Skocz do zawartości

Kanały grupy MWE - dyskusja ogólna


Gość lukimann
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, PowerTV napisał:

MUX MWE w Katowicach będzie nadawał z budynku STALEXPORT, gdzie mamy już swój własny system nadawczy.

Wiem że będą kolejne testy

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/stars-tv-naziemna-telewizja-cyfrowa-jak-ogladac-multipleks-eksperymentalny-bcast-grupa-mwe

Czy wszystkie TV z waszej grupy trafią do Warszawy i okolic ?

Czy też znowu będzie mydlenie oczu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pako77 Chodzi o pieniądze.

Wynajem masztu Emitel byłoby bardzo kosztowne, stąd nadawanie z jakiegoś wieżowca.

Zasięg faktycznie będzie niewielki, nie ma do tego złudzeń.

Gdy antena była na maszcie Emitel z podobną mocą, sygnał dolatywał do Krakowa.

Po jej przeniesieniu także sąsiednie miejscowości miały problem z odbiorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mówię gdzie tu sens i logika nadawać dla garstki odbiorców. Finansowo by się opłacało zapłacić więcej za nadajnik z dużym zasięgiem, aby czerpać większe korzyści. Większy zasięg to więcej odbiorców co przełoży się na większe zyski. Jak zauważyłeś gdy nadawali z obiektu emitela to zasięg dolatywał do Krakowa. Zatem większość województwa śląskiego miało szansę odebrać sygnał.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeżeli tak, to ta firma pewnie jeszcze nie jedną decyzją mnie zaskoczy. Zazwyczaj chodzi o rozwój i poprawę jakości, a w MWE "managerowie" (czytaj: managerowie) mają inną wizję działania firmy.

 

Śmiech, śmiechem, ale oby nie było tak, jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

obecnie ze starych parametrów jest 1.0 a dla Anteny i TVC 1.1 to co ja pisałem bo post wcześniej

były moje spekulacje;

Edit: Szału nie ma dźwięk troszke lepszy Bitrate 1mb/s dla wszystkich TVC 1.1

Antena dźwięk 137 kb/s

Power TV  dźwięk 204kb/s

Nuta TV  dźwięk 204kb/s

Nuta Gold  dźwięk 190kb/s

TVC dźwięk 144kb/s

 

 

 

 

Edytowane przez Simplus
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, PowerTV napisał:

Poprawa jakości na satce będzie na początku roku, gdy rozpoczną pracę nowe enkdodery Harmonic pracujące w trybie VBR.

I znowu te magiczne enkodery. :lol2: Ile to już lat ta sama śpiewka? Ile to już razy wymieniane były enkodery (najstarsze, stare, nowe, najnowsze), a efekt ciągle ten sam.

 

@PowerTV zrozum wreszcie - sprzęt, sprzętem, ale bez inwestycji w pojemność, choćbyś miał super, mega, extra, maxi sprzęt nic się nie zmieni. Minimum 2 Mbit/s, bez tego pikseloza i naganianie nowych klientów okulistom.

 

Tak ciężko to zrozumieć.

 

To jest jak ze źle zrobionym zdjęciem (rozmazanym w wyniku ruszenia aparatem). Żeby nie wiem co robił Photofiltrem, Photoshopem i innymi photo, jak byś nie wyostrzał, to zawsze będzie nieostre. Co Ci po sprzęcie, jak bitrate jest niewystarczający.

  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...