. Chyba, że pobiera VOD lub ma zaplanowane nagrania. Możesz zrobić test i porównać z odpiętym dyskiem.

 

https://pl.canalplus.com/pomoc/dekoder-uruchamia-sie-bardzo-dlugo

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację sprawdziłem i wszystko nagrywa się dobrze i można dowolny program oglądać. Tylko nie rozumiem po co są dodatkowe częstotliwości od 5 do 8??
Szybkie przełączanie kanałów (fast zapping, 2 w górę i 1 w dół) + pobieranie kolekcji VOD i innych na dysk dekodera. No i masz 8 kanałów - tylko weź i to wszystko wykorzystaj w jednym momencie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2020 o 10:59, mikoko napisał:

_Arek_ mógłbyś mnie nakierować na ten wątek z [Aktywacja 60] ?
A wiec panowie trochę narzekałem na jakość obrazu i ostrość w dekoderze ADB. Testuje drugi dzień. Podpięty był kabel HDMI 2.0.b zabawy w Sony xg9505 ostrością i rozdzielczości. Podkręcenie tych wartości powodowały artefakty na gębach. Myśle sobie moduł był lepszy i tyle. Ale mnie naszło podmienić z soudbara kabel HDMI 2.1 z eARC 8K. I szok podkręcałem ostrość na 80 i rozdzielczość na 80 i to jest teraz to. Żadne artefakty się nie pojawiają. C+4K teraz wyglada na wypasie z podkręconą teraz ostrością i rozdzielczością. Kabel tani nie był coś koło 35 € ale teraz wiem ze było warto. Do soudbara eARC podpiąłem ten 2.0b i atmos dalej jest.
Wnioskuje ze ten dekoder wymaga naprawdę podrządnego kabla HDMI bo byłem lekko podłamany po przesiadce z modułu CI+
Testuje dalej a obraz ? Uuulala emoji3.pngemoji106.png mam teraz jakość obrazu z modułu

 

Problem z HDR  (ciemny obraz) też się naprawił? Może u mnie to też kabel, ja mam 2.0 hdmi z max 18mbs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...