Jump to content
  • 0
Darek z Ozimka

Jaką antenę satelitarną?

Question

Witam. Mam taki problem, otóż od jakiegoś czasu zacząłem się zastanawiać nad własną anteną satelitarną bo obecnie jestem podłączony do czaszy po Wizji TV, jaka firma będzie najlepsza i jaki rozmiar czaszy wybrać?

Edited by Darek z Ozimka

Recommended Posts

• 0

Zależy na jakiej pozycji lub pozycjach Ci zależy. Jeżeli tylko hotbird 13°E pod nasze platformy to wystarczy 90 np. CORAB. Jeżeli inne też pozycję to lepiej coś większego np 100 Triaxa pod multifeed. Tylko mocowanie talerza do uchwytu, który jest przykrecony do rury tylko metal. Żaden plastik.

Witam. Mam taki problem, otóż od jakiegoś czasu zacząłem się zastanawiać nad własną anteną satelitarną bo obecnie jestem podłączony do czaszy po Wizji TV, jaka firma będzie najlepsza i jaki rozmiar czaszy wybrać?

• 0
2 minuty temu, piotr77sat napisał:

Zależy na jakiej pozycji lub pozycjach Ci zależy. Jeżeli tylko hotbird 13°E pod nasze platformy to wystarczy 90 np. CORAB. Jeżeli inne też pozycję to lepiej coś większego np 100 Triaxa pod multifeed. Tylko mocowanie talerza do uchwytu, który jest przykrecony do rury tylko metal. Żaden plastik.

Zależy mi tylko na satelicie hotbird

PS: Mocowanie do talerza z plastiku jest złe?

• 0

Tak to po wizji się nie nadaje. Wymień na metalowe. Długość dobierz sobie sam.

uchwyt-do-anteny-satelitarnej-naziemnej-

• 0

Twoja decyzja ale nie ograniczał bym się tylko do Hotbirda szczególnie że Astra jest na wyciągnięcie ręki. Zawsze można tam zajrzeć i zerknąć co tam się kryje. Jeśli choć trochę interesujesz się tematyką satelitarną to taki odbiór dwóch satelit może zapoczątkuje że będziesz szukał dalszych pozycji orbitalnych. Ps. by odbierać Astrę nie musisz mieć skomplikowanej instalacji, wystarczy antena 80 cm + monoblock.

Edited by Ozzy666

• 0

Skoro obrotnica to antena najlepiej 120 laminasa epoksyd a nie badziewie 90.A najlepiej siłownik do takiej anteny.

• Upvote 1

• 0
W dniu 10.09.2019 o 18:36, tweed77 napisał:

Taka:

j9qxh5udq5z2xrrexl5n.jpg

1 minutę temu, wlodek12 napisał:

Boski widok!! Ch

cę to mieć!!

Edited by wlodek12
Zachwycony jestem!

• 0

Mi się skojarzyło od razu z reklamą sklepu:-D. Co ty chcesz na tym odbierać ? Pierwszy lepszy deszcz czy śnieg i po odbiorze. Szukaj coś od 80 cm wzwyż.

• Thanks 1
  • Confused 1

• 0
23 godziny temu, wlodek12 napisał:

Boski widok!! Ch

cę to mieć!!

Jest nawet w naszych sklepach.Na zdjęciu ma widzę kombinowaną  szynę ogólnie  ta antenka ogarnie zakres np 42E-5W niektóre pozycje z jednego konwertera gdy są blisko siebie.

• Like 1

• 0
19 godzin temu, Darek z Ozimka napisał:

Co powiedzie na to?

Po pierwsze - jej zysk jest zbliżony do offsetowej 60-ki.

Po drugie - za tę kwotę kupisz dwie dobrej jakości 90-ki i jeszcze Ci trochę zostanie.

Antena dobra do odbioru Astry i np. przemieszczających się po Europie zawodowych kierowców.

• 0
W dniu 20.09.2019 o 14:22, roberttosat napisał:

Do kosza. U nas się nie sprawdzi na 13.

Wnioskuję, że nie masz jej, ponadto nie widziałeś u innych! Będę poszukiwał tych, którzy zainstalowali taką ant, i wówczas się wypowiem!!

Edited by wlodek12
Chcę usunąć swój tekst!

• 0
6 minut temu, wlodek12 napisał:

Wnioskuję, że nie masz jej, ponadto nie widziałeś u innych! Będę poszukiwał tych, którzy zainstalowali taką ant, i wówczas się wypowiem!!

Odnosił się do tej anteny https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/czasza-technisat-digidish-45-bezowy-z-mocowaniem-az-el-i-konwerterem-universal-v-h-lnb?cd=714223394&ad=45696584548&kd=&gclid=Cj0KCQjwzozsBRCNARIsAEM9kBNth3GW2ONjT4xiVO9hyayRKULOQt_gvr1GRFRmpnGl6Fm5qgLM2OcaAuyQEALw_wcB&gclsrc=aw.ds    a nie do t-90.

• 0

Dzisiaj mój ojciec wyjaśnił mi pewną zagadkę która kryje się w domu. Otóż mamy w domu zamontowany DISEqC, ta instalacja odbiera z jednej anteny czy jak?

• 0

Zamiast anteny 45cm za 260zł która ewentualnie na Astrę 19,2E wystarczy kupiłbym antenę z Polsatu (ok.70cm) jeżeli chcesz "małą".

Masz ok.200zł w kieszeni. Najlepiej to kup minimum 80cm i po problemie.

• 0
W dniu 30.09.2019 o 17:58, czerstwy napisał:

Masz rację, przepraszam Cię bardzo. W pośpiechu przeleciałem teksty niedokładnie je czytając, będąc zafascynowany owym kolosem! Włod.

• 0
19 godzin temu, wlodek12 napisał:

Masz rację, przepraszam Cię bardzo. W pośpiechu przeleciałem teksty niedokładnie je czytając, będąc zafascynowany owym kolosem! Włod.

Też mnie interesowała ta antena ale obawiałem się montażu jak i jego ceny.

• Like 1