Jump to content
Poland

Prasa telewizyjna... dawniej

Recommended Posts

Pamiętam, że na pewno był w Gazetach z programem TV, ale... pamiętam też, że między listingiem z kwietnia 2010 a listingiem z października 2010 był jeszcze jeden listing, w którym były zmiany na 5 stronie, i na kawałku 6 strony pojawił się program. Pamiętam, że doszły kanały Discovery Science, World, doszły też trzy stacje radiowe RMF, Kuchnia TV,  Zone Club, i możliwe, że jeszcze jeden kanał, może Canal + Sport ? A może TLC? Nie wiem, nie pamiętam. 

15 września 1989 roku ukazał się pierwszy numer To&Owo który kilka lat póżniej został przemianowany na To&Owo TV.

Przez 30 lat przewinęły się ramówki nie tylko stacji naziemnych ale i również stacji znanych z satelitów Astra i HotBird jak i z telewizji kablowych i platform cyfrowych.

Powodem powstania tego czasopisma były przemiany jakie zaszły po upadku komuny.

Jak wy wspominacie To & Owo TV sprzed lat ? Ile zbieraliście numerów ? I czy moglibyście umieścić pełne skany listingów sprzed lat ?

3 godziny temu, Telewizja Urbanski napisał:

15 września 1989 roku ukazał się pierwszy numer To&Owo który kilka lat póżniej został przemianowany na To&Owo TV.

Przez 30 lat przewinęły się ramówki nie tylko stacji naziemnych ale i również stacji znanych z satelitów Astra i HotBird jak i z telewizji kablowych i platform cyfrowych.

Powodem powstania tego czasopisma były przemiany jakie zaszły po upadku komuny.

Jak wy wspominacie To & Owo TV sprzed lat ? Ile zbieraliście numerów ? I czy moglibyście umieścić pełne skany listingów sprzed lat ?

Sama gazeta też o tym pamiętała pisząc specjalny list na całej trzeciej stronie i tworząc specjalne logo. Większość z tego listu to ch[beep]e się jak im listing rósł.

Bardzo bym chciał aby ktoś z nas by mógł znaleźć wydania tego od 1989 do 1994 roku, tu bardziej nam brakuje z historii układów

Ja pośród tego co ten użytkownik Chomika wrzucił znalazłem radiowych program stacji komercyjnych z 1996 roku - zwróćcie uwagę na to do czego namawiało RMF FM w nocy z niedzieli na poniedziałek i w sobotę po 22:00 :

b.png

Edited by Poland
  • Like 1

7 godzin temu, gameworld1 napisał:

Bardzo bym chciał aby ktoś z nas by mógł znaleźć wydania tego od 1989 do 1994 roku, tu bardziej nam brakuje z historii układów

Tutaj są fotki z bieżącego wydania To i Owo wraz z okolicznościowym listem: https://www.sendspace.com/file/yvs1by

• Thanks 1

Unikat! Układ programów Wizji TV 'Tele Tygodnia' ze stycznia 1999:

ezgif-5-fcc6532866-pdf-55.png

ezgif-5-fcc6532866-pdf-56.png

Skany pochodzą od Pawła (na discordzie ♪♪#3960)

• Thanks 1

Pierwszy numer To&owo nie kojarzył się nijak z telewizją satelitarną.

Natomiast drugi numer był przedziwny, zaczęto w nim drukować programy stacji MTV, Super Channel, CNN, RTL i Sat.1

W styczniu 1990 roku To&Owo TV drukował program następujących stacji: TVP 1, TVP 2, RTL Plus (obecnie RTL), Sat 1, Super Channel, Screensport, Eurosport, Tele 5 (później DSF), MTV, 3 Sat i TV 5 Europe.

Pamięta, kojarzy ktoś może listing z Warszawskiej Gazety? Lub z Przeglądu Sportowego? W bodajże 2008 roku przez kilka numerów PS posiadał swój własny program TV, a "WG" miała program przez początek swojego istnienia, a fajnie by było wiedzieć, jak tamte listingi wyglądały. Oczywiście dalej fajnie by też było wiedzieć, jak wyglądał listing w GT z 2005 roku. 

Dzięki, ale wtedy nie było 4 strony listingowej? Mi się wydaje, że może brakować strony z kanałami rozrywkowymi, bajkowymi, chyba że tej strony faktycznie nie było. A coś z listingu z Warszawskiej Gazety może coś pamiętasz, jeśli można wiedzieć? 

"Listing Tele Świata ze września 1997 pochodzący z reklamy tego właśnie tygodnika (słaba jakość, ale można doczytać się niektórych nazw stacji)

https://cdn.discordapp.com/attachments/616643463747862544/641318607594323968/unknown.png

https://cdn.discordapp.com/attachments/616643463747862544/641318936016846854/unknown.png

No i cały listing z tego okresu mamy już wyjaśniony. O ile się nie pomyliłem :D Str.1: TVP 1, TVP 2, Polsat; Str.2: RTL 7, Polonia, Wisła; Str.3, rząd 1: Warszawa, Katowice, Białystok, Gdańsk, Polsat 2, Canal +; rząd 2: Bydgoszcz, Kraków, Lublin, Łódź, ATV, Polonia 1; rząd 3: Poznań, Rzeszów, Szczecin, Wrocław, PTK 2, Planete; Str.4, rząd 1: EuroSport, TNT, PRO 7; rząd 2: DSF, RTL, RTL 2; rząd 3: Discovery, SAT.1, Viva"

Z 10 lat temu wyrzuciłem To&Owo, wydania z okresu około 12-15 lat a może i więcej. Oj wielki ból wtedy miałem, ale trzeba było zamknąć jakiś etap w życiu. Do tego brakowało mi miejsca na trzymanie takiej ilości papieru.

Edited by TvFanR-sko

Bardzo marzycie o zdjęcia listingów TV Okey z 2004 roku? Mam tu z reklamy (niby taka jakość, ale coś jest) dwie strony listingu: 

https://postimg.cc/jwrqcstg 

https://postimg.cc/9RtmNvfW 

Jest to wydanie z listopada 2004 roku. Kanały występujące na tych stronach:

strona 1: TV4 lub TV Polonia, TVN 7, TVP3, TV Puls, Tele 5, Hallmark, Canal+ Sport, Eurosport, Polsat Sport, DSF, Extreme Sports, AXN

strona 2: Canal+, Canal+ Film, HBO, HBO 2, Ale Kino, Kino Polska, Europa Europa, TCM.