Skocz do zawartości

Usługi strumieniowe w Polsce i na świecie – dyskusja ogólna


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbyś użył to byś wiedział, że udostępnionej oferty HBO Max na kwiecień nie ma. Jest lista premier kanałów linearnych HBO i Cinemax co już wyjaśniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Artek_akurat kanały tv są tam legalnie i treści z usługi premium.

Z resztą na YouTube też są pirackie treści a miliony z tego  korzystają. 😉

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę o CDA Premium.

Wiadomo, że oprócz tego są pirackie treści.

Skoro tam są, to zapewne jest jakaś furtka w polskim prawie.

Nie piętnuję bo nikt nie jest święty, z resztą zwykle są one kiepskiej jakości , brakuje odcinków itd. To co jest legalne zwykle spełnia moje oczekiwania.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, lakiman napisał:

Nie piętnuję bo nikt nie jest święty, z resztą zwykle są one kiepskiej jakości , brakuje odcinków itd. To co jest legalne zwykle spełnia moje oczekiwania.

 

Myślę, że rozwój serwisów streamingowych rozwiązał problem piractwa. To co zostało to margines. Za rozsądną cenę możemy mieć dobrą jakość i wygodę korzystania bez potrzeby ściągania, kopiowania, szukania napisów itp. Też się czasem w to bawiłem ale tylko w przypadku jakiegoś konkretnego tytułu, gdy mi zależało a nie było w telewizji. Dziś to nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo bo np Benedetty  nigdzie nie ma poza tym nie ma jednego serwisu w którym jest wszystko a wykupienie np netflix+hvbo+disney+Canal+ to nie jest tania impreza a i tak nie będziesz miał wszystkiego. 

Sam kupując serwisy vod pierwsze co robie to szulam promocji możliwości powiązania z umową itd po to tylko żeby było najtaniej nie dlatego że szkoda mi kasy ale dlatego że jak się to wszystko pododaje to wychodzi naprawdę spora kwota. 

Edytowane przez _Artek_
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Są wyniki platform VOD za marzec. HBO Max zyskało milion RU względem HBO GO (ale jednocześnie spadł czas korzystania - czyżby tylko efekt nowości i zaglądanie na stronę?).

Netflix dość stabilnie 14 mln względem 14,3 w lutym (5h czasu korzystania) i dalej pierwsze miejsce.

Duży, prawie 750 tys. wzrost PBG i spadek 500 tysięcy w przypadku CDA. Viaplay dalej poza top10.

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jak-odbierac-hbo-max-w-polsce-oferta-ilu-uzytkownikow-netflix-cda-premium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2022 o 20:48, lakiman napisał:

" Przystanek Alaska", " Filary ziemi" jak nie było tak nie ma w najbardziej popularnych serwisach streamingowych..

Chętnie obejrzałabym "Przystanek Alaska". Poprosiłam znajomego mieszkającego na stałe za granicą, który siedzi w temacie streamingu dość głęboko, o ustalenie, gdzie to można obejrzeć. Okazuje się, że nigdzie, bo od wielu lat ciągnie się konflikt na linii aktorzy - wytwórnia i tak dalej, skąd niedostępność na jakiejkolwiek platformie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2021 roku 4,3 mln gospodarstw w Polsce subskrybowało przynajmniej jeden serwis wideo - wynika z szacunków firmy badawczej Omdia. Najpopularniejszy na polskim rynku jest Netflix, któremu zagrozić może startujący 14 czerwca Disney+.

 

I dwie bardzo ciekawe informacje:

 

Według Omdia najwięcej subskrybentów w Polsce ma Netflix i jest już ich ponad 2 mln.

 

Wyniki dotyczące serwisów wideo w trakcie konferencji zaprezentowała również firma Nielsen Media. Z jej danych wynika, że wśród gospodarstw, które mają telewizor podłączony do internetu (Connected TV), Netflix oglądało w pierwszym kwartale 44,3 proc. widzów, a YouTube - 32,7 proc. Gdyby potraktować Netflix i YouTube jako kanały telewizyjne, byłyby one wśród 15 najchętniej oglądanych stacji w gospodarstwach z Connected TV w pierwszym kwartale.

 

Więcej https://www.press.pl/tresc/70324,omdia_-netflix-ma-ponad-2-mln-subskrybentow-w-polsce_-zagrozi-mu-disney-

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sky wprowadza usługę Sky Stream z boxem od Comastu, opartym na podobnym sofcie co nasz UPC Box 4K, ale nowszych bebechach z Wifi 6, Dolby Vision itd.
Pozwoli na oglądanie tv na łączu od dowolnego dostawcy.

