Skocz do zawartości

Kanały Telewizji Polsat - dyskusja ogólna


Gość wislok
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, KENZO napisał:

ale kanały z NTC są w tv kablowej, więc po kiego mi kolejny klon Discovery w ofercie? 

To będziesz z niej mógł śmiało zrezygnować, skoro twierdzisz że płacisz za coś co w NTC jest gratis :)

 

@Golbi84 Ale nie muszą zmieniać profilu Metro. W przypadku Metro widocznie sprawdza się ramówka taka jaka jest.

Takim samym kanałem powtórkowym ze śmiałą tezą jeszcze niższych lotów mógłby być zapowiadany kanał Polsatu. Zatem dla mnie DMAX to najlepszy wybór z tej listy którą widzimy. Niestety lepszej nie ma, a cos trzeba wybrać.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiec Nic nie muszą zmieniać, DMAX dostosują do polskich widzów.  Tym bardziej ze spółka stojąca za DMAX to nie Disocvery tylko Green Content. Zrozum w końcu że w Polsce Discovery to już nie tylko ich kanały ale i TVN. Jestem za kanałem Winnckiego Silver TV lub TVC Nostalgia bo to według mnie najbardziej pasuje do potencjalnych odbiorców NTC  ten sam widz ogląda Polo TV, nowe seriale to teraz Netflix, Prime Video i HBO GO a i sami ludzie chcą kanału z serialami i filmami. W tym kierunku powinien iść moim zdaniem Polsat, ZOOM i WP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dvbtowiec napisał:

W przypadku Metro widocznie sprawdza się ramówka taka jaka jest.

Nie wiem czy nadawca kanału Metro - uważa, że, np. kanał ten był/jest w zadowalającej nadawcę sytuacji finansowej:

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/discovery-polska-wyniki-finansowe-2019-rok,

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/metro-stacja-nadawca-spolka-zarzad-edward-miszczak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Golbi84Ludzie chcą oglądać filmy i seriale ale współczesne telenowele, a nie stare amerykańskie produkcje, które nie przystają do współczesnych czasów :) Owszem jakaś grupa zwolenników takich seriali i filmów na pewno jest, ale nie aż tyle żeby sprawić iż kanał w NTC będzie rentowny.

Gdyby było tak jak piszesz, to taki Polsat już dawno by stworzył kanał retro, bo licencje na stare filmy i seriale kosztują gorsze lub zero, a zysk z reklam pewny? No właśnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeden kanał wymienie TNT a Polsat puszcza kultowe seriale ŚwB (Super Polsat), Diagnoza morderstwo, Buffy, MavGyver (TV6), Słoneczny Patrol, Wzór (TV4), i z nie Polsatu: Brygada Acapulco (ATM Rozrywka), Policjanci z Miami (WP) i polskie np. Czterej pancerni i pies. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest płatny. Płatny ma to do siebie że bez względu na czy oglądalność jest, czy jej nie ma, dostaje się fundusze na jego działanie od każdego gniazdka z dystrybucji.

Poza tym TNT nie nadaje wyłącznie starych produkcji.

A w przypadku kanałów z MVE byłyby emitowane wyłącznie takie.

Powtórzę, jeśli to miałby być tak lukratywny interes duże stacje z tzw. wielkiej czwórki już dawno by miały w swoim portfolio takie kanały. Jakoś się nie kwapią.

Mnie osobiście taki kanał by nie przyciągnął.

Co do Polsatu, owszem ma takie pozycje programowe ale nie jako wyodrębnione kanały. Jest to niewielka część ramówki i nie w prime-time. Ja bym tego nie porównywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2021 o 13:20, Bloo411 napisał:

Polsat to powinien mieć zakaz tworzenia nowych kanałów, bo to co oni robią, to jest jakaś kpina. Tworzą kanały najniższym kosztem, a by potem zarabiać na reklamach i na siłę wpychają je operatorom kablowym i satelitarnym, aby jeszcze zarobić od gniazdka. Przecież taki Polsat 2, Polsat Seriale i Super Polsat niewiele się od siebie różnią. 

