Skocz do zawartości

Prasa telewizyjna... dawniej


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem nieoczekiwanie pisma telewizyjne stały się rzeczą której... Gimby nie Znajo:

W tym przypadku Turpat wspomniał o zostawianiu takich gazet w łazience. 

Z tego co zauważyłem to autor skorzystał z filmików wstawianych przez użytkownika @Tapcel2020 na Youtube :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niedawno na kanale „Dawno Temu w TV" pojawił się rarytas w postaci reklamy neistniejącego już  tygodnika telewizyjnego „TV Movie" którą to zgrałem na swój profil:

Materiał źródłowy z kolei znajduje się poniżej:

Przyznam że zaintrygowała mnie piosenka używana w spocie. Jest to co prawda utwór „Moviestar" od wokalisty Harpo ale w dosyć nieznanej wersji. Ma ktoś może do niej link? Z góry dziękuje :)

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A oto jeden z pierwszych układów listingowych Tele Tygodnia z lutego 1993 roku:

Str.1 Omówienia

Str.2 TVP1, TVP 2

Str.3 rząd 1 RTL, Sat 1, Pro 7, MTV Europe, Super Channel, Sky One

Str.3 rząd 2 Programy Regionalne TVP, Top Canal, CNN, Lifestyle

Str.4 rząd 1 Eurosport, Screensport, DSF

Str.4 rząd 2 1 Plus, 3 Sat, TV 5 Europe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś z Sanoka, kto ma tony gazet z programem TV? Ostatnio dostałem ponad 200 sztuk gazet z programem TV po śmierci kolekcjonera z Rymanowa, który zmarł w listopadzie 2023 roku w wieku 93 lat. Tam były same Kuriery TV, ale zawsze jakieś gazety wpadły do mojej kolekcji. Niestety, skanowanie tych gazet też zajmie dużo czasu tak jak u @gameworld1 z Tele Światem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dasz radę zeskanować Twoje wszystkie Programy TV z lat 1999-2000, 2001-2002 oraz początek 2005. Tak, podzieliłem to na trzy kategorie, żebyś mógł tu umieścić skany z tych okresów lat, czyli wiele plików pdf na jedną kategorię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jak będę miał więcej ochoty to udostępnię skany na archive.org. Może być ta strona do udostępnienia skanów gazet?

Jeśli chodzi o skany, planuję zeskanować Program TV z Super Nowości z 8-14.02.2002 jak odnajdę tą gazetę.

Edytowane przez Tapcel2020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2023 o 22:18, Poland napisał(a):

Całkiem nieoczekiwanie pisma telewizyjne stały się rzeczą której... Gimby nie Znajo

Jak dla mnie to to już było nieco naciągane, szczególnie że te pisma nadal są wydawane, często można je spotkać w sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też widziałem w 2024 roku tego typu pisma choć wiele z nich przestało się ukazywać. Ukazuje się np. Program TV z Super Nowościami albo Fakt z Faktem TV czy 14 Teledni, tak więc nie ma co się temu dziwić.

Edytowane przez Tapcel2020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...