Skocz do zawartości
  • 0

Jaką antenę satelitarną?


Darek z Ozimka
 Udostępnij

Pytanie

Witam. Mam taki problem, otóż od jakiegoś czasu zacząłem się zastanawiać nad własną anteną satelitarną bo obecnie jestem podłączony do czaszy po Wizji TV, jaka firma będzie najlepsza i jaki rozmiar czaszy wybrać?

Edytowane przez Darek z Ozimka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Odpowiem. Odwrotność ceny do jakości. Po pierwsze za drogo jak na taką antenę, a po drugie zbyt słaby sygnał na tym uzyskasz. O kanałach HD to zapomnij, no chyba że masz dobrą cierpliwość i mocne nerwy jak zacznie kropić deszczyk lub będzie mżawka. Wtedy zacznie się pikseloza. Kanały z paczki typu TVN potrzebują silnego sygnału i bardzo precyzyjnego ustawienia czaszy już przy minimum 60'.Tym bardziej, że operatorzy udostępniają w Polsce do poprawnego odbioru anteny 80-90 cm,a to już o czymś świadczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Darek z Ozimka

Antena, do której dałeś link powyżej, jest anteną o średnicy 45 cm. Absolutnie za mała! :shock:

Ja ze swej strony polecam antenę, do której link podał wyżej @K63. :)

@ARTIPAPK akurat tutaj bajki opowiada. :crazy: Ja sam mam właśnie tę antenę już od wielu lat i nie mam nic z tych rzeczy, o której on wyżej pisze. Nawet przy dość mocnym deszczu odbiór wszystkich kanałów mam niezakłócony. Mówię tutaj głównie o kanałach HD, bo kanałów SD praktycznie nie oglądam. Oczywiście, gdy nadejdzie burza i bardzo ulewny deszcz, wręcz "ściana" deszczu to wówczas sygnał zaniknie. Ale to jest normalne. Przy takiej ulewie to nawet antena 3-metrowa nic nie pomoże. Ważne też, aby antena była ustawiona poprawnie i precyzyjnie.

Do odbioru kanałów z satelitów Hot Bird antena o średnicy 80 cm jest optymalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Martinos
Akurat tą od PC+ ustawiałem teściom, bez miernika tylko na wskazania dekodera. Muszę przyznać że lepsze wyniki osiągnąłem niż na mojej 90tce, może dlatego że mam monoblocka a oni twina. Przechodząc do sedna to jest dobra antena, szczególnie gdy się ją dostaje za 1 zł ? jednak ten plastik mnie odstrasza. Gdybym miał na nią wydać ~80 zł to wolał bym trochę dołożyć i kupić też 80tkę ale już z mocowaniem metalowym.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -5

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...