Skocz do zawartości

Muzyczne stacje telewizyjne


Oliver S-c
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na pozycji 36E od kilku miesięcy można słuchać i oglądać ukraiński Biz TV Music UA. Zdaje się nikt wcześniej o nim nie pisał, a to całkiem przyzwoity kanał – dużo muzyki (głównie pop), mało reklam i chyba całkowity brak gadających głów.

Mimo iż nadawany jest z polaryzacją kołową (11727 L), to ma na tyle silny sygnał, że można go odbierać na zwykłym konwerterze.

 

A i owszem, można pooglądać i posłuchać. W miarę ciekawe są jeszcze Bridge i Smash TV (ale one wymagają już konwertera kołowego). Na Bridge denerwujące są tylko częste reklamy dzwonków do telefonów :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonki, reklamy, paski i inne cuda na ekranie to prawdziwa zmora ostatnich lat (nie tylko w stacjach muzycznych – patrz np. filmy w TVN lub Polsacie). Nie wiem czy jest jeszcze jakiś program, na którym można "normalnie" (bez żadnych dodatków) poglądać teledyski.

Odnośnie pozycji 36E, to trochę dziwnie tu jest z siłą sygnału. Na Biz TV i kilku innych częstotliwościach mam ponad 90%, a tam gdzie jest Bridge czy Smash TV – "zero absolutne". Wg Lyngsata wszystko idzie z tej samej wiązki, a różnica w sygnale kolosalna. Czy to wyłącznie kwestia konwertera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pozycji 36E, to trochę dziwnie tu jest z siłą sygnału. Na Biz TV i kilku innych częstotliwościach mam ponad 90%, a tam gdzie jest Bridge czy Smash TV – "zero absolutne". Wg Lyngsata wszystko idzie z tej samej wiązki, a różnica w sygnale kolosalna. Czy to wyłącznie kwestia konwertera?

U wszystkich jest tak samo ;) Tak, to tylko kwestia konwertera, po zainstalowaniu kołowego nie będzie problemu z odbiorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na mały offtop apropos kołowej jeszcze ;)

 

Trick jest tego typu, że teoretycznie dałoby się odbierać wszystkie transpondery z pol. kołowej na konwerterach z pol. liniową, gdyby były duże odstępy pomiędzy nimi. Wyjaśnię na przykładzie:

 

11,727L nie ma w okolicy innego transpondera kołowego, więc sygnał jest świetny. 12,111L i 12,174L podobnie, ale już 12,190L nie. Dlaczego? Bo jest 12,207R i się gryzą na konwerterze z pol. liniową. Wszystkie częstotliwości w górę "kleją" się ze sobą na konwerterze z polaryzacją liniową i wzajemnie się zakłócają co na odbiorniku daje efekt wytłumienia/braku sygnału. U mnie czasami udaje się jeszcze załapać 12,476R - to ostatni transponder - przy dobrych warunkach udaje się go wyszukać...

 

Co do kanałów muzycznych - to w porównaniu z tym co jest emitowane w TV ogólnie wolę wejść na Youtube i zagrać sobie to co lubię :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejny muzyczny kanał wylatuje. Co prawda kodowany, ale zawsze to kanał muzyczny. Chodzi o 'zik

:arrow:https://satkurier.pl/?cyfrowe_kanaly ... 8&id=38624

Ciekaw jestem co teraz będzie w miejscu tego kanału. Bo o wyłączeniu kanału XXL nie ma ani słowa :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Drogi panie kolego. Oficjalnie to ZIK nie był nigdy w C+. Tylko XXL od 23:00. Natomiast pasmo ZIK jest w C+ kodowane. Jedynie można ten kanał w wersji FTA oglądać na Astrze 19.2E z 12285(polaryzacji nie pamiętam, ale chyba V) :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Tzn, że odbierasz Zik z Hot Birda?? Ten kanał jak napisałem jest kodowany dla abonentów C+, nie mozna go oglądać posiadając kartę i tuner C+ (no chyba, że masz jakieś nelegalne sposoby, ale w to nie wnikam) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam. Od 2 dni mam Cyfrowy Polsat, i wcześniej jak u kogoś widziałem to np na kanałach Coutdown ( czy jakoś tak) i Gay.tv była muzyka. A teraz na tych kanałach są jakieś panienki i numery do nich, wiecie o co chodzi, czemu tak jest ??

 

Zainwestuj w większą antenę konwerter przełącznik i skieruj antenę na Astrę 28,5 tam masz kanałów muzycznych do koloru do wyboru. POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Choć starocie, ale fajne rytmy, miłe dla ucha puszczają na nowym włoskim kanale muzycznym z HotBird'a - Genius TV. Polecam ten kanał :wink:

 

Namiary: transponder: 12.539V SR=27500 FEC=3/4

 

Uprzedzam, jakość techniczna jak na włoskie kanały przystało nie jest powalająca :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...