Skocz do zawartości

Usługi strumieniowe w Polsce i na świecie – dyskusja ogólna


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@umek w przypadku Trolls, to myślę, że mimo ceny wielu rodziców i tak się ucieszyło, że nie musi siedzieć w tym czasie w kinie - dodając koszty parkingu, popcornu, coli itd.

Ale dziwi mnie aż taki super zarobek, bo myślałem, że większość ludzi spiraci te filmy, zamiast płacić spore kwoty. A tu niespodzianka.

W przypadku Bonda to raczej już jednak nie przejdzie. Choć myślę, że temat pt. premiera filmu w VOD jakieś 2-3 tygodnie po kinie, zamiast 2-3 miesięcy staje się realny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Sieci kin takie jak Cineworld (u nas to Cinema City), Odeon czy AMC są obrażone na Universal, który wypuścił z powodu koronarwirusa kilka filmów kinowych bezpośrednio do streamingu i w dodatku był to udany ruch.

Nie do końca jest jak piszesz. Universal stwierdził, że jak kina zostaną otwarte, to oni również rozważają udostępnianie niektórych filmów w streamingu równoczesnie z kinami. To się sieciom kinowym nie spodobało i stwierdzili, że w takim razie żadnego filmu Universalu nie pokażą i że w przypadku podjecia takiej decyzji przez studio, powinno się umowy renegocjować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiście też.

Ale zaczęło się od sukcesu Trolls.

 

"Regal Cinemas owner Cineworld has warned Universal that it will not show films that “fail to respect” the theatrical window after the studio decided to move Trolls World Tour from a theatrical release to a digital exclusive.The warning comes after Universal touted the success of Trolls World Tour’s straight-to-digital release. Yesterday, AMC Theaters went further, deciding to bar Universal movies because of comments made by NBCUniversal CEO Jeff Shell, arguing that Universal didn’t take theater chains into consideration when it made the decision to go direct to consumer. "

https://www.theverge.com/2020/4/29/21241463/regal-amc-universal-trolls-world-tour-vod-streaming-warner-bros-disney

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2020 o 14:15, bugmenot napisał:

Ale dziwi mnie aż taki super zarobek, bo myślałem, że większość ludzi spiraci te filmy, zamiast płacić spore kwoty. A tu niespodzianka.

Spokojnie, specyficzny film dla dzieci, przy bardziej kosztownych produkcjach nie ma to racji bytu. Tylko kino da zwrot.

A w naszym kraju szczególnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2020 o 08:36, swordfish napisał:

Do 18 maja w Ninatece można oglądać za darmo głośne filmy dokumentalne z ostatnich lat z festiwalu Doc Against Gravity, m.in. nominowaną do Oscara "Krainę miodu".

 

https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2020/05/08/docs-against-gravity-ninateka-filmy-za-darmo-top/

 

Polecam jak ktoś jeszcze nie oglądał, bo to bardzo dobry zestaw filmów. Zaliczyłem już świetne "Twarze, plaże" i "Krainę Miodu" oraz trochę słabszy, ale nadal warty obejrzenia film "Świadkowie Putina".

Jakość bardzo dobra, jest kilka opcji do wyboru w tym nawet 1080p z bitrate w okolicach 10 Mbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czasami na forum pojawia się opinia, że jak coś ma się na fizycznym nośniku to jest to pewniejsze niż streaming. Wygląda na to, że jeszcze trzeba mieć zapasowy odtwarzacz innej firmy ;).

 

https://ithardware.pl/aktualnosci/odtwarzacze_blu_ray_samsunga_przestaly_dzialac_na_calym_swiecie-12558.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot Błędy aktualizacji oprogramowania tego typu zdarzają się naprawdę bardzo bardzo rzadko, do tego nie powinno do nich dochodzić. Tym sposobem można uwalić każdy sprzęt, od odtwarzacza Blu-ray po telewizor czy nawet pralkę. Nadal nośniki tłoczone to najpewniejsze źródła, o ile nie zostały fizycznie uszkodzone, co jest po prostu niechlujstwem użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny ciekawy przegląd w Ninatece. Przez całe wakacje co tydzień udostępniany jest jeden tytuł z kolekcji Gutek Film. Wszystko z napisami i w jakości 1080p. Bez reklam i bez opłat.