Dostępne będą te same kanały co w Sky Glass: https://www.sky.com/help/articles/tv-channel-list-sky-glass plus oczywiście popularne usługi streamingowe.

Fotka sprzętu za Brodband TV News:

Sky-Stream-Puck.jpg?w=900&ssl=1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno na duży plus, że na jednym urządzeniu będzie dostęp do tradycyjnych kanałów i usług streamingowych.

UPC- Play mogą wziąć przykład. 🙂

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiony niedawno serwis streamingowy CNN+ nie zaliczył udanego startu. Platforma ma obecnie w sumie zaledwie 150 tysięcy subskrybentów w USA, a codziennie korzysta z niej 10 tysięcy użytkowników. Szefostwo WarnerBros. Discovery, obecny właściciel CNN w związku z tymi fatalnymi statystykami zwolniło dyrektora finansowego stacji i rozważa, co dalej zrobić z CNN+.

 

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/porazka-cnn-zwolnienia-vod-streaming-wideo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy artykuł: nawet w przypadku usług streamingowych jesteśmy rynkiem dopiero  rozwijającym się..

Polacy preferują nadal tradycyjną telewizję.

W dniu 11.04.2022 o 15:25, Zuzia napisał:

Chętnie obejrzałabym "Przystanek Alaska". Poprosiłam znajomego mieszkającego na stałe za granicą, który siedzi w temacie streamingu dość głęboko, o ustalenie, gdzie to można obejrzeć. Okazuje się, że nigdzie, bo od wielu lat ciągnie się konflikt na linii aktorzy - wytwórnia i tak dalej, skąd niedostępność na jakiejkolwiek platformie.

Chętnie bym też obejrzał serial  "Wojna i pamięć"- kolejny, zapomniany tytuł trudny do  "zdobycia".

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2022 o 13:47, bgmnt napisał:

Uruchomiony niedawno serwis streamingowy CNN+ nie zaliczył udanego startu. Platforma ma obecnie w sumie zaledwie 150 tysięcy subskrybentów w USA, a codziennie korzysta z niej 10 tysięcy użytkowników. Szefostwo WarnerBros. Discovery, obecny właściciel CNN w związku z tymi fatalnymi statystykami zwolniło dyrektora finansowego stacji i rozważa, co dalej zrobić z CNN+.

 

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/porazka-cnn-zwolnienia-vod-streaming-wideo

Jak na moje to mało kto chce płacić za serwisy informacyjne osobno w VOD. Po co to robić poza garstką geeków? U nas też TVN24 GO nie sprzedaje się tak dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirtualne media podjęło temat jakości dźwięków na usługach streamingowych. Na tapecie głównie Netflix oraz HBO.

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jak-naprawic-poziom-glosnosci-dzwiek-efektowy-poziom-dzwieku-netflix-hbo-max-problemy

 

O HBO było już elaboraty, że 25fps i to zmienia też jakość dźwięku. Że lektor najczęściej stereo. itd.

Okazuje się, że Netflix też nie jest  idealny i to często słychać, zwłaszcza na lektorze (kilka razy wspomniałem)

Poszukałem w sieci i wygląda na to, że NF również nie stosuje "jak stworzył stwórca" oryginału ale wymusza dostarczenia masterow dźwięku o głośności -27 dbFS (27LKFS)

Być może z tego wynikają problemy, że dialogów nie słychać?

https://www.pro-tools-expert.com/production-expert-1/netflix-loudness-and-dynamic-range-developments-update

 

Jak również okazuje się, ze problemy z tłumaczeniem głównie na Netflixie wynikają z maszynowego tłumaczenia MTPE, który tylko na końcu jest "szlifowane" przez człowieka jako korekta.

Można poczytać o tym na sieci.

Niestety, HBO ostatnio również zaczyna mieć podobne problemy, więc można założyć, że również z tego zaczęli korzystać.

Oczywiście sprawa dotyczy napisów.

 

Chodzi w sumie o to, że każda platforma ma jakieś problemy/wady i żadna pod tym względem idealna nie jest.

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-27 dbFS to nie jest standard Netflixa, a ogólnie przemysłu filmowego: "the default is set to -27 dBFS, which is the established level for film soundtracks. It is also the level most decoders are set to by default" (https://www.digitalrebellion.com/blog/posts/why_does_my_dvd_audio_level_differ_from_the_level_in_fcp).

 

Opis jak mają być masterowane rzeczy do Netflixa jest dostępny publicznie: https://partnerhelp.netflixstudios.com/hc/en-us/articles/360001794307-Netflix-Sound-Mix-Specifications-Best-Practices-v1-4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...