Skocz do zawartości

Usługi strumieniowe w Polsce i na świecie – dyskusja ogólna


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, bugmenot napisał:

Abonament trzeba podwyższyć jeśli chce się oferować najlepszy kontent na konkurencyjnym rynku, gdzie kolejne platformy powstają jak grzyby po deszczu.

Co zresztą zostalo powiedziane w artykule linkowanym parę postów wyżej przez @umek. Nie ma o wspóldzieleniu kont ani słowa.

No przecież nie powiedzą oficjalnie,  że przynajmniej jednym z czynników podwyżki jest współdzielenie kont przez użytkowników.

Jeżeli czterech kolegów zamiast płacić po 13zł, płaciliby po 52zł to i zapewne podwyżka nie byłaby potrzebna. I wtedy i na ten "najlepszy kontent" (chociaż tu to kwestia indywidualna) by starczyło - bez podwyżki. Tylko,  że gdyby faktycznie każdy musiałby wydać te 52zł zamiast 13zł to mogłoby się okazać,  że nawet ten "najlepszy kontent" nie jest ich w stanie przekonać do dalszego abonowania :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedzą oficjalnie, ale Ty wydedukowałeś :D.

Poza tym o czym Ty teraz w ogóle piszesz. Za 52 zł masz 4 ekrany zgodnie z ofertą. I te 4 ekrany mogą chodzić 24/7.

Ewentualny problem z dzieleniem kont polega na tym, że z tych 4 ekranów korzysta 20 osób na zmianę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż o tak skrajnych przypadkach nie słyszałem. W większości sytuacji przynajmniej w moim otoczeniu ogranicza się to do dzielenia kosztów przez 4 max 5 osób, tak aby nikt nie wchodził sobie w paradę. Profili można ustawić max 5 a rzadko się zdarza aby cała 5 na raz chciała oglądać.

Edytowane przez Bushiken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2020 o 15:22, bugmenot napisał:

Nie powiedzą oficjalnie, ale Ty wydedukowałeś :D.

Poza tym o czym Ty teraz w ogóle piszesz. Za 52 zł masz 4 ekrany zgodnie z ofertą. I te 4 ekrany mogą chodzić 24/7.

Ewentualny problem z dzieleniem kont polega na tym, że z tych 4 ekranów korzysta 20 osób na zmianę...

O korzystaniu z serwisu zgodnie z jego regulaminem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to znajdź tam jakiś zapis o zakazie wspóldzielenia loginu do konta, oprócz tego prawach licencyjnych do użytku prywatnego i w gospodarstwie domowym, który znajdziesz na większości płyt DVD/BD i w teorii zaproszenie na film sasiądów, nie mówiąc już o jej pożyczeniu jest jego złamaniem. Zresztą jak i sprzedaż potem tej płyty na Allegro po obejrzeniu filmu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapis o korzystaniu w ramach jednego gospodarstwa domowego jest wystarczającym, który z punktu widzenia regulaminu uniemożliwia korzystanie z tego samego konta przez czterech kolegów o którym pisałem w jednym z postów. 

Jednak jak to w rzeczywistości wygląda widać to porównując liczbę subskrybentów i użytkowników. Za 13zł chętni są, za 52zł jest ich zdecydowanie mniej :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna platforma streamingowa w Polsce.

 

Tym razem swoich sił próbuje Konrad Niewolski ze sprzedażą swoich filmów.

 

Na https://22bit.tv/ proponuje nam dostęp do dwóch tytułów. "Symetria" i premierowo "Asymetria". O "Asymetrii" było głośno wiosną tego roku, kiedy kręcił podczas wybuchu pierwszej fali pandemii. Mimo obostrzeń nie chciał przerywać zdjęć.

 

Koszt wypożyczenia 1 tytułu 39 PLN,  kupno 59 PLN. Można także zapłacić kryptowalutą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WarnerMedia zapowiedziało, że 2021 roku każdy nowy film zostanie wydany jednocześnie w kinach oraz usłudze HBO Max.

