Skocz do zawartości

Usługi strumieniowe w Polsce i na świecie – dyskusja ogólna


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie to Sky w pewnej formie wejdzie na nasz rynek. Trochę niespodzianka.  Bo wiele razy spekulowano, że może kupić C+, ale zawsze na spekulacjach się kończyło. 

 

No cóż. Sky chociaż coś próbuje robić, a C+ chyba wciąż liczy, że "jakoś to będzie". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niewiele ma wspólnego ze „Sky wejdzie na nasz rynek”..

Będzie to kolejny serwis streamingowy i teraz pytanie..czy oni wszyscy myślą że mamy kieszenie z gumy?

Prawdę mówiąc kwestia czasu kiedy te serwisy zaczną być częściami pakietu tak jak pranie Netflix czy Peackock w UK.

Pytanie ile abonentów taki serwis musi mieć by uznał swoją obecność za sukces na danym rynku bo chyba nie 50 tysięcy?

Także sądzę że te serwisy będą raczej toczyć wojnę same ze sobą aniżeli staną się kolejnymi rewolucjami..

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem łączenia na rynku będą nieuniknione. 

I patrząc przekrojowo na rynek to w najgorszej sytuacji będą takie platformy jak CANAL+ czy Viaplay, które nie mają "amerykańskiego zaplecza". 

Będą pewnie musiały postawić na sport, ale i to będzie trudne. Bo i w tej kwestii, np. La Liga, zastanawia się nad sprzedażą dostępu do swoich meczów bezpośrednio, a nie przez innego dostawce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Umek to będzie opierać się na własnych produkcjach, czyli odpadają koszty licencji. Będą raczej patrzeć całościowo na liczbę abonentów, a nie na poszczególne rynki

Moim zdaniem łączenia na rynku będą nieuniknione. 

Możliwe, ale raczej graczy, którzy opierają swoją ofertę na licencjach



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecie jakby nie było oglądać dalej będziemy to samo..tyle że dostawca się zmieni… czy te na lepsze? Wątpię bo nie oszukujmy sie taki serwis procz kilku świetnych pozycji zawiera mnóstwo badziewia którego dziś nikt nie obejrzy bo tylko najlepsze nam puszcza a reszta leci gdzieś tam w Mtv itp.

Teraz taki serwis wyskoczy ..skasuje jak Netflix kilka euro a w większości będzie tak kompletny syf.

Wspomniany Netflix już jest częścią pakietu w Sky, Paramount+ będzie, to samo Peackock..przecież oni doskonale wiedzą że my nie wykupimy ich osobno bo to będzie kosztować dwa razy tyle ile dziś się płaci w pakiecie..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pawop napisał:

To będzie opierać się na własnych produkcjach, czyli odpadają koszty licencji. Będą raczej patrzeć całościowo na liczbę abonentów, a nie na poszczególne rynki
 

Powiedzmy sobie szczerze- C+ czy Viaplay produkcjami własnymi rynku VOD nie zwojują.

5 minut temu, Pawop napisał:

Możliwe, ale raczej graczy, którzy opierają swoją ofertę na licencjach
 

C+ I Viaplay swoją ofertę opierają głównie na licencjach, więc to idealny przykład. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




To będzie opierać się na własnych produkcjach, czyli odpadają koszty licencji. Będą raczej patrzeć całościowo na liczbę abonentów, a nie na poszczególne rynki

Pisząc to miałem na myśli SkyShowtime




C+ I Viaplay swoją ofertę opierają głównie na licencjach, więc to idealny przykład.

W przyszłości ich mariaż może być jedynym sposobem na przetrwanie


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce stanie się to samo co się dzieje wszędzie..platformy staną się agregatorem treści w innym niż dotychczas sensie..

Nadal jednym z najważniejszych powodów podpisania kontraktu z platforma jest sport..

Ja tylko proponuje policzyć ile kosztuje Netflix, Amazon,HBO, Apple TV+, Viaplay.. i ile osób weźmie te usługi osobno ..teraz dojdą kolejne serwisy..tu chodzi tylko o to jak wyrwać kasę od nas, klientów a ńie by dać nam coś..czego nie ma..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok. Tylko, że ci "agregatorzy" usług oferują oferty z zobowiązaniem. Skoro mamy tyle platform do wyboru to po co wiązać się kontraktem na 24 miesiące jeżeli mam możliwość zapłacić jednorazowo 5-10zł więcej i zrezygnować kiedy chce. 

 

A sami "agregatorzy" też powinni mieć coś co jest tylko u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem głównym powodem jest sport..to raz

 

Dwa piszesz po co się wiązać..z Netflixem czy innymi tez będziesz musiał zostać dłużej by mogły przetrwać a jak będziesz przeskakiwać między serwisami to zwyczajnie padną..

Ta wolność o której ludzie piszą kosztuje więcej jak widać niż się komuś może wydawać..

Jak pisałem będąc klientem Sky płace za Netflix dziś £5 a nie mając takiej oferty płaciłbym bodajże £14.. Peackock, Paramount będą w ramach abonamentu..Apple Tv mam w pakiecie iCloud…

Ci dostawcy też muszą mieć stałe dochody..także zobaczymy. 

 

Edytowane przez Umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie padnie, ewentualnie konsolidacja nastąpi. Wolę takie rozwiązania niż wybór jednej z kablówek na dwa lata gdzie wszystkiego co chcę i tak nigdy nie będzie. Tak zapłacę jednego miesiąca za trzy serwisy, drugiego za trzy inne i każdy będzie zadowolony.

 

Dodatkowo takie serwisy poszczególnych producentów spowodują, że będziemy krócej czekać na oryginalne produkcje. Ja jestem za.

Edytowane przez Charlie1978KK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2021 o 16:35, kamil2505 napisał:

Powiedzmy sobie szczerze- C+ czy Viaplay produkcjami własnymi rynku VOD nie zwojują.

C+ I Viaplay swoją ofertę opierają głównie na licencjach, więc to idealny przykład. 

 

Gdyby ich produkcje były dobre jakościowo to czemu nie? 1 sezon Belfra był sporym sukcesem, później było gorzej ale zawsze coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Polski internauta korzysta z 5,7 subskrypcji, za każdą płaci do 50 zł.

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/polski-internauta-korzysta-z-5-7-subskrypcji-za-kazda-placi-do-50-zl-najpopularniejsze-netflix-spofity-i-wyborcza-pl

Edytowane przez tyrla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przed erą platform streamingowych kinomanom wystarczyły abonamenty Canal+ i HBO, aby mieć dostęp do wszystkich ostatnich hitów rok po emisji w kinach. Za rok, dwa fani filmów i sportu będą musieli płacić 300-500 zł miesięcznie, aby korzystać ze zbliżonej oferty hollywoodzkich wytwórni i licencji sportowych.

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/platformy-streamingowe-prawa-filmowe-sportowe-netflix-disney-hbo-max-skyshowtime-ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, tyrla napisał:

Na razie z mojej" kolekcji" serwisów do odstrzału w pierwszej kolejności  poszedł CDA Premium.

Trzeba uważnie obserwować różne  promocje : przykład Viaplay ( Play Now/ UPC/ Vectra)..

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...