Skocz do zawartości

Polskie Radio


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Program I Polskiego Radia w komunikacie po godzinie 12 i północy wykazał się niebywałym refleksem i usunął z niego informację o odbiorze na platformie Cyfra+ (przypomnę, że "Nową Cyfrę+" podawano od 2002 roku przez 9 lat). Obecnie brzmi on:

Tu Program Pierwszy Polskiego Radia nadawany na falach długich o częstotliwości 225 kHz, lokalnie na falach ultrakrótkich i w Internecie

Oczywiście na dekoderach nadal można posłuchać radiowej Jedynki (czy to na kanale "Cyfra+ PR", obecnie dostępnym po samodzielnym wyszukaniu, czy to w Cyfrowym Polsacie standardowo na liście kanałów), ale kto by się tym przejmował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,że Polskie Radio tak bardzo spadło na dziady.Programu pierwszego to już nie da się słuchać,ciągle tylko muzyka,głupie uwagi prowadzących i ciągłe czytanie SMSów.Jeszcze dość dobrze trzyma się trójka.O programie czwartym to już lepiej nie wspominać. :chair:

 

Zgodzę się że zmiany w programie 1 zaszły zbyt radykalnie i głównie na gorsze (przede wszystkim zmiana oprawy, która kojarzy się bardziej z drugą połową lat 90-tych). Zaś Czwórka nie wydaję mi się złym radiem, w porównaniu z Eską (z którą ma konkurować), choć nie słuchałem nigdy Radia Bis/Euro (czyli następców PR4) i nie mam dobrego porównania.

 

Zaś to odczytywanie smsów, można uznać za znak naszych czasów, gdzie każdy w prosty sposób dokłada cegiełkę do audycji (zapewne nie ma tego jedynie w PR2). Faktem jest, że smsy nie powinny zapełniać większość czasu antenowego, a tylko dodatek do audycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż poprzednik PR4 i EURO czyli RADIO BIS to była stacja "mówiona"z wieloma bardzo wartościowymi treściami:edukacyjnymi,historycznymi itp.których obecnie nie można znależć na żadnej PR.A co do jedynki to najbardziej chyba koszmarny jingiel to ten od aktualności,który kojarzy mi się z dzikim zachodem albo z bonanzą,katastrofa. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o Bisce sprzed 2004 roku. Później rozluźniano ramówkę i zmieniano formułę. Aż nastał czas Jacka Sobali, czyżbyśmy zapomnieli o Dużym Pe i jego słowach z anteny: "Szczwany lis nasłany przez PiS zabiera nam BIS" :lol: ?

 

Program 1 został całkowicie rozwalony. Tego się nie da słuchać, no poza serwisami czy Radiem Kierowców. Jeszcze parę lat temu to była stacja o bardzo bogatej ofercie audycji słownych, teraz w ciągu doby dominuje muzyka (i to ta kiepska - takiej złej playlisty nie ma chyba żadne radio w Polsce). Kamil Dąbrowa rozebrał Jedynkę, zresztą, w ciągu trochę ponad pól roku uciekła 1/6 słuchaczy (z 12% udziałów w rynku do 10%).

 

Jeszcze jedno. Dzisiaj Jedynka obchodzi 88 urodziny, mimo, że oficjalnie nadawanie rozpoczęła 18 kwietnia 1926 roku, czyli 87 lat temu. Rok wte czy wewte, któż to zliczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Playlista "Czterech pór roku" z wtorku:

Ale (może robisz błąd) - Dorota Miśkiewicz Ewa Bem

Kiss - Prince

Siedem żyć - NaVi

W moim magicznym domu - Banaszak Hanna

Gdybyś Kochał Hej - Kubasińska Mira Breakout

Damą Być - Rodowicz Maryla

This Is The Life - Macdonald Amy

Jenny - Bartosiewicz Edyta

Summer Of Love - Werk &; Misia Furtak

Znów jesteś ze mną - De Mono

Dancing In The Dark - Springsteen Bruce

Mniej (radio edit) - New New

Little Lies - Fleetwood Mac

All The Time In The World - Deep Purple

Na skraj świata - Stashka

Spacer dziką plażą - Bizony Borys Stan

The Show - Lenka

Podejrzani zakochani - Krzysztof Kiljański Halina Młynkova

Need You Now - Lady Antebellum

Zapytaj mnie o to kochany - Ania Wyszkoni

Wierniejsza od marzenia - Skaldowie

Żeby szczęśliwym być - Jantar Anna

The Walk - Hawthorne Mayer

Tatuaż - Marek Kościkiewicz

Black Velvet - Myles Alannah

Znak "=" - Republika

i z 11 kwietnia:

