Skocz do zawartości

Prasa telewizyjna... dawniej


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Kirk: Mnie ze skanów interesuje tylko Gazeta Telewizyjna. Reszta... zależy od Ciebie. Nie mam dużych wymagań, jak kiedyś ( :P ), a ostatnio strasznie polubiłem Gazetę Telewizyjną. Z jakich lat masz Gazetę Telewizyjną? Masz może jakiś numer "Nowego Dnia" - czyli dodatku TV do niego (czy jak to się nazywało)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam za post pod postem, ale chciałbym się spytać o jedną rzecz: Pamięta ktoś może listing, kiedy w wersji Super Express TV z 2007 roku na 3 stronie listingu w miejscu TVP Polonia, Polsat 2, TVN 24 i TVP Info pojawiły się kanały filmowe, i wcześniej wymienione 4 kanały chyba przeszły na 5 stronę listingu? Ta zmiana była chyba w 2009 roku, a w Super Express listing z tego okresu pamiętam jak przez mgłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kirk: Mnie ze skanów interesuje tylko Gazeta Telewizyjna. Reszta... zależy od Ciebie. Nie mam dużych wymagań, jak kiedyś ( :P ), a ostatnio strasznie polubiłem Gazetę Telewizyjną. Z jakich lat masz Gazetę Telewizyjną? Masz może jakiś numer "Nowego Dnia" - czyli dodatku TV do niego (czy jak to się nazywało)?

Dodatek do Nowego Dnia nazywał się Nowy Dzień TV. Miałem kiedyś tą gazetę ale niestety poszła w piec lub na makulaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kirk: Mnie ze skanów interesuje tylko Gazeta Telewizyjna. Reszta... zależy od Ciebie. Nie mam dużych wymagań, jak kiedyś ( :P ), a ostatnio strasznie polubiłem Gazetę Telewizyjną. Z jakich lat masz Gazetę Telewizyjną? Masz może jakiś numer "Nowego Dnia" - czyli dodatku TV do niego (czy jak to się nazywało)?

Okazało się, że skanów z Telewizyjnej nie robiłem wtedy, jak wrzucałem regularnie, czyli w 2015 roku, ale zrobiłem dzisiaj, bo mam pod ręką jeden numer z 2003 roku.

 

Okładka:

dg86zgnemflp_t.jpg

 

Listing:

pizz5qnf9lgb_t.jpg

txwqnjnac4g8_t.jpg

0qz1xi5w949y_t.jpg

06krnbrowxwi_t.jpg

5lw60vldml2g_t.jpg

muha1xvxm62c_t.jpg

 

Na 3 stronie listingu jest urwany "Alfabet filmowy", postanowiłem że nie będę całości tej rubryki wrzucać. Ogólnie to gdzieś na strychu mam kilka numerów sprzed mniej więcej 10 lat, a w jednej szafce nawet się zachował egzemplarz z 1998 roku, może kiedyś ten numer zeskanuję, choć z nim będzie więcej roboty, bo to format gazetowy jeszcze.

A co do "Nowego Dnia" - dodatku telewizyjnego do tej gazety nie mam, samą gazetę mam, bodajże 2 numery są w kolekcji, z tego co mi w głowie świta, to potem oprawę graficzną z tego dodatku wykorzystano właśnie przy Telewizyjnej, co swoją drogą dziwne nie jest bo obydwie gazety pochodzą od tego samego wydawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika z tego dodatku kojarzy mi się ze zdjęciem z Gazety Telewizyjnej z 2001 roku, której zdjęcie (chyba z wydania codziennego) wrzucił kiedyś tam @Kuba2015. Pamiętasz może jak się mniej więcej zmieniał listing i grafika w GT na przestrzeni lat - tak mniej więcej do 2005 roku? Od tego momentu już mniej więcej kojarzę "jak to szło" :P (ale nie pamiętam okresu z lat 2008-9, a z 2010 - coś mi świta w głowie). Masz jeszcze może jakieś inne, archiwalne dodatki do zwykłych gazet, np. "Super Express TV" sprzed dajmy 10 lat?

Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta grafika, jaką wrzuciłem, z 2003, to toczka w toczkę przeniesienie grafiki z czasów, gdy Telewizyjna miała format gazetowy, i tak samo prezentowano program w wydaniach codziennych. Mniej więcej w 2004-05 belki trochę zmieniły swój wygląd. Natomiast jeśli chodzi o to, co było wcześniej, to na pewno w 1998 roku na pierwszej stronie listingu dawano Jedynkę, Dwójkę, Polsat, TVN i TV Polonię, a w drugim był Canal+, RTL7, Nasza TV oraz dwa ośrodki regionalne - Warszawa i Łódź bodajże. Przy czym to też pewnie w zależności od mutacji się zmieniało. Potem dalsze strony zawierały stacje zagraniczne, niektóre pozostałe ośrodki oraz stacje lokalne (np. Porion). W zależności od tego, czy były na danej stronie reklamy,lub omówienia programów, to te stacje zajmowały od 1 do 3 stron. Osobno drukowano bodajże na 45 stronie trochę informacji o audycjach Polskiego Radia i rozgłośni komercyjnych. Jak zrobię skany to będzie to wtedy lepiej widać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to czekam. Pamiętasz może listing z Tele Świata z chyba 2009 roku, w którym kanały były ładnie rozłożone w 2 rzędach, a na 2 stronie listingu były TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN i TV 4? Listing ten chyba tylko przez kilka numerów obowiązywał i był lekką modyfikacją listingu, w którym na 1 i 2 stronie listingu było 10 podstawowych stacji. Pamiętam jak przez mgłę listing, o którym jako pierwsze wspomniałem w tym poście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy ma ktoś Kropkę TV z lat 2012-2013? Kiedyś miałem jeden numer z października 2013 roku, ale poszedł do spalenia.


OK, to czekam. Pamiętasz może listing z Tele Świata z chyba 2009 roku, w którym kanały były ładnie rozłożone w 2 rzędach, a na 2 stronie listingu były TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN i TV 4? Listing ten chyba tylko przez kilka numerów obowiązywał i był lekką modyfikacją listingu, w którym na 1 i 2 stronie listingu było 10 podstawowych stacji. Pamiętam jak przez mgłę listing, o którym jako pierwsze wspomniałem w tym poście. 

Nie pamiętam, bo wtedy miałem 5 lat.


@Kirk: Mnie ze skanów interesuje tylko Gazeta Telewizyjna. Reszta... zależy od Ciebie. Nie mam dużych wymagań, jak kiedyś ( :P ), a ostatnio strasznie polubiłem Gazetę Telewizyjną. Z jakich lat masz Gazetę Telewizyjną? Masz może jakiś numer "Nowego Dnia" - czyli dodatku TV do niego (czy jak to się nazywało)?

A mnie Kropka TV. Z jakich lat masz Kropkę TV?

Edytowane przez kacwisto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gierek Jak wyglądały listingi z Kropki TV, jakie ty pamiętasz? Ja posiadam parę Kropek TV z okresu listopad 2010-maj 2011, jedną z 2014 roku, trzy z 2015 roku, a najwięcej zachowało się z zeszłego roku (2016 roku) oraz 2017 roku.

Edytowane przez kacwisto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to miał chyba 36 stacji. Na 1 stronie listingu były kanały TVP 1, TVP 2 i Polsat (nie jak w Tele Tygodniu, tylko że jedna duża kolumna na 1/3 strony dla jednego kanału), na 2 stronie - na 1/3 strony - TVN, na pozostałej części strony - w 1 rzędzie - chyba TVP 3, TVN 7 i TV 4, w 2 - chyba TVP Polonia, Polsat 2 i Tele 5. Na 3 stronie było 10 stacji - chyba Canal +, Canal + Film, HBO, HBO 2, Alekino, Hallmark, Zone Europa, AXN, Cinemax i TV 1000. Natomiast na 4 stronie były stacje rozmieszczone w trzech praktycznie równych rzędach. W 1 rzędzie chyba były 3 stacje dokumentalne i 2 sportowe, to samo w 2 rzędzie, a w 3 rzędzie były 3 stacje bajkowe, Zone Romantica i dzielona kolumna dla MTV Polska/ Viva Polska. Na tamte czasy - myślę, że OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2008 roku z tego co pamiętam było chyba około 60 stacji. Listing był na stronach 2 - 7, a na 1 stronie były opisy. Na 2 stronie były kanały TVP 1, TVP 2, Polsat i TVN. 3 i 4 strony zbytnio nie pamiętam ale chyba w 1 rzędzie były kanały TVN 7, TV 4, TVP Polonia, TV Puls, Alekino+, Zone Europa, Hallmark, chyba też Canal + i HBO, a w 2 rzędzie - 3 stacje informacyjne i TVS. Na 5 stronie był program w 2 rzędach. w 1 rzędzie były kanały AXN, Comedy Central, FOX Life, Polsat Cafe i TVN Style, a w 2 rzędzie - dzielona kolumna dla AXN White i Black, potem Comedy Central Family, E! i dla dwóch innych kanałów. Na 6 stronie był program dla 9 stacji dokumentalnych i 6 stacji sportowych. Na 7 stronie - był program dla 9 stacji bajkowych, Kuchni TV a w 3 rzędzie dla BBC Entertainment, Lifestyle, Knowledge i 4 stacji bajkowych.