A tobie co znowu przeskadza to ich kasa i kanały. Dopóki będzie zysk oglądalnośći reklamy dopóty będą tworzone nowe stacje. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiecNie obejrzysz kultowego filmu jak Szklana pułapka, Rocky, Rambo, Lśnienie, Krzyk. 

 

No tak TV6 ma obecnie ogromną oglądalność prawie jak TV4

 

MWE zarobi na telezakupach. 

 

I drugi kanał ma być moim zdaniem dla seniorów bardziej o nim mówiłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie lubię oglądać n razy tych samych pozycji :) Poza tym wymienione przez Ciebie zdaje się wciąż są objęte opłata licencyjną i nadaje je w kółko na swoich kanałach Polsat.

 

To nie jest wątek o MVE, tylko o kanałach Polsatu, to raz, a dwa chcesz mieć w NTC kanały od nadawcy którego ramówka w 3/4 to telezakupy i kabarety?

Póki co nie ma żadnych ram programowych tych kanałów zaprezentowanych. Szczerze wątpię aby ramówka była ambitna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to już jest ramowka na kultowe stacje gdyby wziąć TV4, Nową i TV6 

 

06:00 2x Buffy (obecnie TV6)

07:50 2x Strażnik teksasu (obecnie TV4)

09:40 2x Wzór (obecnie TV4)

11:30 2x Miodowe lata ( obecnie TV6)

13:00 2x SwK (obecnie Super Polsat)

14:10 2x Daleko od noszy (obecnie Nowa TV)

15:20 Buffy (2x)

17:10 Strażnik Teksasu (2x)

19:00 Wzór (2x)

21:00 Film

23:00 Fala zbrodni (x2)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku zamiast gniotu TV6. do tego jeszcze MacGyver, Świat według Bundych, Diagnoza Morderstwo i jakieś telenowele i bajki czyli po jednym odcinku wtedy. 

 

 w paśmie wieczornym oprócz filmów także: Chirurdzy, Kości, Gotowe na wszystko, Ostry dyżur

Edytowane przez Golbi84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Golbi84 napisał:

No tak TV6 ma obecnie ogromną oglądalność prawie jak TV4

Masz na to jakieś dane, czy tak sobie strzelasz? Bo nie wydaje mi się, żeby kanał nadający same powtórki miał oglądalność porównywalną do stacji, która jednak kilka premierowych rzeczy ma w swojej ramówce. Inna sprawa, że poza 2-3 wyjątkami te rzeczy to są słabej jakości paradokumenty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mati06 napisał:

A tobie co znowu przeskadza to ich kasa i kanały. Dopóki będzie zysk oglądalnośći reklamy dopóty będą tworzone nowe stacje. ?

Ty to się każdym g... zachwycasz. Ja nie mam ochoty płacić za kanały Polsatu, które serwują powtórki powtórek, a problem jest taki, że oni te swoje kanały wpychają wszędzie gdzie się da.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/ogladalnosc-telewizji-2020-tvp1-tvn-ranking-170-stacji-rekord-tvn24-tvp-info-i-polsat-news

TV4 miała w 2020 średnio 3.6%, TV6 jedynie 1.6%.

 

Nie zmienia to faktu, że na TOP50 oglądalności jakieś 20 kanałow od Polsatu jest i Polsat Play ogląda się lepiej niż TVN Turbo, Polsat Film niż TVN Fabuła itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Bloo411 napisał:

Ty to się każdym g... zachwycasz. Ja nie mam ochoty płacić za kanały Polsatu, które serwują powtórki powtórek, a problem jest tak, że ono te swoje kanały wpychają wszędzie gdzie się da.

Drogi kolego czy ja gdzieś napisałem z2 oglądam kanały Polsatu? Odpowiedź brzmi nie. Stwierdzam jedynie jakie są fakty

A to w ogóle telewizji nie oglądasz? ?

Edytowane przez Mati06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
4 godziny temu, Darek z Ozimka napisał:

Jakie kanały Polsatu najczęściej oglądacie? Ostatnio coraz częściej włączam kanał Polsat Music.

Najczęściej sportowe. Jak się jakiś dobry film trafi to Polsat, Polsat Film i Super Polsat. Na resztę raczej nie zerkam, bo w większości jest to samo, a paradokumenty i Kiepscy mnie nie interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...