 

Na liście tych produkcji znajdują się:

The Little Things

Judas and the Black Messiah

Tom & Jerry

Godzilla vs. Kong

Mortal Kombat

Those Who Wish Me Dead

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

In The Heights

Space Jam: A New Legacy

The Suicide Squad

Reminiscence

Malignant

Dune

The Many Saints of Newark

King Richard

Cry Macho

Matrix 4

 

Wszystkie filmy będą dostępne w Ultra HD (4K) oraz HDR. Idą za tym pewne ograniczenia. Filmy mają być dostępne w HBO Max tylko przez miesiąc. Ann Sarnoff, prezes i dyrektor generalna WarnerMedia, uznała, że jest to „wyjątkowy plan roczny”, podkreślając, że inicjatywa nie będzie kontynuowana w 2022 r., ani później, uważając ją za tymczasowe rozwiązanie w odpowiedzi na trwający globalny kryzys zdrowotny.

 

W połowie listopada zapowiedziano, że Wonder Woman 1984 również zadebiutuje w kinach oraz na HBO Max, w którym także będzie dostępna przez miesiąc. Amerykańska premiera nastąpi 25 grudnia.

 

spisane z: VarietyThe Verge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nolan niezbyt przychylnie o HBO Max ;).

 

"Some of our industry's biggest filmmakers and most important movie stars went to bed the night before thinking they were working for the greatest movie studio and woke up to find out they were working for the worst streaming service"

 

https://www.cnet.com/news/att-hbo-max-is-the-worst-streaming-service-tenet-director-christopher-nolan-says/

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowy serwis streamingowy Flixmojo debiutuje w Polsce. 

 

"Na starcie serwis oferuje około tysiąca tytułów. Głównie są to klasyczne filmy i seriale, także dla najmłodszych. W ofercie znajdziemy produkcje polskie, amerykańskie, czeskie i rosyjskie. Flixmojo wydaje się serwisem dla widzów, którzy chcą nadrobić klasykę lub przypomnieć sobie starsze produkcje. W bibliotece seriali znalazły się m.in. „Arabela”, „Siedemnaście mgnień wiosny” „Saga rodu Forsyte’ów” czy „Rumcajs”. Fani kina mają do wyboru m.in. produkcje Polańskiego, Bunuela, Kurosawy, Cravena, Pollacka czy Rosseliniego oraz filmy z udziałem Jane Fondy, Roberta Redforda, Johna Wayne’a i Michaela Caine’a. Flixmojo zapowiada też własne produkcje m.in. angielski sitcom."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam pytanie do was jako osoba, ktory nie korzystala z tych wszystkich smart, android czy webos tv, 

jak orientuje sie te wszystkie iply, netflixy,playery,hbo sa wszedzie, 

natomiast interesuja mnie takie aplikacje jak cda, c+sport przez internet , eleven sports czy game pass ultimate(granie w chmurze), 

wiem, ze np. aplka eleven jest na samsungach, cda na webos i android tv, 

natomiast mam pytanie czy jak mamy telewizor z android tv to mozemy tam sciagac aplikacje z androida ? i tym samym sobie sciagniemy aplikacje eleven sports, canal plus przez internet czy aplikacje game passa ultimate? i tym samym telewizory android tv beda dawac nam najwieksza ilosc apek? ktore nie zawsze ukaza sie na samsungach czy lg? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej aplikacji jest właśnie na system Android TV, ponieważ jest on najpowszechniejszy tj. jest w największej ilości marek TV oraz wszelkich przystawkach jak Miboxy, Chromecast czy inne.

W związku z tym producenci aplikacji piszą kod głównie pod Android TV, najlepszym przykładem C+ OTT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2021 o 22:43, jap20 napisał:

i tym samym telewizory android tv beda dawac nam najwieksza ilosc apek? ktore nie zawsze ukaza sie na samsungach czy lg? 

I sam sobie odpowiedziałeś.

Tak, musisz szukać TV opartym na Android TV.

Zerknij sobie zresztą na tematy obok gdzie jest opisane co chodzi na poszczególnym systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Niekoniecznie zaraz tv z androidem. Ja jednak mam swoja ulubiona marke tv i jest to Samsung. I do tego jakis Android Box u mnie jest to Canal+Box, ale mozna Mi Box S dokupic i jest moc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

zastanawiam się na jakiej zasadzie (podstawie prawnej) działają takie strony streamingowe jak internetowa czy weeb ? Nikt się za to nie bierze ? Mój znajomy wykupuje co miesiąc dostęp i mówi że to legalne. Z drugiej strony, gdy to było nie legalne to by chyba zamknęli?O co tu chodzi ?

Edytowane przez Krajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...