Jak było w 2009 i 2010 roku? Listing po prostu był rozszerzany. Na 6 stronę przeszły kanały lifestylowe, sekcja bajkowa została przesunięta na kawałek 8 strony, na 7 stronie pojawiły się kanały sportowe. Doszły takie kanały jak Filmbox Extra, Domo, Polonia 1, Sportklub, Polsat Film, TVP Historia, itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2012 - listing się zmienił i liczba stacji wzrosła do 96. W zamian liczba stron na listing na 1 dzień zmalała do 6. Na 1 stronie były kanały TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN i TVN 7. Na 2 stronie w 1 rzędzie były kanały TV 4, TV Puls, TVP Polonia, Polsat 2 i TVP Seriale, a w 2 rzędzie - TV 6, Puls 2, ATM Rozrywka, TVP Info/Superstacja I TVN 24/ Polsat News. Na 3 stronie było 15 stacji - dużo stacji serialowych i chyba Alekino też. Na 4 stronie pierwsze dwie stacje miały po trzy kolumny, a następne trzy - po cztery. Na samym końcu tej strony były kanały Viva Polska, MTV Polska, VH 1 Polska i 4funTV, w 2 rzędzie były Filmbox i HBO. Canal + było w 1 rzędzie. Na 5 i 6 stronie był program dla 48 stacji. Najpierw była sekcja dla 8 stacji - TVN Style, Polsat Cafe, TLC, Kuchnia, Domo, E!, BBC Lifestyle i BBC Entertainment. Obok niej była sekcja paradokumentalna z kanałami Zone Reality, ID, CI Polsat i TTV. Obok sekcji paradokumentalnej była sekcja dokumentalna z 9 kanałami, a następnie - sekcja sportowa z 15 kanałami. Canal + Sport był w 1 rzędzie, a Eurosport 2 miał ściśniętą kolumnę z kanałem chyba ESPN America, na samym końcu listingu była sekcja z 9 kanałami bajkowymi.

2013 - listing został mocno zwężony i zajmował 5 i pół strony dziennie. Na 1 stronie były kanały TVP 1, TVP 2, Polsat i TVN, na 2 stronie - w 1 rzędzie TV Puls, TVN 7, TV 4, TVP Polonia i TVP Seriale, a w 2 - TV 6, Puls 2, ATM Rozrywka, TVP Kultura i TVP Rozrywka. Na 3 stronie pojawił się program dla 15 stacji filmowych i serialowych a na 4 stronie pamiętam że w ostatniej kolumnie pojawił się program dla stacji paradokumentalnych: CBS Reality, ID i CI Polsat pod nimi był program dla kanału Canal + Film 2. Na 5 stronie najpierw była z boku dwukolumnowa sekcja rozrywkowa z kanałami: Polsat Cafe, TVN Style, Kuchnia+, Domo+ i TLC. Obok sekcji rozrywkowej pojawiła się duża sekcja sportowa z 11 kanałami (w tym z Polsat Play i TVN Turbo), a obok sekcji sportowej pojawiło się 9 kanałów dokumentalnych. Na 6 stronie w 1 i 2 rzędzie było 5 stacji bajkowych, a obok nich - dzielona kolumna kanału Eska TV i Polo TV, a w 3 i 4 rzędzie - kanały informacyjne. 

Potem były tylko korekty w listingu, a od 2015 już chyba pamiętasz :) co się działo z listingu w Kropce TV :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięta ktoś z Was taką gazetkę darmową o nazwie "Metro"? Ja kojarzę. Kilkanaście lat temu mieli program dla kanałów TVP 1, TVP 2, TVP 3, Polsat, TVN, TV 4, Canal + i HBO, a teraz to nie wiem bo długo nie byłem w Krakowie. 

EDIT: Pamięta też ktoś dodatek telewizyjny do Rzeczpospolitej z ostatnich lat? Ja jedyne co z nieco pamiętam to to że miał chyba 4 strony dziennie na listing, w 1 rzędzie chyba był Canal + a pod nim Canal + Film, listing nie miał zbyt wybitnej grafiki ale miał przejrzystą (nazwy kanałów w rzędach były na jednolitym lekkim żółtym tle), gazetka była też szeroka, i chyba w 1-2 ostatnich kanałach na 4 stronie był program chyba w 3 - 4 rzędach. w 1 rzędzie chyba był też Tele 5. Numer był chyba z 2010 roku. Pamięta ktoś takie coś, ma ktoś może numer z tamtego okresu? Można by było też odświeżyć skany z 2004 roku z dodatku TV do Rzeczpospolitej (były kiedyś ale znikły).

Edytowane przez Gierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...