 

https://ninateka.pl/

 

25.06–02.07

„Ava”, reż. Léa Mysius

 

02.07–09.07

„Jak ojciec i syn”, reż. Hirokazu Kore-eda

 

09.07–16.07

„Gimme Danger”, reż. Jim Jarmusch

 

16.07–23.07

„Siostra twojej siostry”, reż. Lynn Shelton

 

23.07–30.07

„Control”, reż. Anton Corbijn

 

30.07–06.08

„Mistrz”, reż. Paul Thomas Anderson

 

06.08–13.08

„Magical Girl”, reż. Carlos Vermut

 

13.08–20.08

„Kurt Cobain: About a Son”, reż. A. J. Schnack

 

20.08–27.08

„Nasza młodsza siostra”, reż. Hirokazu Kore-eda

 

27.08–03.09

„Frank”, reż. Lenny Abrahamson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 5.05.2020 o 12:33, bugmenot napisał:

Sieci kin takie jak Cineworld (u nas to Cinema City), Odeon czy AMC są obrażone na Universal, który wypuścił z powodu koronarwirusa kilka filmów kinowych bezpośrednio do streamingu i w dodatku był to udany ruch.

 

"Trolls: World Tour" zarobiły w USA w VOD 100 mln. dolarów, więc wynik jest bardzo dobry (poprzednia część zebrała w klasycznej dystrybucji w tym samym czasie 116 mln. z czego pewnie zarobek studia był o wiele mniejszy), tak więc szefowie tych sieci kinowych stwierdzili, że najlepszym ruchem będzie nie np. negocjacja umów, czy jakieś nowe podejście do tematu, ale po prostu zbanowanie filmów Universalu (a w drodze jest nowy Bond czy Fast&Furious) - mądrze. Ciekawe czego oczekują...

 

https://finance.yahoo.com/news/why-amc-might-not-have-the-right-cards-in-its-trolls-world-tour-battle-with-universal-120011795.html

 

Dziś Universal dogadał się z AMC Theaters, że "okno kinowe" może zostać skrócone do 17 dni. Po tym czasie film będzie mógł wylądować w streamingu.

https://www.hollywoodreporter.com/news/amc-theatres-universal-collapsing-theatrical-window-17-days-unprecedented-pact-1304759

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu
Panowie, potrzebuję pomocy/porady. Chciałbym uzyskać dostęp do BT Sport w Polsce, ale niestety nie mam karty debetowej zarejestrowanej w UK. Mam revoluta, ale płatność jest odrzucana. Może jakieś sugestie? Może znacie jakieś opcję uzyskania karty debetowej zarejestrowanej w UK?
Paypalem ogarnij, albo Curve



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BT Sport? Co ma BT czego byś nie miał gdzie indziej?

I to za 25 funciaköw. Chcesz dawać ponad 100 zeta za to i to w streamie?

Te same atrakcje ( a nawet 3x więcej ) masz na polskich kanałach sportowych.

Szaleństwo, ale skoro lubisz wyrzucać kasę w błoto to cóż.

 

Oferta BT za 25 funciaków czyli 3-4 x mniej sportu niż w Polsce za podobną kasę. No i przypomnę to stream.

https://www.bt.com/sport

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tracer10 napisał:

BT Sport? Co ma BT czego byś nie miał gdzie indziej?

I to za 25 funciaköw. Chcesz dawać ponad 100 zeta za to i to w streamie?

Te same atrakcje ( a nawet 3x więcej ) masz na polskich kanałach sportowych.

Szaleństwo, ale skoro lubisz wyrzucać kasę w błoto to cóż.

 

Oferta BT za 25 funciaków czyli 3-4 x mniej sportu niż w Polsce za podobną kasę. No i przypomnę to stream.

https://www.bt.com/sport

Po pierwsze to moja sprawa na co mam ochotę wydać moje pieniądze. 
 

Poza tym od lat nie mam kablówki/satelity i nie zamierzam wiązać się umowami długoterminowymi z polskimi nadawcami.

 

A co do BT Sport to zgodzę się, że kontent jak na tę cenę mają nie zbyt atrakcyjny, ale przynamniej obejrzę sobie po jednym spotkaniu w każdej fazie LM w 4K na BT Sport Ultimate 4K w za[beep]istej jakości obrazu. I to jest argument za wykupieniem sobie subskrypcji. Polsat daje [beep] pod tym względem, bo nie będzie ani jednego meczu w 4K z LM.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczysz w streamie z BT takie  4K, że aż oślepniesz. Chyba ktoś ci bajek naopowiadał, że przez VPN polecisz z tą jakością.

Na Prime  Premier League nie była  za ciekawa jakościowo bez VPN, a co dopiero przez niego.

@mejveno ci podał gdzie jest LM 4K bez kombinacji za 3x taniej.

I tak masz rację to twoje pieniądze, tylko po co się chwalisz jak głupio chcesz je wydać?

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli mowa o serwisach streamingowych, które zawitają w Polsce w najbliższym czasie to oprócz Disney +, serwisu z materiałami od Discovery, czy coś ciekawego ( po polsku) można się spodziewać?

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...