Skocz do zawartości

Nowe karty CP


raafmix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

prosilbym o pewna odp ;) bo to dosc ciekawa kwestia, ludzie kupuja dekodery na allegro polsat wymienia karty i co dalej? wlasciciel dostanie nowa karte i tez pewnie wystawi na allegro, problem w tym ze sa parowane ;)

 

jest tez opcja mysle ze powinno zadzialac nie korzystac z hotbirda ;) bo np z astry czy arabsata nie przesla blokady na fta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupiłeś dekoder na allegro, to powinieneś go przerejestrować na siebie. To nic nie kosztuje, Polsat robi to za darmo. Powinieneś przesłać pismo do Polsatu z danymi poprzedniego właściciela i nowego właściciela i poprosić w nim o przerejestrowanie, pismo powinno być podpisane przez obie strony. Polsat ma na to 30 dni, od daty wpływu do nich takiego pisma. Wtedy, jakakolwiek zmiana kart w przyszłości będzie kierowana do Ciebie.

Tu opisałem najlepszy sposób, na pozbycie się takiego problemu.

 

Ale częściowo, możesz zrobić tak. Tzn. gdy znasz PESEL poprzedniego właściciela to możesz zarejestrować się w internetowym ebok-u Polsatu i tam masz opcję zmiany adresu do korespondencji, gdy tam wpiszesz swój adres to wtedy karta przyjdzie do Ciebie. Gdy, uda Ci się zrobić już to, a nowa karta już została wysłana wcześniej na stary adres, to możesz telefonicznie poprosić o przesłanie jej ponownie, zrobią to i wtedy już prześlą na nowy adres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to fajnie sie wkopalem :/ ten z allegro chce kase za karte

 

pozostaje jeszcze opcja nie korzystania z hotbirda na samsungu ;) wtedy chyba nie zablokuja no bo jak, co o tym sadzicie?

 

mimo wszystko przejde sie tez do punktu polsatu bo dodzwonic sie do nich na infolinie..... nie mam cierpliwosci az takiej;)

 

a tak ogolnie korzysta ktos tylko z fta i dostal nowa karte?

 

edit:

wiele rzeczy wskazuje na to, ze po wypowiedzeniu umowy nie wysylaja kart.... to w takim razie ciekawe czemu na allegro pojawiaja sie karty do dekoderow zekomy wyslane dla starych samsungow ;)

po 20min wiszenia i oczekiwania na polaczenie z BOK zrezygnowalem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to fajnie sie wkopalem :/ ten z allegro chce kase za karte

 

A co było w opisie aukcji? Sprzedający wspominał że na tunerze można oglądać kanały FTA? Jeśli tak to ma obowiązek dostarczyć Ci kartę. Jeśli nie to oddaj mu dekoder i nie zwróci kasę. :)

No ale wszystko zależy co było w aukcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie ze fta bylo ;) i po kupnie dziala fta od dawna, a ze system kodowania zmieniaja to wiesz nie jego problem tak naprawde ;)

 

zaluje ze nie wzialem fergusona i tyle. jakby co mam drugi tuner na ktorym mam cyfre i z niego HB ogladam wiec spoko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A JAK TO JEST JEśLI MAM JUż N3 A CHCIAłBYM KUPIC NA ALLEGRO SAMSUNGA HD NOI GOśC WYSLE MI HD ALE CHCę MIEC WłASNą KARTE W HD KTóRą MAM W SD CZY POLSAT ZAREJESTRUJE MI INNEGO SAMSUNGA HD Z ALLEGRO OD KOGOś NA MOJą KARTE N3??????????/KTURA MAM W SD SAMSNG :shock: ODPIśCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 

Pierwszy Twój post i tyle krzyku - jestem pewny, że regulaminu Forum Sat Kuriera nie czytałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie na ktore nie moge znalezc odpowiedzi

 

mianowicie, kupilem na allegro dekoder polsatu, dziala jako fta - teraz wymieniaja karty na nagre 3

tzn ze przestane miec dostep do kanalow fta bo karty nagry 2 zablokuja?

