Skocz do zawartości

Prasa telewizyjna... dawniej


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja za to żałuję, że pierwsza kolekcja gazet TV poszła na zbiórkę makulatury, a z pierwszej zostały tylko nieliczne programy z tamtej kolekcji, a w większości to uchowały się czasopisma, które moja mama kupowała.

A i jeszcze, żałuję, że w dzieciństwie nie miałem czasu na robienie płyt z nagraniami telewizyjnymi, bo gdybym w czasach pierwszej kolekcji nagrywał takie płyty to teraz uczyłbym się w technikum usług multimedialnych a nie w szkole, po której można iść na warsztaty terapii zajęciowej albo do zakładu pracy chronionej, gdzie robiłbym rzeczy, które mi nie dają radości.

Szkoda, że nie można cofnąć czasu.

Edytowane przez Tapcel2020
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolekcji gazet to jeżeli coś mam wyrzucić na makulaturę to najpierw robię przegląd zostawiając przynajmniej to co jest najbardziej wartościowe lub po egzemplarzu na tytuł. Jeżeli zaś chodzi o zbiórki makulatury to pamiętam z lat szkolnych że potrafiłem dogadać się z woźnym i korzystać z nagromadzonej makulatury biorąc do plecaka interesujące mnie tytuły :P

Edytowane przez Sentence
Usunięto off-topic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2023 o 14:58, Poland napisał(a):

Co do kolekcji gazet to jeżeli coś mam wyrzucić na makulaturę to najpierw robię przegląd zostawiając przynajmniej to co jest najbardziej wartościowe lub po egzemplarzu na tytuł.

Pomyślę o tym. U mnie na górze jest pełno poradników dla kobiet, których i tak nie używam, więc zanim wyrzucę na makulaturę albo spalę w piecu (bo ja mieszkam na wsi) to ja wycinam interesujące moją mamę rzeczy (tutaj nie będę o tym dyskutował, jakie to są wycinki, bo to jest forum o telewizji i innych mediach a nie forum poradnika dla kobiet). @Poland Widzę, że w latach szkolnych miałeś łatwiej, jeśli chodzi o gazety TV, bo mi nie wolno było zabierać interesujących mnie tytułów (są to tytuły sugerujące zawartość programu albo zawierające słowo TV), bo by się dziwnie na mnie patrzyli, co ty, Tapcel bierzesz.

Edytowane przez Tapcel2020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZuziaZałóż konto na archive.org, Zrób skany tych gazet (jeśli są to z programem TV) i udostępnij je na archive.org, chętnie je pooglądamy. Oczywiście jeżeli ci się chce. Co do poradników (jeśli to są poradniki) to możesz je wrzucić na podpałkę do kominka, tylko jeśli zbierasz tak jak moja mama przepisy to najpierw powycinaj z nich przepisy i wklej je do zeszytów A4.

Edytowane przez Tapcel2020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zuzia napisał(a):

Znalazłam mnóstwo archiwalnych gazet tego typu, właśnie zastanawiałam się co z tym zrobić, do śmieci, czy na rozpałkę do kominka.

Najpierw pochwal się tym, co masz na zdjęciu i potem zrobisz skany/zdjęcia stron gazet na dysk Google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ programów Programu TV z kwietnia 2005. Nie mam dwóch pierwszych i dwóch ostatnich stron tego czasopisma. Warto zwrócić uwagę na to, że jeszcze widnieją stare logotypy kanałów, np. TVP 1 i TVP 2. W wydaniu ze stycznia było wtedy nowe, aktualne, ale po jakimś czasie wrócili do starych logotypów.

20230202_165239.jpg

 

20230202_165250.jpg

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie, chciałbym się zwrócić do Was z prośbą o identyfikację gazety. Niestety mam tylko niewielki fragment ze zdjęcia ze stycznia 1998, ale pamiętam, że często gościła u mnie w domu (nie wiem czy to np. nie był jakiś dodatek do Kuriera Szczecińskiego). Zależy mi na identyfikacji, bo jednak mam pewien sentyment do tych lat 😃

https://files.fm/u/ks56pg6gv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Zuzia Wiemy już, że masz Super Express TV z 1999 roku. Jakie jeszcze masz gazety? Jak się pochwalisz nam to możesz się wymieniać z nami skanami czy zdjęciami tych gazet.   

 

Zachęcam także innych użytkowników do wymiany z nami skanami. Zachęcam was także do nagrania filmu ,,Moja kolekcja gazet z programem TV", który to udostępnicie na YouTube. Ja już to zrobiłem i to parę razy co roku (z przerwą w 2020 roku). Chętnie zobaczymy, jakie mamy gazety. Ja też planuję w tym roku nagrać taki film.

To forum powstało po to, żeby my, pasjonaci telewizji i innych mediów wspominali je czy też o nich podyskutowali a nawet tak jak u psychologa - wyglądali się a nie przenosili to do świata realnego.

Edytowane przez Tapcel2020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...