Against All Odds - Gregorian

Nie wierz nigdy kobiecie - Budka Suflera

Stand By My Woman - Kravitz Lenny

La felicita - Simona Molinari Peter Cincotti

Bez Ciebie - Hania Stach

It's A Beautiful Day - Michael Buble

Oto jest - Lora Szafran

The Road To Mandalay - Williams Robbie

Już nie ma nas - Blue Sounds

Iris - Goo Goo Dolls

Czary Mary - Piersi Piersi Kukiz

Mniej (radio edit) - New New

Lemon - Holly Blue

Ktoś między nami - Anna Jantar Zbigniew Hołdys

Seven Wonders - Fleetwood Mac

Wierzę w lepszy świat - Bracia

Miłość przeszła obok - Bajm

Et Si Tu N'existais Pas - Dassin Joe

Bo Jesteś Ty - Krawczyk Krzysztof

Co Tam? - Hey

All I Have To Do Is Dream - Campbell Glen

Summer Paradise - Simple Plan Sean Paul

U Mnie Maj - Łukasz Zagrobelny

Do Ani - Kult

Gdzie są przyjaciele moi? - Yugopolis Maleńczuk Maciej

Love Generation - Bob Sinclar

Mamy tu polskie starocie, jakieś klasyki, w miarę nowe utwory, nawet Krawczyk się załapał. Jaki jest wspólny mianownik tych piosenek? Według mnie żaden, Jedynka gra, żeby się spodobać każdemu - "starszym damy Annę Jantar, młodszym Lenkę i będzie super". Wklejam "CPR", bo do nich, słuchając Programu Pierwszego, miałem największe zastrzeżenia (jest tyle dobrze, że już nie puszczają takich kotletów, jak "Jak zapomnieć" Jeden Osiem L, co wałkowali z dwa lata temu). Reszta ramówki jest oprawiona przyzwoicie, muzyczne audycje trzymają poziom. Jednak w porze wysokiej słuchalności, czyli do godziny 12, niech się na coś zdecydują z pożytkiem dla słuchaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka powinna być według ciebie playlista Jedynki?

W radiu publicznym w ogóle nie powinno być czegoś takiego jak playlista,powinno dominować słowo tak jak ma to miejsce np.w Niemczech czy Francji.Od "playlist"mamy stacje komercyjne. :wink:Niestety szkodników typu K.Dąbrowa w przeszłości było już więcej bo chyba wszyscy pamiętamy do jakiego stanu przed laty doprowadził PR 3 Witold Laskowski i co gorsza było to również za prezesury Andrzeja Siezieniewskiego. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W ostatnich rankingach słuchalności PR niestety sięga dna ale jak wiadomo prezes Siezieniewski z dr.Dąbrową mają się świetnie i oczywiście nie mają sobie nic do zarzucenia.Ja jako maniak radiowy jestem skrajnie oburzony faktem niszczenia tej instytucji (na którą wszyscy się składamy) przez kolejne zarządy.Gdybyśmy żyli w normalnym kraju ci panowie dawno zostaliby pociągnięci do odpowiedzialności za kolesiostwo,zatrudnianie kompletnych amatorów z rozgłośni komercyjnych (TOK FM) i za ogólne działanie na szkodę spółki. Pytam się gdzie jest teraz GAZETA WYBORCZA która za czasów PIS-U zarzucała skrajne upolitycznienie mediów publicznych czyżby teraz wszysko było cacy.Nie wiem jak inni słuchacze ale ja najlepiej wspominam radio publiczne za prezesa Michalskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Ja nie narzekam na kształt obecnego Polskiego Radia. Słucham systematycznie Trójki i Czwórki. Uważam, że pod względem poziomu to jedne z najlepszych stacji w Polsce. Nie wiem jakie konkretne zarzuty stawiacie? Że za mało "słowa" w Jedynce? Ok! Ale co więcej? Można odpalić TOK FM i będziecie mieli słowo 24/7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafna uwaga. Ja niestety nie znajduję w Polskim Radiu ani jednej ciekawej dla mnie audycji. Można iść w kierunku muzyki, ale nie należy w całości na niej opierać programu, jak to niestety robią niektóre rozgłośnie. Bardzo brakuje mi audycji, które w sposób przyjazny i ciekawy traktowały by pewne zagadnienia z zakresu nauki, astronomii, technologii, gadżetów, itp. :P Być może takie pozycje są, jednak z pewnością nie w czasie w którym mam okazję słuchać radia :/

 

Sporo ciekawych programów można znaleźć na antenach rozgłośni regionalnych. Ja dla siebie stawiam za wzór Radio Kraków. Radio Katowice ma formę mniej strawną jak dla mnie, natomiast szkoda, że jestem poza zasięgiem Radia Kielce oraz Radia Rzeszów (znaczy się, odbiór by był, gdyby nie lokalne nadajniki Antyradia i Radia Maryja na częstotliwościach 101,3 oraz 90,6 :/ ). Tych dwóch programów nie mam jak posłuchać, a odbiór internetowy mnie tak bardzo nie interesuje.

 

Chyba powinienem zainstalować sobie wielo-elementową antenę razem z obrotnicą, bowiem to co mam trochę mi nie wystarcza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio Pik było dobre ale kiedyś. Teraz już od jakiegoś czasu się zepsuło. Kiedyś to były programy nocne od 23 – 2 gdzie można było zawiesić ucho a teraz chyba od 22 lecą już same programy powtórkowe. Dużo ciekawych audycji już niestety wyleciało takie jak np. „Sportowa zgaduj zgadula” czy nocny program R. Lewandowskiego z niedzieli na poniedziałek gdzie po północy był quiz prawie godzinny dla nocnych marków. Ech, to były czasy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Ja przede wszystkim korzystam z radia dla słuchania muzyki. Oby "słowa" było jak najmniej.

I tu się zdecydowanie z tobą zgadzam Sentence. Ględzenia jak najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...