Skocz do zawartości

Muzyczne stacje telewizyjne


Oliver S-c
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Croatian Music Channel jest FTA codziennie po 17 bodajże (trzeba byłoby sprawdzić, czy nie zmienili godzin okienek FTA ewentualnie).

 

Co do 123 Sat jest to kanał niezatapialny ;) Najpierw był sobie LiveSat (sextelefony) jeszcze w czasach analogu. Później przemianowano go do 69 X TV i ucięto tak, że zaczynał się od 22:30. W pozostałym czasie pojawiły się bloki muzyczne 123 Sat. W marcu 2001 roku wyłączono przekaz analogowy z 11.585V. W sierpniu 2002 roku 69 X TV zakończył swój żywot - pozostał 123 Sat. W 2003 roku nagle znalazł się sponsor, pojawiły się paski informujące o wykonawcy i tytule utworu, później kanał zmienił logo (na krótko) i pojawiło się szereg magazynów (m.in.: o grach komputerowych, z żywymi prezenterami nawet ;) ) i lista przebojów Top 30. Sponsor uznał jednak, że ma na tyle funduszy, aby wystartować własny kanał i w ramach CanalSat pojawił się Tchatche TV, a 123 Sat nawet logo stracił, nie mówiąc o podpisach do klipów. Tchatche TV zbankrutował w ubiegłym roku, a 123 Sat nadal zipie. Być można znowu znalazł się sponsor :)

 

Jako ciekawostkę dodam, że w czasach analogu 123 Sat emitował dźwięk w świetnej jakości, ale niestety brakowało dbałości o kontrolowanie jego emisji. Przez wiele miesięcy przykładowo emitowano go za cicho - wyraźnie ciszej od innych kanałów TV Sat. Znowu innym razem źle emitowano stereo - po złożeniu fonii z podnośnych 7.02/7.20 w głośnikach panowała cisza mimo obecności dźwięku na obydwu kanałach.

Mam kilka nagrań audio utworów tam odtwarzanych (m.in.: Fragma - Everytime You Need Me) oraz kilka "jingli". Może kiedyś przeniosę to do wersji elektronicznej (aktualnie jest to na "żelazówkach" ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sponsor uznał jednak, że ma na tyle funduszy, aby wystartować własny kanał i w ramach CanalSat pojawił się Tchatche TV, a 123 Sat nawet logo stracił, nie mówiąc o podpisach do klipów.

 

Mówisz pewnie o sytuacji z lat 2005-2007 kiedy czasem nawet dźwięk się nie zgadzał z obrazem (obraz o 5 s opóźniony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No takie numery też były ;) Odnosiłem wrażenie, że ktoś puścił pliki z komputera i tak to sobie leciało w kółko bez jakiejkolwiek kontroli. Wadą była powtarzalność muzyki (i to często w tej samej kolejności :lol2: ). Zaletą... powtarzalność muzyki w tej samej kolejności - łatwo było polować na konkretne utwory :lol2: Mimo tych wielu niedogodności jakość nagrania samego audio (szczególnie z czasów analogowych i ew. początków emisji cyfrowej, bo później po zawirowaniach ze sponsorami poszli wyraźnie w dół) przewyższała o wiele Vivy i wszystko inne z tamtego okresu (ale i tak jest daleko w tyle za holenderskim TMF9 z czasów emisji z 16E)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Croatian Music Channel jest FTA codziennie po 17 bodajże (trzeba byłoby sprawdzić, czy nie zmienili godzin okienek FTA ewentualnie).
Kiedyś zawsze dawali po 17-ej, a dzisiaj jest już różnie. Choćby teraz sobie włączyłem i kanał jest niekodowany. Niekiedy włączę o 17-ej i widzę, że są FTA, innego dnia o tej samej porze przekaz jest już kodowany. Zdaje się, że program na stronie domowej stacji tutaj informuje (nazwy danych pozycji w programie są oznaczone kolorem), kiedy kanał jest FTA z HotBird'a, a kiedy nie. Choć to też nie zawsze się sprawdza. :)
Mogli by go zakodować dużej straty by nie było. Jeżeli ktoś idzie w ilość a nie jakość to dobrej zabawy.
CMC jest kierowany na konkretny rynek i prezentuje muzykę kulturową Chorwacji, również promuje wykonawców muzycznych z tego kraju grających muzykę pop, dance, rock w wykonaniu chorwackim. Ja się bardzo cieszę, że są FTA, czasami świetnie grają :)
(...) z tego co widzę kanał jest nadal wyszukiwany, ale nie ma przekazu. U mnie kanał nie pokazuje się jako kodowany, jedyne co zostało po tym kanale na tym satelicie to EPG :lol2: i tak pewnie tymczasowo, a niedługo zniknie.
Tak, operator transpondera jeszcze nie wykasował identyfikacji kanału. To jeszcze nic, pamiątka kanału jazzowego BET (wcześniej Bet On Jazz) do dzisiaj pozostaje na transponderze GlobeCast z satelity HotBird 13E (12.597 V). To jest dopiero ciekawy ewenement w tematyce satelitarnej, a kanał przecież zakończył emisję gdzieś na początku 2002 roku. :lol:

 

Na pocieszenie dodam, że w ciągu 18 miesięcy ma się pojawić kolejny kanał muzyczny na pozycji 19.2E. Nadaje on już w Austrii jako GoTV, pojawi się również w Niemczech z osobną ramówką, ale pod taką samą nazwą. Ciekawe, ciekawe... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chciałbym zapytać czy ktoś ogląda z Eurobirda kanały Flaunt i Flaunt+1 ? Co tam grają konkretnie teraz? Ten drugi zresztą niedawno sie pojawił. Kiedys miałem ustawionego zeza na Eurobirda. I zastanawiam się czy nie wrócić ponownie na tą pozycje gdyby na Flauntach była dobra muza klubowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na antenie Flaunt rządzi głównie muzyka klubowa. Flaunt +1 jest kopią kanału Flaunt, tyle że nadającą program z godzinnym poślizgiem ;)

 

Lektura ramówki Flaunt: http://www.loveflaunt.com/TVGuide/Default.aspx#toggle

 

Warto mieć stały dostęp do pozycji 28.2E/28.5E - > patrz w tym dziale - "Lista najciekawszych kanałów FTA" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał muzyczny Flaunt prezentuje głównie tzw. playlistę popularnych przebojów klubowych w Wielkiej Brytanii jak i również, ale w małym procencie klasykę, chociażby w programie "Trance".

Flaunt nieco różni się gatunkami klubowymi jakie nadaje od kanału Viva pomimo, że nie oglądam Vivy mam przyjemność w trakcie przełączania kanałów pilotem zauważyć, że Viva bardziej skupia się na scenie Techno, głównie na wykonawcach niemieckich, holenderskich, a kanał Flaunt nadaje więcej House, dance floor i trance i przede wszystkich w znacznej mierze promuje brytyjskich wykonawców co jest oczywiste z racji, że jest to brytyjski kanał.

Tak przy okazji - nie wiem jak jest teraz, ale jeszcze rok temu kanał ten był skierowany głównie dla gejów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe, dzisiaj też to zauważyłem, ok. 13-ej na antenie były emitowane materiały Free Channel (tarot), a później, ok. 14-ej puszczono stare włoskie teledyski, a nagraniom tym towarzyszyło logo jakiejś innej włoskiej stacji (już nie pamiętam nazwy, strasznie długie było ono). :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

iMusic1.tv największy nacisk kładzie na czarną muzykę: hip hop, rap, r&b, soul... Nie brakuje też rytmów z innych gatunków muzyki (w mniejszym stopniu): muzyka klubowa, dance, pop, czasami można natrafić na jakieś starsze kawałki - ogólnie fajny kanał. Jest to stacja interaktywna, ale nie w pełnym wymiarze czasowym - więcej znajdziesz na ich stronie domowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowe kanały NRJ są przykładem jak powinno się nadawać w internecie kanały muzyczne. Obraz 640x380 (jakby to dawali na satelitę - nie trzebaby ruszać rozdzielczości). Zaniżony jest bitrate, żeby dało się tego oglądać na słabszych łączach. U mnie wyświetla 744 kbit/s i nie rwie się. Dźwięk przyzwoity. Jak porównuję z RMF Maxxx TV - chłopaki z RMF będą musieli się jeszcze trochę nauczyć... Brawo NRJ :brawo: Teraz tylko ciekawe jak będzie z powtarzalnością utworów, bo od tego zależy, czy zainteresuję się kanałem NRJ Dance (bo ten mam na myśli) na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktoś wie gdzie można podejrzeć mcm pop w necie? pozdrawiam
MCM Pop nie nadawał oficjalnie w internecie :> a jeżeli nadawał, to bardzo dawno temu już wyłączył taką transmisję. Ewentualnie, jeżeli chodzi Tobie o MCM Top - ta stacja cały czas jest dostępna "live" w sieci. Link: http://mms://vipmms9.yacast.net/mcm_top

 

 

A teraz parę słów o czeskim Ocko... Niestety zauważyłem, że jak zmienili pozycję z powrotem na 23.5E, ich program i poziom emitowanych teledysków uległ zdecydowanej poprawie. Gdy kanał nadawał już dłuższy czas na 19.2E, to czasami tak nużył, że nie dało się go oglądać, taki był nudny. Powrót na dawną satelitę spowodował, że znowu w czeskiej stacji zawitała dawna świetność.

 

Wczoraj wieczorem po prostu nie mogłem oderwać wzroku od tego kanału. W tym czasie, w godz. 21-24 leciały teledyski z cyklu "party ride", po prostu super. Moją uwagę szczególnie zwróciła jedna piosenka latynoskiej wykonawczyni Thalia. Teledysk nosił tytuł "Regresa A Mi", czyli po polsku "Wróć do mnie" :D

 

Świetny kawałek, polecam ;)

 

 

[flash=425,344]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...