Skocz do zawartości

Usługi strumieniowe w Polsce i na świecie – dyskusja ogólna


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

RMF Classic+

"Wystartowała platforma RMF Classic+ oferująca stream radia RMF Classic bez bloków reklamowych, za to z dodatkowymi audycjami tematycznymi oraz z ekskluzywnymi podcastami. Dostęp do platformy RMF Classic+ kosztuje 9,90 zł miesięcznie, przy czym pierwsze 30 dni są bezpłatne (z subskrypcji można zrezygnować w dowolnym momencie, konieczne jest podpięcie karty). Alternatywnie można skorzystać z opcji półrocznej za 50 zł lub rocznej za 108 zł (płatność przelewem, kartą lub BLIK)."
Więcej na Satkurier.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakim Paywallem? Mnie się wszystko wyświetla bez problemu

 

Ale masz w skrócie najciekawsze cytaty

Cytat

Wydatki na treści wśród dziewięciu wiodących firm medialnych i technologicznych osiągną w 2022 roku 140,5 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o około 10% rok do roku, zgodnie z nowymi danymi Wells Fargo. Według szacunków Wells Fargo, wartość wydatków na treści wśród tych firm wzrośnie do około 172 miliardów dolarów do 2025 roku

Cytat

Content spending among the nine leading media and technology companies will reach $140.5 billion in 2022, up about 10% year-over-year, according to new data from Wells Fargo. The content spend figure among these companies is projected by Wells Fargo to rise to roughly $172 billion by 2025

Cytat

Disney powiedział, że planuje wydać 33 miliardy dolarów na treści w roku podatkowym 2022, który rozpoczął się w październiku . Wartość ta wzrosła w porównaniu z 25 miliardami dolarów w roku fiskalnym Disneya w 2021 roku. Wells Fargo przewidział również, że Warner Bros. Discovery łącznie zwiększy wydatki na zawartość gotówkową do 22,4 miliarda dolarów w 2022 roku, po uwzględnieniu praw do sportu, co stanowi wzrost o 8,2% w stosunku do 2021 roku.

Cytat

Disney has said it plans to spend $33 billion on content in its fiscal year 2022, which began in October. That figure is up from $25 billion in Disney’s fiscal 2021. Wells Fargo also predicted the combined Warner Bros. Discovery will boost its cash content spending to $22.4 billion in 2022 when factoring in sports rights, a figure that's up 8.2% from 2021. 

 

Cytat

Wydatki Warner Bros. Discovery w 2022 r. zostaną częściowo przeznaczone na prawa do sportów takich jak baseball i koszykówka. Turner podobno zapłaci MLB 470 milionów dolarów w latach 2022-2028 i podobno obecnie płaci NBA ponad miliard dolarów rocznie za prawa do transmisji. NBA chce również zwiększyć kwotę, którą pobiera od swoich partnerów nadawczych po sezonie 2024-25.  

Cytat

Warner Bros. Discovery’s 2022 content spend will partially go toward rights for sports like baseball and basketball. Turner will reportedly pay the MLB $470 million between 2022 and 2028 and is reportedly currently paying the NBA over $1 billion annually for broadcast rights. The NBA is also looking to increase the amount it charges its broadcast partners after the 2024-25 season. 

 

 

Z tabelki wydatki w mld

Disney - 2022 32,9   2023 35,2  2024 37,8  2025 40,5

Warner z Discovery - odpowiednio  22,4   24,0  25,2  26,1

Comcast - 26,0  25,3  26,9  26,2

Netflix - 19,3  20,3  21,0 21,3

Viacom - 16,0  17,8  19,5  21,7

Amazon - 12,5   15   17,2  19

Apple  8,1  10,1  12,2  14

 

Cytat

Podczas gdy Netflix zajmuje czwarte miejsce w łącznych przewidywanych wydatkach na 2022 r. wśród wiodących firm, firma wskakuje na drugie miejsce, gdy sport zostanie usunięty z równania

Cytat

While Netflix ranks fourth in total projected 2022 spending among the leading companies, the company leapfrogs to second place when sports is removed from the equation.

 

Bo wtedy bez sportu

Disney - 2022 21,3   2023 22,2  2024 23,3  2025 24,4

Warner z Discovery - odpowiednio  18,4   19,7  20,7  21,4

Comcast - 18,4  17,8  18,9  18,3

Netflix - 19,3  20,3  21,0 21,3

Viacom - 11,8  12,8  14,2  16

Amazon - 11   13,2   15,2  16,7

Apple  8,1  10,1  12,2  14

 

Cytat

Splashy 2022 films like “The Gray Man” and “Escape from Spiderhead,” which VIP+ named as two of its top 20 most anticipated streaming titles of this year, exhibit why Netflix is projected by Wells Fargo to spend $19 billion on content in the year ahead, up 13% from 2021. 