Nie bardzo kumam, po co ci nowa karta nagra3, do odbioru kanałów niekodowanych. :roll:

Odbiornik z kartą nagra2 jest kompatybilny i działa jako FTA - wobec tego co mają jeszcze zakodować kanały FTA? :lol2:

Gdyby chcieli zablokować dekoder to rozumiem. Polsatowi i tak do tego nie będzie potrzebna karta, ani z nagry1, ani też z nagry2, czy też z nagry3. Zablokują to, proszę mi wierzyć, wyśmienicie. :lol:

Widać wyraźnie, że teraz odbierasz kanały niekodowane i to jest ważne, bo to znaczy, że zakupiony przez Ciebie dekoder nie jest obciążny żadnym zadłużeniem wobec Polsatu i, że umowa z poprzednim właścicielem została rozwiązana w sposób nienaruszający regulamin oraz zgodnie z zapisami, wcześniej zawartej, w/w umowy.

Gdybyś kiedyś z Polsatu zapragnął kanałów kodowanych, to wtedy... - ale to jest zupełnie inna historia...

 

P.S.

Po tym zakupie dekodera, powinieneś niezwłocznie, wraz z kopią wydrukowanej aukcji, numerem dekodera, numerem karty i danymi osoby sprzedającej poinformować Cyfrowy Polsat - pismem poleconym. To w przyszłości, jeśli będziesz miał taki zamiar, pozwoli Ci wykupić jakikolwiek pakiet Cyfrowego Polsatu, za wyjątkiem pakietu Mini, i bez żadnych problemów. Wtedy też otrzymasz nowiutką kartę nagra3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogdan

oczywiscie chodzilo mi o blokade dekodera, bo mialem juz taka sytuacje ze polsat poprostu zablokowal sobie karte, tak poprostu i fta nie dzialalo.

Dopiero po interwencji poprzedniego wlasciciela odblokowali.

 

Na chwile obecna na samsungu nie korzystam z HB bo nie chce znowu wlascicielowi glowy zawracac jak samo z siebie im sie znowu zablokuje :?

ew jesli zmienie transpodery bazowe to rozwiaze ten problem na zawsze? mam cos takiego w menu dekodera i jesli zmienie te wartosci to nie beda mogli nic wysylac na karte?

 

co do wykupienia abonamentu - nie zamierzam bo kupilem go tylko i wylacznie dla fta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis dostalem nowa karte i u mnie proces aktywacji wygladal nastepujaco.

po przeczytaniu instrukcji dolaczonej do karty, zostawilem karte na kanal 10 dla abonentow i siedziala sobie w slocie z 2h bez rezultatu, przelaczylem wiec na kanal 54 (jak ktos sugerowal) posiedziala z godzinke i dalej nic (na ekranie tylko napis blad 02-dekoder zablkowany). no wiec wrocilem na kanal 10, wlozylem karte z nagra 2 z powrotem, sawiecilo, wlozylem nowa karte, i na ekranie pojawil sie znowu blad, ale tym razem blad-04. wylaczylem telewizor, za 15 minut wrocilem i juz wszystko gralo.

tak ze jak ktos mialby problem z aktywacja moze sprobowac "przetasowania kartami" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak aktywowalem babci karte w samsungu s305g to nie chciala zaskoczyc po 30 minutach, a ze nie mialem kompa to zadzwonilem do nich i koles powiedzial ze w ciagu 10 minut karta powinna byc juz aktywna a gdy by nie to prosi jeszcze raz o telefon. nie minole moze z 40 sekund i sie wlaczyly wszystkie kanaly (bez pakietu HBO)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do tych co wymienili już karty i logują się do ICOK....

Dostałem nową karte do swojego samsung s305g wymieniac będe w poniedziałek bo w tej chwili nie mam do niego dostępu....w ICOK jest zmień numer aktywnej karty jak zmienie na nowy to następnym razem mam się logować po staremu na stry numer karty czy musze utworzyć na nowo konto na ten nowy numer karty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie :idea: Mój szwagier nadal loguje się na stary numer karty mimo, że już od ponad miesiąca ma nową, a zmiana aktywnej karty w iCOK nic nie pomaga, bo wraca znów na stary numer karty :/ a niedługo będę miał kolejną wymianę karty, tym razem w Sagemie 4285 :jupi: ale pewnie znowu będzie to samo z logowaniem do iCOK :?:/ a może sami przestawią na nowy numer, jak skończą wymianę kart u wszystkich abonentów :roll: wkońcu to nie z mojej winy muszą wymieniać te karty, to czemu ja się mam fatygować i zakładać nowe konto w iCOK :roll::]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znajomemu zablokowali starą kartę. Oczywiście panika bo to lud prosty i nie potrafi przejść tych kilkunastu punktów w instrukcji :D

Czy Wam też wyłączyli stare karty? Przypuszczam że będą chcieli przejść na N3 do połowy maja tak by do ME wyeliminować wszelkie problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...