Skocz do zawartości

Do ilu (i jakich) pozycji satelitarnych masz dostęp?


pitter
 Udostępnij

Do ilu pozycji satelitarnych masz dostęp?  

38 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Do ilu pozycji satelitarnych masz dostęp?

    • 1
      7
    • 2
      16
    • 3 - 4
      5
    • 4 - 8
      3
    • 8 - 16
      4
    • całe niebo ;)
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ciekawy pomysł z ankietą założoną przez Mr. Orbitę.

Zakładam podobną, powiązaną z tą wspomnianą. Chciałbym się dowiedzieć do ilu (i jakich) pozycji satelitarnych macie dostęp. W postach proszę wpisać jakie to są pozycje (nie zaszkodzi też wpisać do których chciało by się mieć dostęp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość od 28.2E do 5W:

 

-EuroBird 1 - Astra 2A/2B/2C (28.2E)

-Astra 1E/3A (23.5E)

-Astra (19.2E)

-Eutelsat W2 (16E)

-Hot Bird (13E)

-Eurobird 9 (9E)

-Eutelsat W3A (7E)

-Sirius (4.8E)

-Intelsat/Thor (1W)

-Amos (4W)

-Atlantic Bird 3 (5W)

 

Czyli też więcej niż 8 pozycji ,ale do całe nieba to jeszcze duuuużo brakuję.Przydałaby się jakaś pośrednia opcja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram opcję 8-16. Mój zdobyty zakres to 28.2E - 12.5W. W zasadzie od 28.2E - 4W ręczne przestawienie anteny nie sprawia mi problemów, robię to już od dawna "na oko" i zawsze wtrafiam :jupi: Osiągi byłyby jeszcze lepsze, gdyby nie ściana, która mi blokuje dostęp do satelitów powyżej 28.2E :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też zwierzyć się, na jakich pozycjach najczęściej parkujesz antenę. :)

 

Licząc od wschodu są to następujące pozycje: 42°E, 28°E, 26°E, 19°E, 13°E, 7°E, 4/5°W, 12°W.

 

W dalszej kolejności wymienić można: 39°E, 33°E (tu tylko Fox Turk z ligą angielską, jak nie zakodują), 16°E, 7°W (tu tylko Al Jazeera Sports 2, bo cała reszta jest na Badrze, a tam mam lepszy sygnał), 18°W (tu tylko NBA), 30°W.

 

Na pozostałych pozycjach raczej bardzo rzadko trafia się coś ciekawego (przynajmniej dla mnie). Nieco więcej o najciekawszych satelitach można dowiedzieć się tutaj ———> viewtopic.php?f=13&t=5807

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Astra 19,2 E - (jest co oglądać, głównie Niemcy)

- Eutelsat 16 E - (nic ciekawego tu nie ma. Jest Rumunia i Bułgaria, które może się przydadzą przy jakimś sporcie)

- Hot Bird 13 E - (jest co oglądać)

- Eutelsat 10 E - (nic tu nie ma)

- Eurobird 9 E - (tu ciekawe dla mnie są przede wszystkim dwa kanały radia szwedzkiego i telegazeta na SVT Europa)

- Eutelsat 7E - (nic ciekawego. Jest Turcja i M6 Suisse, ale i tak prawie nigdy tam nie zaglądam)

- Sirius 4,8E - (tu ciekawe jest dla mnie radio duńskie i norweskie)

 

Dawniej miałem też dostęp do satelity Intelsat/Thor 1W, ale mi się kilka lat temu rozregulował pozycjoner i po doprowadzeniu go do porządku już mi się nie udało odzyskać dostępu do tej pozycji. A ponieważ szwedzka TV 4, na której mi zależało, już wtedy zakończyła nadawanie z tego satelity, więc się nawet nie upierałem, żeby koniecznie odzyskać dostęp do tej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...