 

 

 

Edytowane przez spotify
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka refleksja mi przyszła do głowy że tych usług streamingowych narobiło się już tyle że jeśli ktoś nie potrzebuje multiroomu i potrafi szukać promocji to czasem taki straming może wyjść taniej niż jakakolwiek umowa z operatorem (na chwile pomijając jakość)
Sam mam teraz optimum+z c+ i nawet nie myśle o dopełnianiu do ekstra jeśli o czymś myśle to o jak najtańszym połączeniu Netflix-a z hbo max i disney+ :D chyba mamy do czynienia z powolną ale jednak śmiercią telewizji nie tyle satelitarnej co linearnej. :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myśl tyle @_Artek_ tylko działaj.

Ja połączyłem streaming z umowami z operatorami tak by skorzystać z możliwie dobrych promocji, między innymi:

UPC: Viaplay, HBO GO ( Max)

PLUS: Tidal

Canal+: online

Polsat: Polsat Box GO

 

:mrgreen:

Telewizja linearna tym samym to tylko dodatek.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo umów za dużo operatorów ja na pewno w marcu wykupie niezależny hbo max do tego od marca player bez reklam z Eurosportem jak najtaniej viaplay ze względu na ligę angielską i ciagle zastanawiam sie nad netflix bo jest za drogi jak na to co tam jest gdyby tak za 38zł był wariant 4K na dwa urządzenia to spoko ale 55zł za wariant 4K bez popularnego w Polsce podziału konta to trochę za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem pod uwagę umowę z 1 operatorem czyli Orange IPTV..ale zdecydowanie drożej by wyszło sumując  usługi, które wymieniłem plus pozostałe.

A dodatkowo z usługi sat.Polsatu i  Play  korzystają moi rodzice a łącząc umowy ( Plus/Polsat) po kilku latach są coraz lepsze promocje nie tylko na telewizję ale na usługi internetowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Canal+ Extra+ z PSP i multiroom za 80 zł. 

Polsat Box Rodzinny HD za 5 zł. 

UPC Horizon Select 50 zł,ze względu jedynie na internet. 

 

TV w ogóle nie oglądam. C+ i Polsat są bo są w domu. Tak by tv nie świecił pusto w domu i czasem rodzice obejrzą coś. Bo oni też już przeszli na streaming. I już oni więcej oglądają netflixa, itp niż tv sat. 

 

Netflix

HBO GO

Amazon Prime 

YouTube 

Canal+ Online

Polsat Box Go

Player.pl

 

Czekam na Disneya+ jedynie

 

HBO GO też w ogóle nie oglądam, Playera również. 

Netflix składamy się w 5 osób,wiec wychodzą grosze. 

 

Sam się zastanawiam czy z tv nie zrezygnować i założyć antenę dvbt. 

Wszystko jest w streamingu a im wystarczy dvbt spokojnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2022 o 09:12, kingofsouth napisał:

Streaming w moim domu (stan obecny)  emoji4.png 
 
Filmy/seriale/sport
 

  • Disney+
  • DAZN DE
  • HBO MAX
  • Netflix
  • APV(Amazon Prime Video)
  • Apple TV+
  • HBO GO
  • Smart GO/Vectra Online
  • UPC TV GO
  • Canal+Online
  • Play NOW TV

 

 

Planujesz jeszcze powiększyć dostęp do usług ( pewnie SkyShowtime obowiazkowo) , w sumie i tak już do  bogatego  zestawu ?

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze dołożył playera bez reklam.

3 minuty temu, _Artek_ napisał:

Przy tylu usługach to jedyne czego koledze @kingofsouth brakuje to życia żeby to wszystko obejrzeć :D

Sam z tego nie korzysta.

U mnie w rodzinie każdy wybiera coś dla siebie, u niego może być podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tylu usługach to jedyne czego koledze @kingofsouth brakuje to życia żeby to wszystko obejrzeć default_biggrin.png
Zdajesz sobie sprawę, że nikt wszystkiego nie ogląda? Wybiera się to co kogo interesuje, a jeśli można sobie pozwolić na kilka streamingów, to wybór jest większy. Ja też subskrybuję kilka serwisów i zamierzam wykupić te nowe.
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...