Skocz do zawartości

Usługi strumieniowe w Polsce i na świecie – dyskusja ogólna


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Ja wiem, że licencja. Tylko że chodzi o to, że coś co niby miało być takie fajne dla użytkownika, czyli streaming okazuje się być dla użytkownika wyjątkowym dziadostwem. Bo użytkownik nie ma żadnej gwarancji materiału jaki go interesuje, nie kupi i nie posiada go na WŁASNOŚĆ. A własność dla mnie czyli teleinformatyka i ekonomisty wolnorynkowca to świętość. 

Godzinę temu, glaca napisał:

Znając życie zaważyła ilość kliknięć. Jakby oglądało dużo ludzi, to bankowo materiał nie zostałby usunięty ze względu na reklamy.

W takim przypadku nie wstawiali by nowych koncertów z tej samej serii czyli MTV Unplugged.

W dobie streamingu można bardzo łatwo wygaszać filmy które w aktualnej sytuacji politycznej będą nieprawidłowe politycznie.

 

Nie bez powodu kupiłem Blu-ray filmu Układ Zamknięty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, diabeu napisał:

Ale o co chodzi? Jak miałeś jakiś abonament w player.pl tylko dla tych koncertów to zawsze możesz go anulować w każdym momencie.

Abonamentu nie miałem.

 

50 minut temu, diabeu napisał:

A jak znikają filmy z Canal+ w platformie PC+ to musisz bulić dalej do czasu aż skończy ci się lojalka, pozdrowienia dla pewnego usera :)

Filmy z Canal+ nie są zazwyczaj na wyłączność, + do tego wychodzą również na nośnikach.

 

Tu chodzi o to, że pewne rzeczy trafiają tylko na streaming, a to wyjątkowo niepewny szajs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim stała się wyjątkowo głupia moda by wszystko pchać w streaming wychodziły koncerty na DVD i Blu-ray. I kiedy chcę to włączę. Nie martwię się, że ktoś mi go wyłączy na platformie OTT.

Teraz, bugmenot napisał:

Część tłoczonych blurayów dotyka discrot już po 2-3 latach, więc długowieczność czegokolwiek na płycie jest też coraz bardziej dyskusyjna.

Mam Blu-ray i żaden nie ma problemów z odczytem...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, djadijos napisał:

 

Tu chodzi o to, że pewne rzeczy trafiają tylko na streaming, a to wyjątkowo niepewny szajs.

To akurat prawda. Czasem bywa tak jak w przypadku 13 Reasons Why że prawidłową wersję ostatniego odcinka pierwszego sezonu znajdziemy tylko na torrentach bo Netflix pod wpływem jakiś [beep]i postanowił ocenzurować pewien fragment odcinka (nie chcę spoilerować ale było to swego czasu dosyć głośno dyskutowane).

 

Jednak rozumiem kwestię licencji i tego że coś może opuścić daną ofertę. Albo nawet dany serwis może się zwinąć i też nie będzie dostępnych produkcji jak z tymi Showmaxu, które teraz p[beep]rnia Netflix.

Przy tytułach na licencji przydało by się aby od początku była informacja do kiedy dana produkcja jest dostępna w serwisie. Wiem że licencję można przedłużyć ale jednak przy przykładowo serialach, które mają wiele sezonów przydałoby się takie info.

 

PS. czemu ocenzurowało mi słowo p.rz.y.g.a.r.n.i.a? Co tu się dzieje :) .

Edytowane przez diabeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może było kilka takich wydań, ja jednak mając trochę Blu-ray, CD, DVD nie mam problemu z odczytem żadnej płyty teraz. 
A u mnie odwrotnie. Większość płyt nagranych/kupionych 12-15 lat temu, nadaje się do wyrzucenia. To nigdy nie był i nie będzie trwały nośnik.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ciekawe...no od Apple i Amazona to napewno się "nachapią" ;), pierwszy to praktycznue same roczne konta za 0pln, a drugi pewnie się wykręci że masz konto w US i nie jest oficjalnie i może im zapłacić od tych co mają w Play na pół roku za 0pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lukimann napisał:

Polski Instytut Sztuki Filmowej otrzyma zastrzyk gotówki od gigantów streamingowych. Rządowy projekt tzw. tarczy antykryzysowej 3.0 zakłada bowiem, że takie spółki jak m.in. Netflix, Amazon, Apple, CDA.pl Polsat oraz TVN wpłacą na konto PISF 1,5 proc. przychodu swoich platform.

 

Projekt trafi do Sejmu

 

TVN i Polsat za swoje serwisy VOD mają zapłacić podatek na rzecz PISFu. A potem mogą zwracać się o dofinansowanie do PISF swoich produkcji.

TVN korzystał ze wsparcia finansowego PISF ostatnio przy "Broad Peak" i przy filmie o sprawie Tomasza Komendy, a Polsat przy "Psach 3".

Tu zapłacą, a z drugiej strony wyciągną kasę. I interes kręci się dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2020 o 12:20, GrubyBubu napisał:

Ciekawe...no od Apple i Amazona to napewno się "nachapią" ;), pierwszy to praktycznue same roczne konta za 0pln, a drugi pewnie się wykręci że masz konto w US i nie jest oficjalnie i może im zapłacić od tych co mają w Play na pół roku za 0pln

To że coś jest za 0zł, nie oznacza wcale że usługa nie przynosi żadnego dochodu. Abonent może i nie płaci, ale i tak Play ponosi opłaty na rzecz Amazona, nie jest to pełna stawka, ale zawsze coś. Według tabelki Amazon zapłaciłby jakieś 665tyś zł opłaty za zeszły rok: http://www.bankier.pl/amp/wiadomosc/Netflix-Player-pl-IPLA-rzad-szykuje-nowy-podatek-od-dostawcow-VOD-7872394

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieci kin takie jak Cineworld (u nas to Cinema City), Odeon czy AMC są obrażone na Universal, który wypuścił z powodu koronarwirusa kilka filmów kinowych bezpośrednio do streamingu i w dodatku był to udany ruch.

 

"Trolls: World Tour" zarobiły w USA w VOD 100 mln. dolarów, więc wynik jest bardzo dobry (poprzednia część zebrała w klasycznej dystrybucji w tym samym czasie 116 mln. z czego pewnie zarobek studia był o wiele mniejszy), tak więc szefowie tych sieci kinowych stwierdzili, że najlepszym ruchem będzie nie np. negocjacja umów, czy jakieś nowe podejście do tematu, ale po prostu zbanowanie filmów Universalu (a w drodze jest nowy Bond czy Fast&Furious) - mądrze. Ciekawe czego oczekują...

 

https://finance.yahoo.com/news/why-amc-might-not-have-the-right-cards-in-its-trolls-world-tour-battle-with-universal-120011795.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...